Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΑΦΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ YARIS


giomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς μπράβο για την επιμονή και το κουράγιο σου, χαίρομαι πολύ που δικαιώθηκες.

Παρακολουθώ το θέμα από την αρχή, χωρίς να παρεμβαίνω. Θεωρώ ότι η υπόθεση σου μας αφορά όλους και δείχνει πώς μπορούμε να διεκδικήσουμε το δίκιο μας σε μια αγορά που ο καταναλωτής σχεδόν έχει απολέσει κάθε δικαίωμα.

Στις μεγάλες αγορές αυτοκινήτου τα πράγματα είναι αρκετά διαφορετικά για τον καταναλωτή, δυστυχώς εδώ η ύφεση έχει χειροτερέψει τους όρους για εμάς.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιτέλους λύτρωση! Μπράβο για τον αγώνα σου αλλά και την ενημέρωση εδώ. Από εδώ και πέρα κάνε ότι μπορείς για να διώξεις τη μαυρίλα που πέρασες! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 😛δεν άντεξαν το spam από τα μέιλ σου κ λυγισαν 😛 γνώμη Μ είναι ότι θα είχες καταφέρει μήνες πριν αν πήγαινες κατ ιδιαν εκει (+ακινησία αυτοκ)κ αν δεν επεμενες ότι τα θες  όλα γραπτως .. στο τέλος καταλαβαίνω κ αυτοί μόνο τηλ σε έπαιρναν

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kage είπε

γνώμη Μ είναι ότι θα είχες καταφέρει μήνες πριν αν πήγαινες κατ ιδιαν εκει κ όχι όλα γραπτως όπως ήθελες.. στο τέλος καταλαβαίνω κ αυτοί μόνο τηλ σε έπαιρναν

εδώ με ΣτΚ δεν έβγαινε άκρη , φαντάσου να έμενε στα προφορικά και στην αφερεγγυότητα της αντιπροσωπίας και της Toyota Hellas

  

Στις 5/3/2021 στις 4:09 ΜΜ, paylidis είπε

Προσωπικα παντως στη θέση σου θα έβαζα την επόμενη μέρα της παραλαβης πωλητήριο μόνο κ μόνο για να μη το βλέπω και θυμαμαι τι τράβηξα από την εν λόγω εταιρεία... 

και εγώ το ίδιο θα έκανα , αλλά συνεπάγεται με χασούρα

Αναρωτιέμαι αν θα προσπαθήσουν να το ξαναπουλήσουν το προηγούμενο κρύβοντας την ελαττωματική βαφή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά το στκ βγήκε η άκρη (τ ειπαν σ πρότειναν ανταλλαγη εμείς αποχωρούμε βρείτε τα)απλά ήθελε να το τραβήξει λίγο με το θέμα "τα θέλω όλα γραπτως" κ "οτι δεν πιστεύω ότι η τάδε π μου τηλεφωνεί ειναι από τοyοτα "κ κάτι τέτοια π διάβασα...

Προς το τέλος δεν νομίζω να ζήτησε πάλι αναφορά όταν ήρθαν να δουν το αμάξι... Για μένα Επιτόπου εκεί π σ λέει το στκ βρείτε τα. τηλεφωνεις κ προχωράς κατ ιδιαν  με όποιον σε πήρε τηλ .ένα είναι το σίγουρο κ καλά έκανε...δεν έμπλεξε με δικες αναβολές εξωδικα...

η υπόθεση ήταν πιο εύκολη γιατί το αμάξι ήταν σε ακινησία και θα πουληθεί σε κάποιον αγοραστή επισκευασμένο σε προσφορά στοκ:)  

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kage είπε

Μετά το στκ βγήκε η άκρη (τ ειπα σ πρότειναν ανταλαγη εμείς αποχωρούμε)απλά ήθελε να το τραβήξει λίγο με το θέμα τα θέλω όλα γραπτως κ οτι δεν πιστεύω ότι η τάδε π μου τηλεφωνεί ειναι από τουοτα κ κάτι τέτοια π διάβασα... Επιτόπου εκεί τηλεφωνεις κ προχωράς κατ ιδιαν

Καλά έκανε, τα πάντα γραπτώς . Εδώ τον κοροϊδεύανε μήνες ,θα στηριχθεί στα προφορικά ?

Μετά σε περίπτωση δικαστηρίου μόνο τα γραπτά μετράνε και όχι τα μου είπε σου είπε του είπε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2021 στις 3:03 ΜΜ, giomi είπε

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 5-3-2021 : Μετά από αρκετό διάστημα η ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ προχώρησε στην ανταλλαγή του ελαττωματικού αυτοκινήτου με ταυτόχρονη παραγγελία επ' ονόματί μου, με άλλο νέο αυτοκίνητο Yaris.

Με έξτρα κόστος εκ μέρους σου τελικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Biohazard_ είπε

Με έξτρα κόστος εκ μέρους σου τελικά; 

ναι γιατί δεν πρόλαβαν οι καημένοι απο την Toyota να το αντικαταστήσουν , έτρεχαν ,έκλαιγαν αλλα δε.... και βγήκε καινούριο μοντέλο , τώρα κρίμα να τα βάζανε απο την τσέπη τους , άλλωστε με τέτοια εξυπηρέτηση δεν έχει σημασία το κόστος .... (ειρωνικά φυσικά)

2500 ευρώ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/748816-προβληματα-στη-βαφη-καινουργιου-yaris/?do=findComment&comment=58490399

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι γιατί δεν πρόλαβαν οι καημένοι απο την Toyota να το αντικαταστήσουν , έτρεχαν ,έκλαιγαν αλλα δε.... και βγήκε καινούριο μοντέλο , τώρα κρίμα να τα βάζανε απο την τσέπη τους , άλλωστε με τέτοια εξυπηρέτηση δεν έχει σημασία το κόστος .... (ειρωνικά φυσικά)

2500 ευρώ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/748816-προβληματα-στη-βαφη-καινουργιου-yaris/?do=findComment&comment=58490399

Ναι το έχω διαβάσει αυτό, απλά ήθελα να δω τι όντως έγινε τελικά.

Αν πήραν τα 2.500, θα πουλήσουν και το παλιό....μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kage είπε

Μετά το στκ βγήκε η άκρη (τ ειπαν σ πρότειναν ανταλλαγη εμείς αποχωρούμε βρείτε τα)απλά ήθελε να το τραβήξει λίγο με το θέμα "τα θέλω όλα γραπτως" κ οτι δεν πιστεύω ότι η τάδε π μου τηλεφωνεί ειναι από τουοτα κ κάτι τέτοια π διάβασα... Π.χ. δεν νομίζω να ζήτησε πάλι αναφορά όταν ήρθαν να δουν το αμάξι... Επιτόπου εκεί π σ λέει το στκ βρείτε τα. τηλεφωνεις κ προχωράς κατ ιδιαν με όποιον σε πήρε τηλ .ένα είναι το σίγουρο κ καλά έκανε...δεν έμπλεξε με δικες αναβολές εξωδικα...

η υπόθεση ήταν πιο εύκολη γιατί το αμάξι ήταν σε ακινησία και θα πουληθεί σε κάποιον αγοραστή επισκευασμένο σε προσφορά στοκ:)

Είσαι ελεύθερος να πιστεύεις ότι θέλεις. Ο ΣτΚ δεν ακολούθησε την νόμιμη διαδικασία που αυτός έχει ορίσει. Η διαδικασία ανταλλαγής είναι περιγεγραμμένη σε επίσημο έντυπο του εξουσιοδοτημένου εμπόρου και επισκευαστή Τουοτα που όρισε η ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ να προβεί στην ανταλλαγή του ελαττωματικού αυτοκινήτου, το οποίο μου απέστειλε, ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία. Καθ' υπόδειξή του, το αυτοκίνητο μεταβιβάστηκε σε έμπορο αυτοκινήτων, έναντι χρημάτων που όρισαν αυτοί. Άλλο η πραγματικότητα και άλλο η μυθοπλασία. Σου εύχομαι να ΜΗΝ σου τύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για τον ωραίο αγώνα που έδωσες, διεκδικώντας το δίκιο σου. Ανέδειξες, πόσο απροστάτευτος είναι ο καταναλωτής. Να χαρείς το καινούργιο αυτοκίνητο, με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Απροβλημάτιστο να είναι να το χαρείς μετά από τόση ταλαιπωρία. Όσο για την Τουότα Ελλάς. Ντροπή της που έπρεπε να κινήσεις γη και ουρανό και να περάσεις όσα πέρασες για να σου δώσει όσα ήταν ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να κάνει ΕΞΑΡΧΗΣ.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Όσο για την Τουότα Ελλάς. Ντροπή της που έπρεπε να κινήσεις γη και ουρανό

Εδώ άφησε κόσμο και κοσμάκι με ελαττωματικό  μοτέρ , στη βαφή θα σκαλώνει ;

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...