Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΒΑΦΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ YARIS


giomi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Αν είχες βάλει δικηγόρο από την πρώτη μέρα και είχες κάνει ΝΟΜΙΚΕΣ ενέργειες και όχι τις αηδίες με τον συνήγορο,

...θα ήταν στην πρώτη αναβολή (απο πολλές 10ετίας)

2 ώρες πριν, RTW4ever είπε

Αλλά σιγά μην πληρώσετε δικηγόρο, μπορείτε και μόνοι σας,

δε σχολιάζω γιατί είναι κρίμα να κλειδώσει ένα θέμα που αφορά όλους μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 364
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Ειναι στο χερι της αλλης πλευρας. Αν δεν υπαρχει καλη διαθεση θα το τερματισει. Οι αποφασεις αυτες εχουν ουσιαστικη χρησιμοτητα μονο σε δικαστηριο. Εδω εγω τραβιομουν χρονια, για εντελως διαφορετικη υποθεση βεβαια, εχοντας στα χερια μου γνωμοδοτιση απο το ΣτΕ που θεωρητικα ειναι ισαξια με αποφαση του Αρειου Παγου. 

Εγώ περίμενα και περιμένω να γνωμοδοτήσει, ακολουθώντας την νόμιμη διαδικασία, να εξετάσει όλα τα έγγραφα των εμπλεκόμενων, να ζητήσει πρόσθετες πληροφορίες και την συνδρομή άλλων υπηρεσιών, αν του είναι αναγκαίο. Αν κατά την μελέτη μίας υπόθεσης υπάρχουν ενδείξεις ή αποδείξεις τέλεσης αξιόποινων πράξεων, αυτές τις κοινοποιεί στις αρμόδιες Εισαγγελίες.

17 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Περιμένω τα (ελπίζω καλά) νέα από την αντιπροσωπεία και μετά θα τοποθετηθώ περί της γνωμοδότησης του ΣΤΚ.

Για τον φάκελο της αναφοράς μου, έστειλα στον ΣΤΚ πέντε mails με 33 συνημμένα. Ανεβάζω ένα από τα πέντε. ΑΝ ο ΣΤΚ δεν είχε παραβεί την νόμιμη διαδικασία, θα του είχα στείλει και ότι άλλο έχω μετά τις 21-9-2020.

LASPI (2).jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giomi είπε

Εγώ περίμενα και περιμένω να γνωμοδοτήσει

Δεν πρόκειται αφού αρχειοθέτησε την υπόθεση. Απο τη στιγμή ειδικά ,που πας για συμφωνία δε νομίζω να την ξανά ανοίξει ,εκτός αν συνεχίσει η Toyota να μην απαντά . Τότε ξανα ανοίγει η υπόθεση και μπορείς να δώσεις και στοιχεία απο 3ους για να αποδείξεις και το μέγεθος της ελαττωματικής βαφής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2021 στις 6:44 ΜΜ, agnostos13 είπε

Εκτός και αν ο μόνος λόγος που άνοιξες το θέμα είναι για να κράξεις (αντιπροσωπεία, έμπορο και ΣΤΚ) και όχι να ενημερώσεις

Βαριά κουβέντα, που μπορεί να σε αφήσει εκτεθειμένο. Έχεις την συμπάθειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβουλή : Αμεση κοινοποιηση και ενημέρωση της μαμας εταιρίας... ΑΜΕΣΗ... Στα κεντρικα japan και ευρωπαικά κεντρικά αν υπάρχουν

Edit¨Μολις ειδα οτι το εχεις κανει.... 

 

Επεξ/σία από fsbmaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/1/2021 στις 12:02 ΜΜ, giomi είπε

Εγώ περίμενα και περιμένω να γνωμοδοτήσει, ακολουθώντας την νόμιμη διαδικασία, να εξετάσει όλα τα έγγραφα των εμπλεκόμενων, να ζητήσει πρόσθετες πληροφορίες και την συνδρομή άλλων υπηρεσιών, αν του είναι αναγκαίο. Αν κατά την μελέτη μίας υπόθεσης υπάρχουν ενδείξεις ή αποδείξεις τέλεσης αξιόποινων πράξεων, αυτές τις κοινοποιεί στις αρμόδιες Εισαγγελίες.

Για τον φάκελο της αναφοράς μου, έστειλα στον ΣΤΚ πέντε mails με 33 συνημμένα. Ανεβάζω ένα από τα πέντε. ΑΝ ο ΣΤΚ δεν είχε παραβεί την νόμιμη διαδικασία, θα του είχα στείλει και ότι άλλο έχω μετά τις 21-9-2020.

LASPI (2).jpg

Μη αποδοχή λογοκρισίας από το Insomnia

Επεξ/σία από RTW4ever
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2021 στις 12:02 ΜΜ, giomi είπε

Εγώ περίμενα και περιμένω να γνωμοδοτήσει, ακολουθώντας την νόμιμη διαδικασία, να εξετάσει όλα τα έγγραφα των εμπλεκόμενων, να ζητήσει πρόσθετες πληροφορίες και την συνδρομή άλλων υπηρεσιών, αν του είναι αναγκαίο. Αν κατά την μελέτη μίας υπόθεσης υπάρχουν ενδείξεις ή αποδείξεις τέλεσης αξιόποινων πράξεων, αυτές τις κοινοποιεί στις αρμόδιες Εισαγγελίες.

Για τον φάκελο της αναφοράς μου, έστειλα στον ΣΤΚ πέντε mails με 33 συνημμένα. Ανεβάζω ένα από τα πέντε. ΑΝ ο ΣΤΚ δεν είχε παραβεί την νόμιμη διαδικασία, θα του είχα στείλει και ότι άλλο έχω μετά τις 21-9-2020.

LASPI (2).jpg

Δεν είναι αυτή η δουλειά του.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

15 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Δεν είναι αυτή η δουλειά του.

Ε, όχι και οτι δεν είναι δουλειά του ΣτΚ, αυτή ακριβώς είναι η δουλειά του

Κανονικά έπρεπε να λάβει υπόψιν μόνο οτι είναι γραπτό

Για την ελαττωματική βαφή στηρίχθηκε στο τι είπε η αντιπροσωπία

Έστω οτι τα παραβλέπουμε αυτά , πρέπει να μεσολαβήσει για τη συμφωνία

Αν η Toyota συνεχίσει να κάνει τον Αλέκο ,πρέπει να βγάλει απόφαση για να χρησιμοποιηθεί σε μελλοντική δικαστική διαμάχη

Δυστυχώς πρώτη φορά το βλέπω ,αλλά ο ΣτΚ τα έκανε μαντάρα

@giomi ακόμα δεν επικοινώνησαν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, giomi είπε

Από την επίσημη σελίδα του ΣΤΚ.

STK.jpg

 

Δεν αποδέχομαι τη λογοκρισία απο το insomnia, οπότε έσβησα το μήνυμα.

Επεξ/σία από RTW4ever
Λογοκρισία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...