Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΑΦΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ YARIS


giomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/2/2021 στις 8:21 ΜΜ, zanskou είπε

εξακολουθείς να είσαι αντικειμενικότατος καθώς έχεις διαχωρίσει τα reviews πελατών σε "κατόπιν παραγγελίας" και "αυτά που γράφουν πελάτες".

Για να μην μιλήσω για το ότι ο μόνος λόγος που γράφτηκες στο φόρουμ είναι για να μπεις εδώ και να κράξεις.

Όσο για την επιλογή σου μπράβο, με ειλικρίνεια στο λέω. Ελεύθερη αγορά έχουμε. Αν έχεις την καλοσύνη ωστόσο πες και σε εμάς ποια μάρκα προτίμησες (φαντάζομαι θα έψαξες ενδελεχώς και δεν θα έχει ούτε μισό δυσαρεστημένο πελάτη εδώ και χρόνια) για να την προτιμήσω κι εγω :)

Χωρίς να θέλω να κάνω το δικηγόρο, είδαμε και την άψογη αντιμετώπιση της Toyota hellas στο γνωστό θέμα με τον κινητήρα 1NR-FE των yaris & auris, που έβγαζε νορμάλ τις μεγάλες καταναλώσεις λαδιων λόγω κατασκευαστικου ελαττωματος και επέλεξε να βάζει τα παλιά ελαττωματικά parts σε όσους έκαναν ανακατασκευή κινητήρα. Παρά το ότι είχε βγει TSB για αντικατάσταση συγκεκριμένων parts όπως έμβολα και κεφαλή με άλλα, που εξαλειφαν την κατασκευαστικη αστοχία. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/2/2021 στις 9:46 ΜΜ, gazp είπε

Χωρίς να θέλω να κάνω το δικηγόρο, είδαμε και την άψογη αντιμετώπιση της Toyota hellas στο γνωστό θέμα με τον κινητήρα 1NR-FE των yaris & auris, που έβγαζε νορμάλ τις μεγάλες καταναλώσεις λαδιων λόγω κατασκευαστικου ελαττωματος και επέλεξε να βάζει τα παλιά ελαττωματικά parts σε όσους έκαναν ανακατασκευή κινητήρα. Παρά το ότι είχε βγει TSB για αντικατάσταση συγκεκριμένων parts όπως έμβολα και κεφαλή με άλλα, που εξαλειφαν την κατασκευαστικη αστοχία. 

Παθών σε Yaris. 1lt ανά 1000 χλμ. Και το πήρα γιατί με είχαν φάει όλοι οι γνωστοί πάρε yaris αθάνατο, Ιάπωνας κλπ κλπ. Και τώρα είμαι με το 4λιτρο στο Πορτ μπαγκαζ. Και φυσικά επίσημη λύση δεν υπάρχει παρά μόνο ρεκτιφιε που πιθανόν στο μέλλον να σου το ξανά εμφανίσει. Σοβαρή εταιρία σου λέει μετά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, for4 είπε

Παθών σε Yaris. 1lt ανά 1000 χλμ. Και το πήρα γιατί με είχαν φάει όλοι οι γνωστοί πάρε yaris αθάνατο, Ιάπωνας κλπ κλπ. Και τώρα είμαι με το 4λιτρο στο Πορτ μπαγκαζ. Και φυσικά επίσημη λύση δεν υπάρχει παρά μόνο ρεκτιφιε που πιθανόν στο μέλλον να σου το ξανά εμφανίσει. Σοβαρή εταιρία σου λέει μετά. 

 

Αν και δεν ανήκει στο παρόν topic, χεις δοκιμάσει με xado? Για περισσότερα αν θέλεις pm για να μην το χαλάσουμε εδώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2021 στις 5:26 ΜΜ, korakios είπε

@giomiακόμα δεν πήρες απάντηση ? Μήπως να πας δικαστικώς τελικά ?

Αγαπητέ, θα περιμένω λίγο ακόμα. Θα έχω και άλλα έγγραφα όταν θα καταφύγω στην δικαιοσύνη.

35 .jpg

36 .jpg

37 .jpg

38 .jpg

46 .jpg

47 .jpg

48 .jpg

52 .jpg

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό το ερώτημα , αν δηλαδή δεν εγκρίνει το διοικητικό συμβούλιο δε θα γίνει αντικατάσταση ? Ελπίζω να εννοούν οτι είναι απλά διαδικαστικό το θέμα

Σε βλέπω με κινητό συνεργείο για έλεγχο κατα την παραλαβή του καινούριου ,σαν να αγόραζες απο μάντρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

Λογικό το ερώτημα , αν δηλαδή δεν εγκρίνει το διοικητικό συμβούλιο δε θα γίνει αντικατάσταση ? Ελπίζω να εννοούν οτι είναι απλά διαδικαστικό το θέμα

Σε βλέπω με κινητό συνεργείο για έλεγχο κατα την παραλαβή του καινούριου ,σαν να αγόραζες απο μάντρα....

Μόλις το διάβασα.

APANTHSH (2).jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε επιτέλους, με το καλό , απο τη μία πληρώνεις απο πάνω 2500 χιλιάρικα ,αλλά τουλάχιστον παίρνεις καινούριο αμάξι, νεο μοντέλο και όχι το ίδιο ξαναβαμμένο .

Βέβαια η όλη αντιμετώπιση της Toyota Hellas ήταν τουλάχιστον ερασιτεχνική ,σαν αποτυχημένο skroutz-ομάγαζο κατα την άποψή μου και η όλη ταλαιπωρία δεν αποζημιώνεται .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Άντε επιτέλους, με το καλό , απο τη μία πληρώνεις απο πάνω 2500 χιλιάρικα ,αλλά τουλάχιστον παίρνεις καινούριο αμάξι, νεο μοντέλο και όχι το ίδιο ξαναβαμμένο .

Βέβαια η όλη αντιμετώπιση της Toyota Hellas ήταν τουλάχιστον ερασιτεχνική ,σαν αποτυχημένο skroutz-ομάγαζο κατα την άποψή μου και η όλη ταλαιπωρία δεν αποζημιώνεται .

Σ'ευχαριστώ για την κατανόηση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχάριστο νέο. Αν και δεν σε ξέρω και δεν είχα την στεναχώρια σου πραγματικά νιώθω ότι νίκησα και εγώ μαζί με σένα. Άντε να τελειώνεις και να το χαρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, for4 είπε

ευχάριστο νέο. Αν και δεν σε ξέρω και δεν είχα την στεναχώρια σου πραγματικά νιώθω ότι νίκησα και εγώ μαζί με σένα. Άντε να τελειώνεις και να το χαρείς.

Σ' ευχαριστώ από καρδιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου που δεν το άφησες να περάσει έτσι και μπράβο σου για την συνεχή και αναλυτική ενημέρωση στο τοπικ.

Έτσι για να βλέπει και ο κόσμος ότι δεν πρέπει απλά να κατεβάζουμε το κεφάλι και να δεχόμαστε ότι μας λέει ο οποιοσδήποτε ενώ έχουμε δικαιώματα ,

Ευχαριστούμε και με το καλό να ευχαριστηθείς το νέο σου αμάξι , καλοτάξιδο να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μπράβο σου που δεν το άφησες να περάσει έτσι και μπράβο σου για την συνεχή και αναλυτική ενημέρωση στο τοπικ.

Έτσι για να βλέπει και ο κόσμος ότι δεν πρέπει απλά να κατεβάζουμε το κεφάλι και να δεχόμαστε ότι μας λέει ο οποιοσδήποτε ενώ έχουμε δικαιώματα ,

Ευχαριστούμε και με το καλό να ευχαριστηθείς το νέο σου αμάξι , καλοτάξιδο να είναι

Να είσαι καλά. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου ευχηθώ μόλις παραλαβεις το νέο. Κρατάω μια πισινή, Toyota είναι αυτή...

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και μπράβο σου για την επιμονή και την υπομονή σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...