Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Τώρα που μπήκε το Hell Let Loose στο Game Pass, κανονιστε οι bf veterans να αποσταλούμε στο Μέτωπο παρέα . Άντε!

Δεν έχω πιάσει fps από την απογοήτευση της κυκλοφορίας του 2042. 
θα με έψηνε το hell let loose. 
υπάρχει κάποιος discord s με παίκτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2024 στις 3:37 ΠΜ, 7nisiotis είπε

Τώρα που μπήκε το Hell Let Loose στο Game Pass, κανονιστε οι bf veterans να αποσταλούμε στο Μέτωπο παρέα . Άντε!

Με ψήνει γιατί πάντα μου άρεσαν περισσότερο τα παιχνίδια Β' Παγκοσμίου, αλλά πολύ δύσκολο, έχει steep learning curve, δεν είναι απλά point'n'shoot όπως το BF! Και με δουλειά/οικογένεια/παιδί άντε να βρεις χρόνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/01/2024 at 10:16, wargasm said:

Δεν έχω πιάσει fps από την απογοήτευση της κυκλοφορίας του 2042. 
θα με έψηνε το hell let loose. 
υπάρχει κάποιος discord s με παίκτες;

Δεν έχω βρει κάτι. Τις προάλλες πέτυχα έναν Έλληνα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δεν έχω βρει κάτι. Τις προάλλες πέτυχα έναν Έλληνα χαχα

Είχα βρει ένα discord αλλα βλέπω τώρα 10 άτομα έχουν μείνει και σεν παίζει κανείς μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω γιατί φαίνεται πως χωρίς επικοινωνία δεν το ευχαριστιέσαι το συγκεκριμένο. 
αρα αν κάποιος θέλει να δοκιμάσουμε ας στείλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BF 2042: Χρειάστηκε 3 φορές repair με 2 επανεκκινήσεις της εφαρμογής της ΕΑ για να μπορέσει να λειτουργήσει το matchmaking.

BF V: Απλά με μπστρδα σε κάθε μα κάθε γύρο. Επιπλέον, εδώ και πόσο καιρό με εικόνα εμετό, σα να είναι το frame pacing σε φάση 0-144, όταν με τις ρυθμίσεις που έχω πόσα χρόνια ήμουν βούτυρο. Είδα κι απόειδα, έσβησα το προφίλ μήπως και στρώσει (τί fov βάζουμε, αλήθεια?).

Αυτά, σήμερα.

BF 1: Τελευταία φορά που το έπιασα, κάπου τα Χριστούγεννα, τραγική κατάσταση με τα μπστρδα κι εκεί.

Σαλτα κι απαυτωσου ΕΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε V και 2042 είναι ζήτημα 1 στα 3 παιγνίδια να μην έχει μπστρδο/α μέσα.

Στο 2042 είναι πολύ τσι μοδός τα αεροχακς...αεροπλάνα που σε τρώνε με σφαίρες ενώ είσαι πίσω τους, ελικόπτερα που τα έχουν όλα 1-shot (3 φορές με έχουν φάει με headshot μέσα στο cockpit από αεροπλάνο/ελικόπτερο...το δικό μου χωρίς γρατζουνιά) κλπ, κλπ. (χώρια την αθανασία).

Πλέον μιλάμε για κάτι απροκάλυπτα 100-0 και ειδικά στα ελικόπτερα ο 2ος έχει 0/1-100 σε assist...και είναι ο πολυβολητής!

Απλά θλιβερή κατάσταση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2024 στις 7:55 ΜΜ, Πέτρος είπε

Σε V και 2042 είναι ζήτημα 1 στα 3 παιγνίδια να μην έχει μπστρδο/α μέσα.

Στο 2042 είναι πολύ τσι μοδός τα αεροχακς...αεροπλάνα που σε τρώνε με σφαίρες ενώ είσαι πίσω τους, ελικόπτερα που τα έχουν όλα 1-shot (3 φορές με έχουν φάει με headshot μέσα στο cockpit από αεροπλάνο/ελικόπτερο...το δικό μου χωρίς γρατζουνιά) κλπ, κλπ. (χώρια την αθανασία).

Πλέον μιλάμε για κάτι απροκάλυπτα 100-0 και ειδικά στα ελικόπτερα ο 2ος έχει 0/1-100 σε assist...και είναι ο πολυβολητής!

Απλά θλιβερή κατάσταση.

Σε αντίστοιχη περίοδο στο BF1, BF5 είχα συναντήσει περισσότερους.

Όσο για τα ελικόπτερα, μάλλον έτυχες σε wannabe ή vehicle mains (και είναι αρκετοί), που ιδρώνουν. Κάτι τέτοιοι σε σκοτώσουν χωρίς να καταστρέψουν το ελικόπτερο.

Τα βλέπεις γιατί η DICE δε έχει αχοληθεί να κάνει balance το infantry vs vehicles, και οι μικρότεροι αλλαγμένοι χάρτες ευνοούν τον αέρα σε πολλές περιπτώσεις. Στα τελευταία update δώσαν περισσότερο mobility στα Apache, rocket pods στα αεροπλάνα, ένα extra crosshair για το που πάει πραγματικά που θα καταλήξει ο πύραυλος, ριπή κλπ. Μη πιάσω τα ιπτάμενα φρούρια Hind, Condor. Δε βγάζεις άκρη. Aκόμη και στο BF4 τα ελικόπτερα, jets δεν είχαν τέτοιο mobility, και τα physics δεν επέτρεπαν αρκετά "αστεία" σκηνικά που έχω δει στο 2042.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cpttony είπε

Σε αντίστοιχη περίοδο στο BF1, BF5 είχα συναντήσει περισσότερους.

Όσο για τα ελικόπτερα, μάλλον έτυχες σε wannabe ή vehicle mains (και είναι αρκετοί), που ιδρώνουν. Κάτι τέτοιοι σε σκοτώσουν χωρίς να καταστρέψουν το ελικόπτερο.

Τα βλέπεις γιατί η DICE δε έχει αχοληθεί να κάνει balance το infantry vs vehicles, και οι μικρότεροι αλλαγμένοι χάρτες ευνοούν τον αέρα σε πολλές περιπτώσεις. Στα τελευταία update δώσαν περισσότερο mobility στα Apache, rocket pods στα αεροπλάνα, ένα extra crosshair για το που πάει πραγματικά που θα καταλήξει ο πύραυλος, ριπή κλπ. Μη πιάσω τα ιπτάμενα φρούρια Hind, Condor. Δε βγάζεις άκρη. Aκόμη και στο BF4 τα ελικόπτερα, jets δεν είχαν τέτοιο mobility, και τα physics δεν επέτρεπαν αρκετά "αστεία" σκηνικά που έχω δει στο 2042.

Δεν είμαι καθόλου καλός στον αέρα, παλεύω για κάτι παραπάνω από τα βασικά, αλλά να είμαι πίσω του και να με τρώει...δεν παλεύεται.

Συμφωνώ ότι κάποια έχουν γίνει ΟΡ όσο δεν πάει, αλλά να γλιτώνει ταυτόχρονα από (περισσότερα από 1) θερμικά, κλειδωμένα α/α/fxm και 1 wildcat με 30ρια που τον κυνηγάνε και να τους τρώει κιόλας όλους αυτούς, βρωμάει και βρωμάει άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Πέτρος said:

Δεν είμαι καθόλου καλός στον αέρα, παλεύω για κάτι παραπάνω από τα βασικά, αλλά να είμαι πίσω του και να με τρώει...δεν παλεύεται.

Συμφωνώ ότι κάποια έχουν γίνει ΟΡ όσο δεν πάει, αλλά να γλιτώνει ταυτόχρονα από (περισσότερα από 1) θερμικά, κλειδωμένα α/α/fxm και 1 wildcat με 30ρια που τον κυνηγάνε και να τους τρώει κιόλας όλους αυτούς, βρωμάει και βρωμάει άσχημα.

άκουσε η Dice τις προσευχές σου, και αυτή την εβδομάδα έχει Infantry Breakthrough για να σταματήσεις την κλάψα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Συμφωνώ ότι κάποια έχουν γίνει ΟΡ όσο δεν πάει, αλλά να γλιτώνει ταυτόχρονα από (περισσότερα από 1) θερμικά, κλειδωμένα α/α/fxm και 1 wildcat με 30ρια που τον κυνηγάνε και να τους τρώει κιόλας όλους αυτούς, βρωμάει και βρωμάει άσχημα.

Δε μου "βρωμάει" καθόλου αυτό που λες.

Τα παραπάνω τα έγραψα βάσει CQ, όχι BT. Δε ξέρω τι γίνεται εκεί.

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο την πρωτη μερα παιζω μονο break. Εχω δει σχεδον τα παντα...πχ... 2 condor hover πανω απο σημαια ριχνω ΑΑ, βγαζει καπνο-φευγει, ριχνω στο αλλο, το ιδιο... Αλλα εχω δει και 5-6 ατομα να προσπαθουν να διαλυσουν οχημα-πετουμενο και να μην μπορουν.

Η λυση ειναι πολυ απλη, αν ηθελαν φυσικα, squadplay. Δηλαδη ο squadleader να ειχε ειδικο gadget οπου να δυναμωνει τα gadget της squad σε μικρες αποστασεις. Οποτε squad vs vehicle...1-0 στα 50 μετρα πχ.

Ενα σωστο BF θα επρεπε να ειχε μια λυση για καθε προβλημα...και οχι ενα προβλημα για καθε λυση οπως το 2042.

Και υπαρχει το προβλημα οπου κοσμος δεν μπορει να γραψει στο chat ή δεν του το εμφανιζει καθολου. Προβλημα cloud και οχι εγκαταστασης, και για περιεργο λογο δεν απαντουν στο ΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...