Προς το περιεχόμενο

[Σκουπα "ρομποτ"] Alfawise V9S BL517 121€ - Gearbest


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ τον ts την τσίμπησα και εγώ, για αυτη την τιμή φαινεται παρα πολυ καλή. Οσο για τα ανταλλακτικά με μια απλη αναζήτηση aliexpress μπορεις να βρεις πανακια σφουγγαρισματος ιδια με του παραπανω post αλλα σε 10αδα που βγαινει πιο οικονομικά. Προφανώς δηλαδή καποια ανταλλακτικά ειναι universal.

πχ αυτα τα pads (sorry ειμαι απο κινητο): 

https://m.aliexpress.com/item/4000155519070.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.21a04735iwMuNT

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει τόσο. Έχει αρκετά αρνητικά. το suction δεν ξέρουμε καν πόσο είναι από 1.000 ως 1.800 pa, ο καθένας λέει ότι θέλει, που είναι κλασσικό χαρακτηριστικό κινεζοπροΪόντος που βάζουν ότι νούμερα θέλουν... Η εφαρμογή αν δείτε reviews είναι μάλλον προβληματική και χάνει το mapping, δε μπορείς να ορίσεις χώρους (πχ υπνοδωματιο κλπ) ώστε να βάλεις διαφορετική λειτουργία στο καθένα (πχ silent) και το "σφουγγάρισμά" της νομίζω ότι είναι πολύ κάτω από της xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια την πηρε ο κολλητος φιλος μου και του αλλαξανε τον τροπο αποστολης, με Shipping Methods: FEDEXYDIEP

Και το tracking βγαζει αυτο: 


In Transit


Greece


UPS


2020-08-29 14:33:00


Germany, Order Processed: Ready for UPS


Last vessel  Greece   Query takes : 753 MS


2020-08-29 14:33:00


Germany, Order Processed: Ready for UPS

 

 

Τι γινετε τωρα μ αυτο, λετε να πληρωσει τελωνειο?

Σε οσους το στειλανε με τι αποστολη σας το στειλανε? Τι σας γραφει στο https://www.1tracking.net/en/detail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, s2117 said:

Δεν είμαι σίγουρος αν αξίζει τόσο. Έχει αρκετά αρνητικά. το suction δεν ξέρουμε καν πόσο είναι από 1.000 ως 1.800 pa, ο καθένας λέει ότι θέλει, που είναι κλασσικό χαρακτηριστικό κινεζοπροΪόντος που βάζουν ότι νούμερα θέλουν... Η εφαρμογή αν δείτε reviews είναι μάλλον προβληματική και χάνει το mapping, δε μπορείς να ορίσεις χώρους (πχ υπνοδωματιο κλπ) ώστε να βάλεις διαφορετική λειτουργία στο καθένα (πχ silent) και το "σφουγγάρισμά" της νομίζω ότι είναι πολύ κάτω από της xiaomi

δεδομενων ολων αυτών λοιπον νομιζω στα 118€ δεν είναι άσχημα (υπαρχει κατι αντιστοιχο στην τιμη αυτη;). Άσχημα θα είναι αν το αποτελεσμα ειναι ανουσιο τύπου δεν ρουφαει καν, αλλα οκ προσωπικα για αυτο που την πήρα θεωρω πως κανει. Στα reviews ειναι μετρια οταν η τιμη της ειναι 200+€. Δεν με ενδιαφέρει να μου καθαρισει τα χαλιά αλλα το να βρισκω κουζίνα/σαλόνι καθε πρωι χωρις πολλα επιφανειακα σκουπιδακια και να μην ασχολουμαι καν μου αρκεί. Προφανως δεν περιμενω να μου αντικαταστήσει πλήρως το σκούπισμα/σφουγγάρισμα, απλα να το αραιώσει αρκετα. 

 

Και εμένα φόρτωση απο Γερμανία λεει με UPS, δεν υπαρχει κανενας φοβος τελωνείου λογικα το πολυ απο βδομαδα θα την έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, manpower είπε

 

Και εμένα φόρτωση απο Γερμανία λεει με UPS, δεν υπαρχει κανενας φοβος τελωνείου λογικα το πολυ απο βδομαδα θα την έχουμε.

Εισαι σιγουρος γι αυτο? Γιατι ο φιλος μου τους εγραψε στο τσατ στο facebook στο gearbest, και τους εδωσε το tracking και του απαντησανε απο κινα θα ερθει, οτιδηποτε αλλη ερωτηση να ανοιξει ticket.

Και επισεις ρωτησε και στο techvaleu, δεν θυμαμαι πως μου το ειπε, ελληνικο σαιτ που εχει συνεργασια με το gearbest και του ειπε οτι αυτη η μεθοδος FEDEXYDIEP που του αλλαξανε μετα ειναι σιγουρο τελωνειο και να τους στειλει μυνημα να τους πει οτι δεν θα παραλαβει

Ανεξαρτητα το οτιδηποτε λεει στην ups

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, makhs5 said:

Εισαι σιγουρος γι αυτο? Γιατι ο φιλος μου τους εγραψε στο τσατ στο facebook στο gearbest, και τους εδωσε το tracking και του απαντησανε απο κινα θα ερθει, οτιδηποτε αλλη ερωτηση να ανοιξει ticket.

Οχι δεν είμαι σίγουρος, το ανέφερα με την έως τώρα εμπειρία μου αλλα δυστυχώς αλλάζουν συνέχεια αυτα με τις αποστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, manpower είπε

δεδομενων ολων αυτών λοιπον νομιζω στα 118€ δεν είναι άσχημα (υπαρχει κατι αντιστοιχο στην τιμη αυτη;). Άσχημα θα είναι αν το αποτελεσμα ειναι ανουσιο τύπου δεν ρουφαει καν, αλλα οκ προσωπικα για αυτο που την πήρα θεωρω πως κανει. Στα reviews ειναι μετρια οταν η τιμη της ειναι 200+€. Δεν με ενδιαφέρει να μου καθαρισει τα χαλιά αλλα το να βρισκω κουζίνα/σαλόνι καθε πρωι χωρις πολλα επιφανειακα σκουπιδακια και να μην ασχολουμαι καν μου αρκεί. Προφανως δεν περιμενω να μου αντικαταστήσει πλήρως το σκούπισμα/σφουγγάρισμα, απλα να το αραιώσει αρκετα. 

Και εμένα φόρτωση απο Γερμανία λεει με UPS, δεν υπαρχει κανενας φοβος τελωνείου λογικα το πολυ απο βδομαδα θα την έχουμε.

Η πράξη θα δείξει αν τα αξίζει γιατί το suction power και το πώς παίζει το ραντάρ κ η εφαρμογή είναι πολύ σημαντικά. Μακάρι να τα αξίζει και με το παραπάνω και να τη χαρείτε όλοι! Εγώ προσωπικά παρότι έκανα τη διαδικασία με το κουπόνι έχω κολλήσει και δεν έχω προχωρήσει λόγω (ακόμη) αυτών που είπα, καθώς τώρα έχω μία ilife x5 που μια χαρά κάνει τη δουλειά της εδώ και αρκετά χρόνια, και δεν ξέρω αν αξίζει το Upgrade, ή αν αξίζει να πάω στην γνωστη xiaomi

Επεξ/σία από s2117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manpower είπε

Οχι δεν είμαι σίγουρος, το ανέφερα με την έως τώρα εμπειρία μου αλλα δυστυχώς αλλάζουν συνέχεια αυτα με τις αποστολές.

Οποτε αν βγει ακομη αλλα 120 130 ευρω η σκουπα μαζι με τελωνεια εννοειτε δεν αξιζει.

Εγω του ειπα παντως να τους τριξει τα δοντια στο gearbest για να ξερουν απο πριν οτι δεν θα παραλαβει με τετοιο τελωνειο

Αν υφισταται τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, GeorgT. said:

Θεωρώ ότι θα έρθει τριγωνικά με ups, εκτύπωσαν το label αλλά πρώτα πρέπει να φτάσει Ευρώπη για να ξεκινήσει

Και εγω αυτό πιστεύω. Εντάξει τρόμαξα λιγο που αλλαξαν το shipping method απο EU... σε FEDEX... αλλά άπαξ και ξεκινησει απο Γερμανία για Ελλάδα με UPS, πως μπορουμε να φαμε εδω τελωνειο; η εισαγωγη EU θα εχει γινει ηδη στη Γερμανία (ή σε αλλη χωρα και θα καταληξει εκει για να φορτωθει στη UPS). Δεν ειναι οτι το έστειλαν απο αρχικο προορισμο με τη UPS (εκτός αν ηταν σε Ευρωπαϊκή αποθήκη, αλλα η σκουπα ελεγε σε κινεζικη...). Μπορω να ανοιξω ticket ζητωντας αλλαγη τροπου αποστολης αλλα λεει σταματαει η παραγγελία σου μεχρι να διαλευκανθεί και δεν νομιζω να αξιζει, πιστεύω δεν θα φαμε τελωνείο. Αν κάποιος εχει αντίθετη εμπειρία ας το πει.

 

Τελος πάντων οσο αφορα την εφαρμογή βλέπω update πριν 3 εβδομαδες σε android/ios. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ κακως που αλαξανε τροπο αποστολης χωρις να ενημερωσουν κανεναν σας παντως. Και τι θα γινει, θα προσπαθει ο καθενας σας να μαντεψει τι και πως θα ρθει, αν πληρωσει αλλα τοσα για τελωνεια, επειδη αυτοι κανουν οτι θελουν?

Απαραδεκτο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το πακετο σταλει με UPS που εννοειτε με αυτην θα σταλει, αφου με αυτην τη στειλανε, και αν παει Γερμανια απο κινα σαν αποστολη "Απλη κανονικη με Courier", και απο Γερμανια να ερθει, αν γραφει "Αποστολεας απο Κινα" στο Δεμα  επανω θα υπαρχει Τελωνειο. (Αν δεν εκτελωνιστει εκει που παιζει κι αυτο το σεναριο)

Πολυ μπερδεμα το κανανε που αλλαξανε μεθοδο αποστολης. Και το προτεινα και σε εσας και στον κολλητο μου αυτο σκεφτομαι τωρα και προβληματιζομαι, μην υπαρχουν μπερδεματα

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει θέμα και μάλιστα thanks και πάλι για την ενημέρωση της προσφορας. Εγώ προσωπικά που την πήρα οκ σαφώς και γνωρίζω οτι αναλαμβανω κάποιο ρίσκο σε αρκετους τομείς όπως ολες οι αντίστοιχες αγορες απο τετοια sites. Έχω φάει στο παρελθόν και τελωνειο απο gearbest για κάτι ακριβό αλλά ηταν παλι μεταβατική εποχη και μου το καλυψαν πληρως. Μαλιστα πολλά βαριά/ περίεργα απο εκει τα εχω πάρει οταν κατα καιρούς αδυνατουσε να τα στείλει το banggood και δεν ειχα θέματα.

Γενικά παντως δεν με πολυ-φοβιζει η αλλαγη που εγινε αλλα οκ θα δούμε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, manpower είπε

Δεν υπαρχει θέμα και μάλιστα thanks και πάλι για την ενημέρωση της προσφορας. Εγώ προσωπικά που την πήρα οκ σαφώς και γνωρίζω οτι αναλαμβανω κάποιο ρίσκο σε αρκετους τομείς όπως ολες οι αντίστοιχες αγορες απο τετοια sites. Έχω φάει στο παρελθόν και τελωνειο απο gearbest για κάτι ακριβό αλλά ηταν παλι μεταβατική εποχη και μου το καλυψαν πληρως. Μαλιστα πολλά βαριά/ περίεργα απο εκει τα εχω πάρει οταν κατα καιρούς αδυνατουσε να τα στείλει το banggood και δεν ειχα θέματα.

Γενικά παντως δεν με πολυ-φοβιζει η αλλαγη που εγινε αλλα οκ θα δούμε.

Η αληθεια ειναι οτι προσωπικα και για μενα, το Gearbest ειναι κλασεις ανωτερο απο το Banggood στο θεμα αν σου κατσει πχ προβλημα με Doa, ειχα παρει ενα smartwatch με android φθηνιαρικο ομως, 40 ευρω απο το Gearbest στο παρελθον και ειχε προβλημα με την καρτουλα σιμ που επαιρνε, και τους εστειλα μυνημα και τους ειπα το προβλημα, μου ειπαν να το κοιταξω καλυτερα, οκ, και μετα στο δευτερο μυνημα τους μου επιστρεψανε τα χρηματα πισω και ουτε μου ζητησαν να τους το στειλω πισω, μικρο ποσον γι αυτους αλλα οκ

Με το Banggood ειχα παρει ενα Tablet 80 ευρω που ειχε προβλημα στην μπαταρια, επεφτε με τη μια, και ουτε μου απαντουσαν στην αρχη, μετα απο πολλα μυνηματα μου, μου ειπαν να το στειλω πισω, η να μου επιστρεψουν 15 δολαρια, και αυτα μετα απο πολλα μυνηματα που εστειλα και απαντουσαν οποτε θελανε μετα απο μερες

Το Gearbest σε αυτα ναι, ειναι κλασεις ανωτερο, βεβαια με τελωνειο δεν μας εκατσε κατι ως τωρα σε μενα και στους φιλους μου, οποτε αυτο δεν το ξερω πως θα φερθει

Αλλα αφου το λες εσυ οτι σου δωσανε τα χρηματα του τελωνειου, τοτε ειναι Οκ

Το Banggood ουτε καν θα το εκανε αυτο.

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...