Προς το περιεχόμενο

Λαμβάνετε τα μηνύματα του 112;


petasis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, VasKag είπε

Redmi note 4

Σε όσους έρχεται το μύνημα θέλουν να το απενεργοποιήσουν και σε όσους δεν έρχεται κανουν παράπονα γιατι δεν τους έρχεται ......WTFFFFF

Είναι να τρελαίνεσαι

Ψαξε στις ρυθμίσεις , μια είναι η επιλογή εκτακτη αναγκη στις ρυθμίσεις τσεκαρε στις κατηγωρίες ''καρτες sim'''  ή '''δίκτυα κινητής ''''' ή ''''Ειδοποιήσεις ""

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε samsung s9 με τσεκαρισμένο (γκρί και όχι μπλε) το κουτάκι στις ειδοποιήσεις (Cosmote) δεν ήρθε ειδοποίηση καμία και ποτέ, αλλά δεν υπάρχει επιλογή uncheck.
Ενώ έχει διακοπτάκι on-off δεν με αφήνει να το απενεργοποιήσω-ενεργοποιήσω.


Το θέμα με τις ειδοποιήσεις είναι οτι αν γίνει τοπικό lockdown και δεν έρθει μήνυμα,
άντε μετά να αποδείξεις οτι δεν το ήξερες, δεν βλέπει όλος ο κόσμος τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τις προηγούμενες φορές δεν έλαβα, χθες έλαβα. Νομίζω ότι το ενεργοποίησα συμφωνα με τις οδηγίες των φίλων εδώ αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς. Η εταιρεία δεν παίζει ρόλο (Vodafone κλπ) γιατί το έλαβε και κινητό χωρίς καθόλου sim. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ πάντως τα λαμβάνω κανονικά σε XIAOMI REDMI NOTE 8 PRO και HUAWEI P SMART αλλά και στις μητέρας μου το XIAOMI REDMI NOTE 4X

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, petasis είπε

Το προσπάθησα και αυτό, αλλά εκνευρίστηκα και δεν με έγραψαν. Μου ζήτησαν αριθμό τηλεφώνου (λογικό), όνομα (γιατί; ), επίθετο (γιατί; ), ΑΦΜ. Στο ΑΦΜ δεν άντεξα. Ρωτάω τι το θες το ΑΦΜ, και μου είπαν για να μην ζητήσουν αριθμό ταυτότητας (!). Μετά ήθελαν ΑΜΚΑ αν κατάλαβα καλά. Τους είπα δεν τα δίνω, μου είπαν δεν σε γράφουμε...

Οπότε δεν παίζει αυτή η επιλογή. ☹️☹️

οκ, επειδή εσυ εισαι νομίζεις οτι θα σου βάλουν τσιπάκι να μην παίρνεις μυνήματα απο το 112., λογικό μου ακούγετε

Στο θέμα μας, φυσικά και πάιρνω και στα δυο κινητα, iphone android, η μητέρα μου όμως με παλιό samsung δεν έχει επιλογή οπότε πήγα και την έγγραψα με την επιλογή του 112.gr να δέχετε κλήσεις στο κινητό. Ουτε που δούλεψε χθες, εστειλα μαιλ και περιμένω.

11 ώρες πριν, konkarien είπε

Ούτε λαμβάνω και ούτε θέλω να λαμβάνω....

μπράβο! ετσι! πάμε μπροστά!

μέχρι να γινει locked με κάτι τετοιες απόψεις, να θυμίσω το υπέρτατο thread με τον τύπο που ειχε παθει σοκ και ελεγε εαν ειναι ιος και πως μπορώ να το απενεργοποιήσω.

τα μηνύματα έκτακτης ανάγκης.
να τα απενεργοποιήσετε.
κουνήστε λίγο το κεφάλι εαν έχει κάτι μέσα.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ στο OnePlus έλαβα προχθές, αμέσως μετά έβγαλε διάλογο με ερώτημα: "Θέλετε να συνεχίσετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης;" και επέλεξα ΟΧΙ

Επεξ/σία από GrMikeD
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε huawei p10 δεν ήρθε. Επίσης δεν υπάρχει πουθένα η αντίστοιχη ρύθμιση !

Οταν πηγαίνω: Ρυθμίσεις > Ήχοι > Περισσότερες ρυθμίσεις ήχου ... δεν υπάρχει η σχετική επιλογή "Εκπομπές κινητής τηλεφωνίας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GrMikeD είπε

Εγώ στο OnePlus έλαβα προχθές, αμέσως μετά έβγαλε διάλογο με ερώτημα: "Θέλετε να συνεχίσετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης;" και επέλεξα ΟΧΙ

συγχαρητήρια, ελπίζω να μην ψηφίζεις ακόμα.

Επίσης να ενημερώσω οτι μετα το μαιλ που έστειλα χθες, μόλις πριν δεκα λεπτα η μητέρα μου έλαβε κλήση απο "112 Έκτακτης Ανάγκης" έλεγε το νούμερο, μια μια φωνή "δοκιμαστικό μήνυμα" και μετα απο 5 λεπτά την κάλεσε ενας κυριος εαν έλαβε την κλήση και αν είναι όλα οκ τώρα διοτι ενημερωθήκαμε μέσω εμαιλ  οτι δεν λάβατε το μήνυμα χθες.
Εντυπωσιακό από μόνο του.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, petasis είπε

Αν είναι σωστά αυτά που αναφέρει το λίνκ, κανένα σάμσουνκ πριν τον Δεκέμβριο του 2019 δεν μπορεί να τα λάβει; Μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες κινητά.

Καλά, όλες οι μάρκες θέλουν λογισμικό από 12/2019 και μετά; Για πόσα κινητά μιλάμε;

ΟΧΙ  δεν ισχυει κατι τετοιο.  αν ηταν ετσι τα κινητα στο εξωτερικο που εχουν πιο πολλα χρονια τις ειδοποιησες εκτακτης αναγκης, δεν θα λειτουργουσαν...!!    

εχω κινητο, 2016 μοντελο (Redmi Pro με Android 6...!! )  και λαμβανω κανονικα τα μηνυματα απο το 112....!! 

 

 

απλα πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη η ρυθμιση ληψης "ειδοποιησεων εκτακτων αναγκων",  η νομιζω αλλιως το βρισκεται στις ρυθμισης κυψελης, ή καπως ετσι.  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ikorolis είπε

 και στις μητέρας μου το XIAOMI REDMI NOTE 4X

Μήπως θυμάσαι που βρίσκεται η ρύθμιση? Νομίζω το 4χ με το 4 είναι παρόμοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VasKag είπε

Μήπως θυμάσαι που βρίσκεται η ρύθμιση? Νομίζω το 4χ με το 4 είναι παρόμοια

στα μηνύματα είναι (δεν θυμάμαι ακριβώς) καθώς το έχει στα χέρια της η μητέρα μου και ασχολείται με αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cabdik είπε

ΟΧΙ  δεν ισχυει κατι τετοιο.  αν ηταν ετσι τα κινητα στο εξωτερικο που εχουν πιο πολλα χρονια τις ειδοποιησες εκτακτης αναγκης, δεν θα λειτουργουσαν...!!    

εχω κινητο, 2016 μοντελο (Redmi Pro με Android 6...!! )  και λαμβανω κανονικα τα μηνυματα απο το 112....!! 

απλα πρεπει να ειναι ενεργοποιημενη η ρυθμιση ληψης "ειδοποιησεων εκτακτων αναγκων",  η νομιζω αλλιως το βρισκεται στις ρυθμισης κυψελης, ή καπως ετσι.  

Και εγώ νομίζω ότι στο υλικό δεν υπάρχει πρόβλημα (είναι αρχαίες τεχνολογίες), αλλά το έχει κομμένο η samsoung σε επίπεδο λογισμικού. Δεν υπάρχει καμιά σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, petasis είπε

Και εγώ νομίζω ότι στο υλικό δεν υπάρχει πρόβλημα (είναι αρχαίες τεχνολογίες), αλλά το έχει κομμένο η samsoung σε επίπεδο λογισμικού. Δεν υπάρχει καμιά σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις.

αν θυμάμαι καλά απο το προηγούμενο thread, ειχε παει σε κατάστημα γερμανός και του περάσαν απο cosmote ενα "firmware" που ενεργοποιούσε την δυνατότητα σε κινητο που δεν την είχε (οχι δεκαετίας μή smartphone). Κάνε μια ερώτηση στον πάροχο σου μήπως έχει κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, ikorolis είπε

στα μηνύματα είναι (δεν θυμάμαι ακριβώς) καθώς το έχει στα χέρια της η μητέρα μου και ασχολείται με αυτό

Στα μηνύματα είναι αλλά όταν το πατάω δεν κάνει τίποτα. 

Screenshot_2020-08-18-13-13-55-700_com.android.mms.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...