Προς το περιεχόμενο

The Suicide Squad (2021)


manolis940

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ταινία που υπόσχεται ότι θα διορθώσει τα λάθη του παρελθόντος και θα βγει έτσι όπως πρέπει να βγει. Απ όσο ξέρω πλοκή δεν υπάρχει ακόμα αλλά διαδραματίζεται το 1970.... Μάλλον πάμε Βιετνάμ ! Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής. Αφού θέλεις να διορθώσεις τα λάθη του παρελθόντος, την Margot Robbie γιατί βρίσκεται σε αυτή την ταινία ;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Μια ταινία που υπόσχεται ότι θα διορθώσει τα λάθη του παρελθόντος και θα βγει έτσι όπως πρέπει να βγει. Απ όσο ξέρω πλοκή δεν υπάρχει ακόμα αλλά διαδραματίζεται το 1970.... Μάλλον πάμε Βιετνάμ ! Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής. Αφού θέλεις να διορθώσεις τα λάθη του παρελθόντος, την Margot Robbie γιατί βρίσκεται σε αυτή την ταινία ;

Ήταν το μοναδικό σωστό της πρώτης απόπειρας. Ωστοσο ναι θα μπορουσαν να πανε για μια φρεσκια αρχη.

Επεξ/σία από RasAlGhul
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, manolis940 είπε

Μια ταινία που υπόσχεται ότι θα διορθώσει τα λάθη του παρελθόντος και θα βγει έτσι όπως πρέπει να βγει. Απ όσο ξέρω πλοκή δεν υπάρχει 

Να μια καλή αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 4 μήνες μετά...

Σε σχεση με την 1η θα την θεωρησω καλυτερη μαλλον,αλλα δεν θεωρειται κατορθωμα αυτο.

Για μενα δεν επρεπε να φερουν πισω την harley.Με εξαιρεση την αρχη,σε οποια αλλη σκηνη επαιξε μετα απλα χαλαγε την ροη της ταινιας.Δηλαδη ξεκιναει η ταινια και μεχρι το camp που πανε ηταν παρα πολυ διασκεδαστικη και μετα ξαφνικα κοβουμε τελειως την ροη που χτιζει η ταινια,για να δειξουμε οτι ναναι πραγματικα σκηνες με την harley που απλα χαλαγανε το mood της ταινιας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Σε σχεση με την 1η θα την θεωρησω καλυτερη μαλλον,αλλα δεν θεωρειται κατορθωμα αυτο.

Για μενα δεν επρεπε να φερουν πισω την harley.Με εξαιρεση την αρχη,σε οποια αλλη σκηνη επαιξε μετα απλα χαλαγε την ροη της ταινιας.Δηλαδη ξεκιναει η ταινια και μεχρι το camp που πανε ηταν παρα πολυ διασκεδαστικη και μετα ξαφνικα κοβουμε τελειως την ροη που χτιζει η ταινια,για να δειξουμε οτι ναναι πραγματικα σκηνες με την harley που απλα χαλαγανε το mood της ταινιας.

 

Συμφωνώ, δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου η Harley στην ταινία και ήταν απίστευτα OP. Aμα εξαιρέσεις αυτό και κάποια συναισθηματικά σημεία, που τα βρήκα χωρίς λόγο, ήταν κατά πολύ ανώτερη από την αδιάφορη πρώτη. Η μουσική και το gore πάντως ήταν υπέροχα. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η καλύτερη ταινία που έχει βγει ποτέ στα χρονικά; Σίγουρα όχι. Είναι αυτό που υπόσχεται και δεν απογοητεύει, μια περιπέτεια με σούπερ "ήρωες" αμφιβόλου ποιότητας και ηθικής με κωμικά στοιχεία και σωστή ποσότητα δράσης. Έχει αρκετά κλισέ αλλά δεν κουράζει.

Είναι σίγουρα καλύτερη από την πρώτη και περνάει ευχάριστα η ώρα. Από εμένα είναι ναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Συμφωνώ, δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου η Harley στην ταινία και ήταν απίστευτα OP. Aμα εξαιρέσεις αυτό και κάποια συναισθηματικά σημεία, που τα βρήκα χωρίς λόγο, ήταν κατά πολύ ανώτερη από την αδιάφορη πρώτη. Η μουσική και το gore πάντως ήταν υπέροχα. :)

Ευτηχως γιατι νομιζα οτι θα ημουν ο μονος.Και να ηταν ΟP,οπως και η πρωτη ταινια βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2021 στις 11:48 ΠΜ, dekulinkgr είπε

Σε σχεση με την 1η θα την θεωρησω καλυτερη μαλλον,αλλα δεν θεωρειται κατορθωμα αυτο.

Θέλει πολύ προσπάθεια για να ξαναβγεί χειρότερη ταινία από την πρώτη. Μιλάμε για ορθόδοξο σκουπίδι. 

Η νέα και εμένα μου φάνηκε απλώς μέτρια και όπως αναφέρουν τα παιδιά ή harley περισσότερο κακό κάνει. Προσπαθούν με το ζόρι να την χωρέσουν γιατί υποθέτω είναι cool τυπακι και θα ανεβάσει τα views (ότι ισχύει δηλ στην κοινωνία σήμερα) παρόλο που είναι κακιστη και στο acting και δέν κολλάει πουθενά ούτε σεναριακα ούτε στην χημεία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...