Προς το περιεχόμενο

Έχασα PayPal dispute, τι κάνω τώρα;


dtrechs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα, 

Έψαξα κάτι σχετικό  με το πρόβλημα μου αλλά δεν βρήκα οπότε εάν κάποιος μπορεί να βοηθήσει καλοδεχουμενο.

 

Έκανα μια παραγγελία από Γερμανία αξίας 850 ευρώ. Το προϊόν ήρθε διαφορετικό από ότι περίμενα. Άνοιξα case και ο πωλητής δέχτηκε να το επιστρέψω. Όλη η επικοινωνία έγινε μέσω paypal. Από 21/12/21στέλνω με TNT FedEx το πακέτο πίσω. Από 03/1/22 έχουν γίνει 3 προσπάθειες για παράδοση αλλά δεν βρέθηκε ο παραλήπτης. 3 φορές άνοιξε και έκλεισε η υπόθεση με απάντηση απο paypal Έχουμε ελέγξει τη συναλλαγή ή τις συναλλαγές και απορρίπτουμε τη διεκδίκηση ή τις διεκδικήσεις σας. Αυτή η απόφαση ελήφθη διότι δεν λάβαμε έγκυρα αποδεικτικά ή παρακολούθηση επιστροφής του εμπορεύματος από την πλευρά σας. Μίλησα σήμερα με TNT και μου απάντησαν εγγράφως ότι δεν βρίσκουν τον παραλήπτη ούτε στην διεύθυνση που έχω στείλει ούτε στο τηλέφωνο που έχω δηλώσει. Τσ προώθησα στην paypal και περιμένω απάντηση. Το ερώτημα εάν ξέρει κάποιος είναι εφόσον έχω στείλει το αποδεικτικό κουριερ με την διεύθυνση που μου υποδεικνύει η paypal ως επιστροφή,  τους έστειλα και αναζήτηση απο το google με το μαιλ κ το τηλέφωνο του πωλητή βγάζει την έδρα του στην Γερμανία άρα η διεύθυνση είναι σωστή γιατί με απέρριψαν 3 φορές και μάλλον πάει για 4;

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...