Προς το περιεχόμενο

Call of Duty: Black Ops - Cold War


vorlon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το preload άρχισε από χθες το απόγευμα στις 8:00μμ ώρα Ελλάδος, το παιχνίδι θα γίνει playable αύριο 12/11 στις 7:00μμ ώρα Ελλάδος. Ετοιμαστείτε! Για όσους δεν με έχουν μπορούν να με προσθέσουν στο battlenet και να παίζουμε μαζί: Dev1l#21979.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον θα απεχω απο αυτο το κολ ισως τα πουμε του χρονου..

αν και νομιζω θα ηταν σωστη επιλογη σε οσους εχουν το mw (και αυτο παει για ολες τις σειρες) αλλα ειδικα τωρα μιας και τα εμπλεξαν και με τα warzone να δινεις ενα μικροτερο ισος μισα και κατω χρηματα και να στο δινει και σε εσενα που εχεις το προηγουμενο και να συνεχιζει αυτο.

ολες οι σειρες μπορουν να το κανουν αλλα ξεχασα θελουν να βγαλουν κατι δις συγνωμη .....α εχουμε και την πειρατεια που τους εχει κλεισει το σπιτι αστα ακυρη ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα τρικ που δούλευε στο Mw νομίζω δούλευε και στη μπετα. Δε χάνεις κάτι να το δοκιμασεις.

Ότι βλέπεις παρακάτω. ( απλά ψάξε τον COLD WAR φάκελο )

Από 1.0 ( ή 0.9 ή 0.85 ) -> 0.55 ( ή 0.65 αν και θα προτείνω το 0.55 που δούλευε άψογα σε μένα στο mw )

Capture.PNG.1ecac6fe80a5874f010dc708488de611.png.77f365161327079e098477773aa5b375.png

+ Disable Cashe spot shadows & sun κάτι πώς το λέει

Αυτά θα πρότεινα εγώ.

Θελω να δοκιμάσεις μια κ αυτό και πες μου

+ disable αυτό κάτω υποστηρίζουν κάποιοι.

IMG_20201113_212429.jpg.b318ca07a4dc02960a324710f4491ca2.jpg

9 ώρες πριν, Jamest είπε

Παίδες με έχει πεθάνει στο stuttering, καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; 

Cpu: 3600x

Gpu: 3070

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι κάποιες φορές πιάνει καλα frames και κάποιες οχι.Game Call of duty cold war

Πρόσφατα αγόρασα το Cold War για το PC και από την στιγμή που το αγόρασα δεν το εχω ευχαριστηθεί καθόλου.

Οποτε το ανοίγω τα frames είναι ότι νανε και να στρώσει πρέπει να αλλάξω 15 φορές το core clock στο MSI Afterburner και να κάνω και άλλες 10 φορές restart.

Το vsync είναι κλειστό και από Nvidia control panel και από game 

https://photos.app.goo.gl/M6PWHEKC5YbYaaBQ9 

Οριστε μια φώτο για το τι frames πιάνω οταν το PC μου δεν ειναι σαλταρισμενο.

Τα σπεκς μου είναι 1660super i5 8400 16gb ram 2666mhz και 600w thermaltake psu.

Αν κάποιος από εσάς γνωρίζει κάποιον τρόπο να τα φτιάξω και θα μπορούσε να αφιερώσει λίγο χρόνο για να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πραγματικά.

Ευχαριστώ(νμζ κατι παιζεται με τα mhz της κάρτας και τα frametime αλλα δεν είμαι σίγουρος.Επίσης παίζω στα ultra και αμα κατεβάσω τα γραφικά δεν αλλάζει τπτ.Η έστω δεν αλλάζει τπτ οταν το PC μου είναι στα καλα του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλείσε το overclock, γύρισε το σε default όλα και μην τρέχεις το msi afterburner όταν παίζεις.

τώρα η αναφορά 

3 ώρες πριν, ProinProZ είπε

Οποτε το ανοίγω τα frames είναι ότι νανε

δεν βοηθάει καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@xtrmsnpr Καλημέρα φίλε.Εχω βάλει το msi afterburner minimized λες να φταει αυτο;Επισης εβαλα overclock την κάρτα για να πιάνω περισσότερα frames.Θα τα βάλω όλα στα κανονικά και θα σε ενημερώσω ποιο μετα.Επισης  γίνεται να παίζω σε overclock χωρίς να εχω χάλια frames;Τώρα όσο έχει να κάνει με την αναφορά μου ακριβώς φίλε αυτο που διάβασες δεν μπορώ να το εξηγήσω.Απλα πειράζω τα πάντα και κάποια στιγμή στρώνουν τα fps.Οταν λεω τα πάντα εννοώ msi afterburner boost τον i5 ποσα restart και ίσως κάποια στιγμή να στρώσει.Δεν καταλαβαίνω τι φάση 

@HALF EVILΚαλημέρα αδελφέ.Θα το βάλω το vsync αμα είναι ανοιχτό στο κοντρόλ πάνελ.Η οθόνη μου είναι στην αρχική 1440p αλλα στο cod το εχω βαλει στα 1080p.Τωρα αν βαλω την οθόνη στην αρχική σε 1080p και μπω στο cod παλι δεν αλλάζει κάτι.Τωρα Γιαυτο με το πσ δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς απλα πρέπει να πειράξω τα πάντα μέχρι να αρχίσει να δουλεύει παλι κανονικά.Να βάζω να βγάζω από boost τον i5 να πειράζω clock και mhz στο afterburner και να κάνω πόσα ρεσταρτ

@xtrmsnpr @HALF EVILΠαρατήρησα κατι σμρ που άνοιξα το gamehttps://photos.app.goo.gl/wiRf5eKcsZyjYkkP8Οταν εχω μεγάλα ms στο cpu και gpu τιμε πιάνω πολύ άσχημα frames ενώ οταν εχω 5-6 πιάνω κανονικά ξέρετε μήπως πως μπορώ να το μειώσω.Δεν νομίζω να είναι bottleneck γτ ο i5 8400 με 1660 super είναι stable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ProinProZ είπε

@xtrmsnpr Καλημέρα φίλε.Εχω βάλει το msi afterburner minimized λες να φταει αυτο;Επισης εβαλα overclock την κάρτα για να πιάνω περισσότερα frames.Θα τα βάλω όλα στα κανονικά και θα σε ενημερώσω ποιο μετα.Επισης  γίνεται να παίζω σε overclock χωρίς να εχω χάλια frames;Τώρα όσο έχει να κάνει με την αναφορά μου ακριβώς φίλε αυτο που διάβασες δεν μπορώ να το εξηγήσω.Απλα πειράζω τα πάντα και κάποια στιγμή στρώνουν τα fps.Οταν λεω τα πάντα εννοώ msi afterburner boost τον i5 ποσα restart και ίσως κάποια στιγμή να στρώσει.Δεν καταλαβαίνω τι φάση 

@HALF EVILΚαλημέρα αδελφέ.Θα το βάλω το vsync αμα είναι ανοιχτό στο κοντρόλ πάνελ.Η οθόνη μου είναι στην αρχική 1440p αλλα στο cod το εχω βαλει στα 1080p.Τωρα αν βαλω την οθόνη στην αρχική σε 1080p και μπω στο cod παλι δεν αλλάζει κάτι.Τωρα Γιαυτο με το πσ δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς απλα πρέπει να πειράξω τα πάντα μέχρι να αρχίσει να δουλεύει παλι κανονικά.Να βάζω να βγάζω από boost τον i5 να πειράζω clock και mhz στο afterburner και να κάνω πόσα ρεσταρτ

@xtrmsnpr @HALF EVILΠαρατήρησα κατι σμρ που άνοιξα το gamehttps://photos.app.goo.gl/wiRf5eKcsZyjYkkP8Οταν εχω μεγάλα ms στο cpu και gpu τιμε πιάνω πολύ άσχημα frames ενώ οταν εχω 5-6 πιάνω κανονικά ξέρετε μήπως πως μπορώ να το μειώσω.Δεν νομίζω να είναι bottleneck γτ ο i5 8400 με 1660 super είναι stable

κλείσε τελείως το OC παντού και μην ξανα ασχοληθείς να κλοκάρεις το hardware σου! Προφανώς δεν φτάνει ένα msi afterburner για να κάνεις oc, χρειάζεσαι παίξιμο στα ρεύματα, τις μνήμες σου..άστο!
απόλαυσε το παιχνίδι και μην το κάνεις benchmark, αυτά μπορεί να κάνει η 1660 αυτά σου δίνει το pc σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάιδες τελικά το παιχνίδι πόσα gb είναι;

 

Μην αναγκαστώ σαν το modern warfare, που στο τέλος έφαγε unistall λόγω του ότι στο season 5 απλά δε χώραγε σε 250άρι ssd...

Επεξ/σία από outlaw star
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου πεί παρακαλώ ποια είναι η τελευταία έκδοση του παιχνιδιού? Είμαι στο series x και μου εμφανίζει 1.04, νομίζω σαν version είναι ίδιο παντού. Δεν ξέρω μήπως για κάποιο λόγο έχω χάσει κάποιο patch κι έχει κολλήσει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...