Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Αγορά Κάρτας Γραφικών


poseidon98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , έχω ένα σύστημα στο οποίο θέλω να βάλω κάρτα γραφικών για να παίζει όλα τα παιχνίδια στο Ultra 1080p

specs:i5 7th gen // 8gb ram // monitor 1080p 75Hz AMD free-sync // psuhttps://uk.thermaltake.com/hamburg-pro-rgb-550w.html

Είμαι ανάμεσα σε rx580/rx5500xt/gtx1660s/gtx1070used 

Θα προτιμούσα την 5500 λόγο τιμής και καινούριων drivers αλλά δεν ξέρω εαν θα το σηκώσει το σύστημα (το bottleneck δεν με ενοχλεί)

Από την άλλη με τα ίδια χρήματα παίρνω 1660s η οποία νομίζω οτι έχει καλύτερες επιδώσεις ΑΛΛΑ η οθόνη έχει free-sync θα έχει θέμα (θα φάω και εκεί bottleneck)

Γενικά προσπαθώ να αποφύγω την 580 διοτι θεωρώ οτι έχει παλιώσει και δεν θα αντέξει άλλη μια πενταετία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok αυτο με το free sync δεν έχει να κάνει με την κάρτα γραφικών αλλά μόνο με τα καρέ του παιχνιδιού 

Δλδ τα παιχνίδια free-sync θα παίζουν καλύτερα στην οθόνη που έχω σε σχέση με τα g-sync παιχνίδια ;

Με έχει μπερδέψει το όλο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Free-Sync έχει να κάνει με την οθόνη και αρχικά δούλευε μόνο με AMD κάρτες. Μετά το επέτρεψε και η NVIDIA να τρέχει με τις δικές τις κάρτες σαν g-sync compatible. Ποιο monitor έχεις ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Γιατί ??

Γιατί δεν θα έχει καμία διαφορά στο μάτι (ως προς το freesync) αν πάρει την 1660super ή μια αντίστοιχη AMD

μόνο οι επιδόσεις στα αγαπημένα του παιχνίδια πρέπει να τον απασχολούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...