Προς το περιεχόμενο

Fall Guys: Ultimate Knockout [PC][PS4]


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Κυκλοφόρησε πρόσφατα ένα καινούργιο πρωτότυπο Battle Royal παιχνιδάκι που η αλήθεια φαίνεται πολύ απλοϊκό και πολύχρωμο ίσως και παιδικό με αυτά τα πολύχρωμα ανθρωπάκια, άλλα από την ημέρα της κυκλοφορίας του στο playstation ( δωρεάν στο ps store με συνδρομή για τον μήνα Αύγουστο ) και στο pc στα 20 euro έχει σπάσει τα ρεκόρ στο πόσο κόσμο κρατάει ακόμη από τις 4 Αυγούστου που κυκλοφόρησε.

Αν και δεν το έχω παίξει ακόμη (για να έχω προσωπική άποψη) λόγω διακοπών από ότι διαβάζω είναι στα πρότυπα ενός παιχνιδιού που βάζει η ΕΡΤ ή έβαζε αν θυμάστε  Το κάστρο του Τακέσι , έχει ο καθένας δηλαδή ένα ανθρωπάκι ( σε online των 60 ατόμων ) και προσπαθεί να ολοκληρώσει μια διαδρομή με εμπόδια κτλπ έως τον τερματισμό.

Το έχει πιάσει κανένας να μας πει από πρώτο χέρι αν έχει και άλλα mode με ομάδες κτλπ και αν αξίζει τόσο πολύ ?

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό είναι ένα απ'τα παιχνίδια που πιστεύω πως θα είναι καλή φάση να παίξω με την σύντροφο μου (η οποία είναι εντελώς άσχετη με videogames) στο μέλλον. Και με κανναν φίλο δεν θα είναι ασχημο πιστεύω. Γι'αυτό περιμένω πως και πως  το split screen feature

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει πλάκα αλλά και στιγμές που στην δίνει, γιατί μπορεί να σε πιάσει η ατυχία (ή κάποιος που θέλει σφαλιάρα :P ) και να γίνεις eliminated επί τόπου ή να καθυστερήσεις πολύ.
Επίσης τα team games είναι κορώνα/γράμματα.
Έχει το καλό όμως ότι γεμίζει γρήγορα τα games και γενικά περνάει η ώρα χωρίς να το καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα προχθες και η αληθεια ειναι πως εχει την πλακα του,  ομορφο παιχνιδακι για να περναει η ωρα και ειναι κατι το φρεσκο στα battle royal μιας και πηξαμε στα shooters. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι όταν το είδα είπα τι είναι αυτή η μπούρδα πάλι και για να πω την αλήθεια αυτά τα παιχνίδια τύπου κάστρο του τακέσι να απεχθάνομαι 🤣 , ωστόσο για παιχνιδάκι και σε αυτην την τιμή που παίζει φαίνεται για έχει γέλιο για την φάση οπότε θα το πάρω μόλις επιστρέψω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Sanjuro είπε

Αυτό είναι ένα απ'τα παιχνίδια που πιστεύω πως θα είναι καλή φάση να παίξω με την σύντροφο μου (η οποία είναι εντελώς άσχετη με videogames) στο μέλλον. Και με κανναν φίλο δεν θα είναι ασχημο πιστεύω. Γι'αυτό περιμένω πως και πως  το split screen feature

Έχει ακουστεί ότι θα προστεθεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γειά σας! Αγόρασα αυτό το παιχνίδι στον γιο μου αλλά μου λέει ότι θέλει συνδρομή! Ξέρει κανείς να μου πει αν γίνεται να παίξει χωρίς συνδρομή σε Ps4? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Sotostsiolikas είπε

Παιδιά γειά σας! Αγόρασα αυτό το παιχνίδι στον γιο μου αλλά μου λέει ότι θέλει συνδρομή! Ξέρει κανείς να μου πει αν γίνεται να παίξει χωρίς συνδρομή σε Ps4? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Λογικά θα θέλει συνδρομή στο ps plus επειδή είναι αποκλειστικά online multiplayer , οπότε όχι άλλος τρόπος δεν υπάρχει αφού δεν έχει single player offline

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Chaos3X είπε

Έχει ακουστεί ότι θα προστεθεί; 

Εγώ έκρινα απ'το άρθρο που λινκαρα, όπου γράφουν: "Mediatonic [...] stating that split screen support will be "put forward as an option". Όμως τώρα είδα πως στο άρθρο άλλαξαν μια αρκετά σημαντική λέξη για το νόημα. Η εταιρία γράφει: "Currently there isn't an option but will put this forward as a suggestion". 😕

Εδώ λένε πως έγινε ένα reddit AMA όπου έλαβαν αυτή την απάντηση... 

"We’d love to have split screen but at some point during development we had to cut it in order to get the game finished in time! …you never know what might come post launch! I’d certainly love to play split screen and it gets requested TONS by the community.".

 

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

 

Πήραμε χρωματάκι, καλοκαιριάτικα?

Congrats!

 

Ότι το συζητούσαμε το παιγνίδι με το μπατζανακη (έχει PS4), και μου έλεγε πως όντως βγάζει πολύ γέλιο.

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Εγώ έκρινα απ'το άρθρο που λινκαρα, όπου γράφουν: "Mediatonic [...] stating that split screen support will be "put forward as an option". Όμως τώρα είδα πως στο άρθρο άλλαξαν μια αρκετά σημαντική λέξη για το νόημα. Η εταιρία γράφει: "Currently there isn't an option but will put this forward as a suggestion". 😕

Εδώ λένε πως έγινε ένα reddit AMA όπου έλαβαν αυτή την απάντηση... 

"We’d love to have split screen but at some point during development we had to cut it in order to get the game finished in time! …you never know what might come post launch! I’d certainly love to play split screen and it gets requested TONS by the community.".

Για να δούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...