Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το Xbox Series S στα 299 δολάρια [Ενημέρωση]


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, SchinasN είπε

@vaggos_13 ναι όντως παίζουν , απλά οι κονσόλες πάνε κατά 80-90% πακέτο με tv , και ρωτάω αν υπάρχουν τηλεοράσεις 1440p ... αν αγοράσεις 4k tv , τότε αν το series S σταματάει στο 1440p θα είναι μεγάλο foul. μάλλον και το series S θα είναι 4k

Αν εχεις ps4 pro η πλειοψηφεια των παιχνιδιων ειναι ηδη 1440p αντε και κανενα 1600p. η κονσολα μετα κανει "upscale" και βλεπεις 2160p στην tv αλλα η αναλυση παραμενει ουσιαστικα η ιδια.

Προσωπικα 1440p δεν με χαλαει καθολου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

@vaggos_13 τώρα είδα την ανανέωση για τα 1440p, τελικά σε reviews με 4k tv θα μάθουμε αν ιφίσταται κάποια τρομερή διαφορά ... με 1080p αθάνατη τηλεόραση που έχω , μια χαρά θα μου κάτσει το series S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 φορές σταθερά 60fps στα 1080 και 2Κ πάρα 30 με drops σε 4Κ όπως το Χ. Ούτως η άλλος το xbox one x όπως και το ps4 με τεχνικη checkerboard rendering βγάζουν τα 4Κ όχι native. (Εξαιρούνται κάτι Forza horizon και άλλη 3-4 που έχουν όντως native). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ισoπεδώνει όλη την αγορά basic gaming pc & gaming laptop.

και το άλλο με 499 ισωπεδώνει και όλα τα performance/high end gaming pc.

Μόνο για Ultra high end έχει νόημα να στήσεις pc και σε online multiplayer θα τρώς και όλα τα cheat του κάθε κομπλεξικού στη μαπα.

με βλέπω να παρατάω το pc gaming ... και είμαι από τους παλιούς...

Με 1000-1100 ευρώ χτυπάς και xbox και PS 5 . Με 1100 στήνεις ένα pc που θα είναι οριακά καλύτερο από τη μία κονσόλα.

 

Στο pc αναβάθμιση μόνο το CPU όταν χρειάζεται.

Επεξ/σία από The__Blade
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι το Series S δεν θα έρθει ως αναβάθμιση για όσους έχουμε X1X. Είναι όμως VFM λύση για κάποιον που φεύγει από PS4/PS4 Pro ή και Χ1S.

Αν το δώσει 299$ και με κανένα/δυο μήνες Game Pass διαφημίζοντας σωστά το τι προσφέρει το Game Pass, τότε δεν έχει αναταγωνισμό. Κρατάω από τα specs δύο φράσεις κλειδιά. Το ένα λέγεται Ray Tracing (θεωρώ ότι Ray Tracing σε AAA παιχνίδι δεν μπορείς να δεις σε pc αξίας 299$ (συμπ. πληκτρολογίου + mouse). Επίσης έχουμε VRR. Είναι μάλλον το top spec αυτής της γενιάς.

Προσωπικά, θέλω να δω νέους next-gen τιτλους να ερχονται και μετα να πάω σε νέα κονσόλα. Μέχρι τότε μιά χαρά θεωρώ ότι είμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Δεν χρειάζεται να το υποστηρίζει κι η TV όμως, άρα HDMI 2.1 required?

και βεβαία πρέπει να το υποστηρίζει. όχι απλά dmi 2.1 αλλά να λέει όντως VRR. δεν είναι πολλές και είναι ακριβές αλλά όσο περνάει ο καιρός οι τιμές θα πέφτουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, jon_pallis said:

και βεβαία πρέπει να το υποστηρίζει. όχι απλά dmi 2.1 αλλά να λέει όντως VRR. δεν είναι πολλές και είναι ακριβές αλλά όσο περνάει ο καιρός οι τιμές θα πέφτουν

Μόνο LG αυτή την στιγμή αν δεν κάνω λάθος. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ όμορφο το S πραγματικά το 1080 δεν ξέρω απο που βγήκε,μάλλον λόγο του οτι οι περισσότεροι έχουν τέτοια μόνιτορ η τηλεοράσεις όμως παιδιά αφού το λέει ξεκάθαρα 1440p ως 120Hz, πράγμα διόλου ευκαταφρόνητο,ακόμα και σε 60fps σταθερά να είναι όταν λέει πως θα έχει και νεες τεχνολογίες RT κλπ και κάνει και upscaling στα 4K πράγμα που θα βοηθήσει να φαίνεται τούμπανο σε 4Κ τηλεοράσεις.

Εγω θα προτιμήσω το Series X,όμως στήν τιμή αυτή και γιαυτά που προσφέρει το S πιστεύω πως παραείναι καλή πρόταση 🎮

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Μόνο LG αυτή την στιγμή αν δεν κάνω λάθος. 😛

edit: ακολουθεί εκπαιδευτικό video - εξηγεί πολλά - θεωρώ ότι μου άνοιξε τα μάτια
για κάποιο λόγο έχασα όλη την απάντηση μου
υπάρχουν και άλλες - δες video

 

Επεξ/σία από jon_pallis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, jon_pallis said:

όχι
χωρίς να το ψάξω πολύ, νομίζω ότι VRR έχουν και οι σειρές Q της Samsung
Νομίζω ότι παίζουν και κάποιες SONY
επανέρχομαι με links

Indeed, έχουν βάλει κι αυτές 1x HDMI 2.1 στις φετινές (μεγάλες) Q Series (ακόμα και στις 4Κ, όχι μονο στις 8Κ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vaggos_13 είπε

Παίζουν και σε μόνιτορ οι άνθρωποι. 

Εγώ πραγματικά πιστεύω ότι θα βγει 399 το all digital, την έχει πατήσει με το ps3 και δεν νομίζω ότι θα ξανακάνει το ίδιο λάθος. 

Οι φημες λενε οτι digital ps5 με disk ps5 θα εχουν μονο 50€ διαφορα. Δεν υπαρχει περιπτωση το disk ps5 να κανει 449... Αν γινει η εκπληξη τοτε digital 449 το λιγοτερο ωστε το disk ps5 να εχει 499 οσο το series X

Επεξ/σία από songless_bird
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Εγώ βλέπω ότι συμφέρει να πάρεις xbox one X ακόμα στα 180-220 δεύτερο χέρι και να παίζεις φουλ 4Κ.

Αχρείαστο το θεωρώ το καινούριο μηχανάκι στα 1080 με 350-400 ευρώ που θα έρθει Ελλάδα. 

 

Το θέμα είναι ότι το One X δεν θα υποστηρίζει παιχνίδια που θα βγαίνουνε αποκλειστικά για τα Series. Και το S σαν series, θα τα παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...