Προς το περιεχόμενο

Προπαραγγελίες με πρόσκληση ετοιμάζει η Sony για το PS5


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πιστεύω το κάνουν για το hype και να τρέξουν όλοι να "προλάβουν" αλλά τη τιμή δε την ανακοινώνουν ακόμα γιατί περιμένουν και τις τιμές των δύο εκδόσεων του xbox όπως είχαν κάνει και στη προηγούμενη γενιά άλλωστε, να το βάλουν κάνα 50ρι κάτω δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ αγχος για το τιποτα.Αν το πανε οπως το ps4 στα games τοτε θα αρχισουν να βγαινουν τα βαρβατα παιχνιδια απο το 2022 2023 και επειτα.Μη βιαζεστε ρε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Eσυ  τουλαχιστον εισαι ειλικρινης και θετεις το θεμα στις πραγματικες  του διαστασεις, αντι να αερολογεις οπως κανουν αλλοι μιλωντας για "ψαγμενους" καταναλωτες και "εξυπνες" αγορες...

Εγω θα το παρω  day one   οποια και αν ειναι αυτη για Ελλαδα  καθως το αρθρο δεν αφορα εμας . Προβλεπω   ομως να εχουμε προβληματα διαθεσιμοτητας τις πρωτες μερες.

 

Και εγώ παίζει να είναι η πρώτη κονσόλα μετά από το PS Vita που θα πάρω στο ξεκίνημα της, και πριν το PS Vita η τελευταία που αγόρασα στο ξεκίνημα της ήταν δέκα χρόνια πισω από αυτό.

Αν και είμαι σίγουρος πως δεν το αξίζει για άμεση αγορά, ίσως αν έχει και το Crash Bandicoot 4 να με κρατήσει λίγο στην οθόνη, χρειάζεται περισσότερες indie ανακοινώσεις (για τα δικά μου γούστα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Πολυ αγχος για το τιποτα.Αν το πανε οπως το ps4 στα games τοτε θα αρχισουν να βγαινουν τα βαρβατα παιχνιδια απο το 2022 2023 και επειτα.Μη βιαζεστε ρε.

Ο καθένας κανονίζει ανάλογα με την τσέπη του. Όλες τις κονσόλες τις αγόρασα Day one. Μόνο για το PS3 μετάνιωσα γιατί άργησαν να κυκλοφορήσουν παιχνίδια γενικά. Πρόβλημα δεν αντιμετώπισα ποτέ μου.

Επεξ/σία από sdragon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, sdragon είπε

Ο καθένας κανονίζει ανάλογα την τσέπη του. Όλες τις κονσόλες τις αγόρασα Day one. Μόνο για το PS3 μετάνιωσα γιατί άργησαν να κυκλοφορήσουν παιχνίδια γενικά. Πρόβλημα δεν αντιμετώπισα ποτέ μου.

Και εγω d1 πηρα το 4 και μεχρι να παει 2016 που ξεκινησαν να βγανουν τα πραγματικα next gen επαιζα συνεχεια remastered και κατι αλλες βλακειες με εξαιρεση κανα δυο bloodborne και κανα δυο ακομα,2 μιση χρονια κοντα.

 

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

. Προβλεπω   ομως να εχουμε προβληματα διαθεσιμοτητας τις πρωτες μερες.

Η μονη φορα που υπηρχαν οντως προβληματα διαθεσιμοτητας σε launch κονσολας, ηταν πριν 25 χρονια στο launch του sega santurn στην Αμερική. Ποτε ξανα δεν υπηρχε ελλειψη διαθεσιμοτητας, ουτε προκειται να υπαρξει γιατι δε συμφερει τις ιδιες τις εταιριες αυτο.

Το ολο concept "υπαρχουν λιγο κομματια, τρεξτε να προλαβετε" ειναι καθαρα θεμα marketing για να σου δημιουργησει την αναγκη να το αγορασεις αμεσως. Χρησιμοποιειται δεκαετιες σαν τακτικη, δεν ειναι κατι καινουριο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά, παίξτε Cyberpunk 2077 στην previous-gen κονσόλα σας εσείς, no prob.

Επίσης είναι γνωστό οτι για να νιώσει καλά κάποιος με τον εαυτό του, πρέπει δημόσια πρώτα να πείσει τους άλλους οτι είναι καλά.

Επίσης είναι γνωστό οτι οποιαδήποτε "παιδική ασθένεια" δεν καλύπτεπται από τους κατασκευαστές. Τους τιμωρούν τους early adopters 😂

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, vste είπε

Επειδη ημουν της αποψης "το θελω ΠΡΩΤΟΣ! Shut up and take my money!" μπορω να καταλαβω και αυτη την πλευρα. Απλα μετα απο τοσα χρονια κρισης τα οικονομικα μου (ναι δεν ντρεπομαι να το παραδεχτω) δεν επιτρεπουν τετοιες πολυτελειες.

Εδω και πολλα χρονια σε θεμα hardware (κινητα, κονσολες, εικονα/ηχος, κλπ) ακολουθω το δογμα "μιση με μια γενια πισω" η "στην ιδια γενια το midrange αντι της ναυαρχιδας". Εχει κανει τεραστιο καλο στην τσεπη μου και με εχει βοηθησει να απολαμβανω στο μεγιστο μια ωριμη τεχνολογια.

Παλαιοτερα πχ ειχα αγορασει day one το PS4 pro (πουλωντας σε ξεφτιλα τιμη το απλο που ειχα). Μετα απο καποιο καιρο λογο αναποδιας το πουλησα εδω μεσα σε πολυ χαμηλη τιμη. Πριν απο ενα χρονο περιπου ξανα αγορασα ενα PS4 FAT μτχ στα 130 ευρω με 2 χειριστηρια και 2 παιχνιδια. Επισης προσφατα αγορασα εναν απο τους πολυ καλους Led 1080p projectors προηγουμενης γενιας (Xgimi S1) σε τιμη 350 ευρω. Το αποτελεσμα;

Εχω ευχαριστηθει παιχνιδαρες οπως το FF VII remake η το TLOU2. Σιγουρα αυτος που εχει Pro και καποιον καλο 3000+ Led 4k projector τα παιζει καλυτερα αλλα και εγω εζησα μια εξαιρετικη εμπειρια.

Αν υπαρχει το χρημα καλα κανει οποιος θελει να εχει κατι πρωτη μερα. Αλλα πιστεψτε με δεν βγαινει και τελειως χαμενος οποιος περιμενει.

Φίλε μου πολύ ώριμη η θέση σου Αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε όλοι να το δούμε Έτσι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Φίλε μου πολύ ώριμη η θέση σου Αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε όλοι να το δούμε Έτσι...

Δεν ειναι θεμα ωριμοτητας ειναι θεμα ρεαλισμου. Με ενα Χ εισοδημα μπορεις να αγορασεις μεχρι Ψ πραγματα και να μην χρωστας. Αναγκες (πλασματικες και πραγματικες) δημιουργουνται καθε μερα. Αν θελεις να εχεις το τοπ κινητο 1η μερα & ταυτοχρονα την τοπ κονσολα/PC/TV/κλπ θα πρεπει να  εχεις ενα μεγαλο εισοδημα για να τα καλυψεις. Μπραβο αν ανηκει κανεις σε αυτη την κατηγορια. Οι υπολοιποι συμβιβαζομαστε στο τι θα αγορασουμε και ποτε. Μην σου πω οτι ακομα και σχεδον unlimited budget να εχει καποιος καποια στιγμη θα χρειαστει να βαλει προτεραιοτητες και να κανει συμβιβασμους γιατι καθε μερα βγαινει και κατι καινουριο γυαλιστερο και ακριβο.

Οποτε εκει το παιρνεις αποφαση και κοιτας και τα θετικα του να περνας καλα με αυτο που μπορεις να εχεις χωρις να ζοριστει και ειναι και εκει πολλα. Χαμηλες τιμες σε Hardware και software, χτισμενη βιβλιοθηκη και λυμενα τα τεχνικα προβληματα που πιθανον να υπηρχαν στην αρχη (ειδικα αν πας κατευθειαν για την 2η εκδοση).

Optimized χρονος αγορας κονσολας κατα την γνωμη μου ειναι γυρω στα 2 ετη απο την κυκλοφορια. Απο την αλλη βεβαια το gaming ειναι μερακι και αυτη η αισθηση οταν ανοιγεις το κουτι μιας νεας κονσολας, την συνδεεις και τρεχεις το 1ο παιχνιδι νεας γενιας ειναι πραγματικα ασυγκριτη.
 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα! Προπαραγγελιες πριν ακομα μαθουμε εαν στο εσωτερικο του εχει καποιο προηγμενο συστημα ψυξης οπως υποστηριζει η sony η πυροσβεστηρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...