Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το παιχνίδι:

κάποιες φορές με το που τελειώσει ένα match και αρχίσει να δείχνει τα στατιστικά στο τέλος, όταν πατάω "continue" για να προχωρήσει και να παίξω νέο game μαυρίζει η οθόνη και κολλάει εκεί! Αυτό το πρόβλημα το είχε από πάντα από όσο θυμάμαι και πρέπει να πατήσω το windows button για να βγει στην επιφάνεια εργασίας και να μπορέσω να κλείσω την εφαρμογή. Το έχετε συναντήσει και εσείς;

Nαι, ναι, μου το κάνει τώρα μετά το τελευταίο patch.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το παιχνίδι:

κάποιες φορές με το που τελειώσει ένα match και αρχίσει να δείχνει τα στατιστικά στο τέλος, όταν πατάω "continue" για να προχωρήσει και να παίξω νέο game μαυρίζει η οθόνη και κολλάει εκεί! Αυτό το πρόβλημα το είχε από πάντα από όσο θυμάμαι και πρέπει να πατήσω το windows button για να βγει στην επιφάνεια εργασίας και να μπορέσω να κλείσω την εφαρμογή. Το έχετε συναντήσει και εσείς;

Εγω αυτο δεν το εχω πάθει ποτέ και στα δυο συστηματα που έχω με Intel & AMD και το άλλο με AMD-nVidia. Γενικώς μηδέν προβλήματα , το παιχνίδι δεν με καλύπτει , στο τεχνικό κομμάτι εδω και πολύ καιρό είναι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, cos_dr2 είπε
67,291
playing 44 min ago
100,672
24-hour peak
103,492
all-time peak
 
 
 H επιστροφή των ασώτων υιών😂
 
 Γέμισε το 2042, έγινε δημοφιλές.
 Μήπως τελικά έπιασαν τόπο οι αλλαγές και οι τιμές?😂

Μετράει και ο χαμός από bots?

Κάποια στιγμή σήμερα ήταν >1/3 στους 64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε αυτά που προτείνουν στο "steamcommunity" (σε αυτό το σύνδεσμο).

Πέρα από τα παραπάνω, clear cashe, repair game, verify integrity of game files κ.λπ. δοκίμασε επίσης τα εξής:

  • Ξεκίνα το Battlefield 2042 και άνοιξε τις ρυθμίσεις (settings).
  • Άλλαξε το επίπεδο της ποιότητας (graphics preset - quality) σε high (ανάλογα με το ποια ρύθμιση έχεις ήδη, κατέβα ένα επίπεδο).

Επίσης δες εάν ξεπερνάς το πρόβλημα, κάνοντας το εξής: Αντί να πατήσεις "continue" πάτα "return to the menu". 

Από ότι  βρήκα στο internet δεν υπάρχει κάποιο patch ακόμα, οπότε ότι βρεις μάλλον αποτελούν προσωρινές λύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Μετράει και ο χαμός από bots?

Κάποια στιγμή σήμερα ήταν >1/3 στους 64.

Μάλλον ηθελημένα γίνεται μετά τη νεα season. Ξεκινά το παιχνίδι με 128/64 άτομα, και κάπου στα μέσα βλέπεις bots.  Υπολογίζω ότι άτομα φεύγουν (π.χ γιατί χάνουν) και βάζει bots αντί για άλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το παιχνίδι:

κάποιες φορές με το που τελειώσει ένα match και αρχίσει να δείχνει τα στατιστικά στο τέλος, όταν πατάω "continue" για να προχωρήσει και να παίξω νέο game μαυρίζει η οθόνη και κολλάει εκεί! Αυτό το πρόβλημα το είχε από πάντα από όσο θυμάμαι και πρέπει να πατήσω το windows button για να βγει στην επιφάνεια εργασίας και να μπορέσω να κλείσω την εφαρμογή. Το έχετε συναντήσει και εσείς;

και σε εμένα το κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cpttony είπε

Μάλλον ηθελημένα γίνεται μετά τη νεα season. Ξεκινά το παιχνίδι με 128/64 άτομα, και κάπου στα μέσα βλέπεις bots.  Υπολογίζω ότι άτομα φεύγουν (π.χ γιατί χάνουν) και βάζει bots αντί για άλλα.

Ναι, δεν κρατάει πολύ, αλλά το αποτέλεσμα συνήθως είναι τραγικό.

Σκέψου να φυτρώσει οδηγός σε όχημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει εγώ από την πλευρά μου να πω ότι μπορεί να είμαι και περίεργος ή old fashion που προτιμώ τα παλιά battlefield και ας πούμε ότι κακό έχω γράψει για το παιχνίδι είναι υποκειμενικό. Τα bots όμως που έχουν βάλει σε online fps παιχνίδι και οι παπάρες ότι update κάνουν δεν λένε να τα βγάλουν είναι τρανή απόδειξη ότι οι άνθρωποι δεν το έχουν καθόλου.

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tις τελευταίες μέρες (2 εβδομάδες) που το χρησιμοποιώ σαν stress test του υπολογιστή, έχω λιώσει στα γέλια με τις γελοιότητες.

Επιπλέον, μετά το τελευταίο update εμφανίστηκαν θέματα που δεν είχα παρατηρήσει ποτέ (αόρατα οχήματα, κόσμος μισοχωμένος στο έδαφος, πολλά "άσφαιρα", χτυπήματα από το πουθενά με πυραύλους χωρίς κλείδωμα/προειδοποίηση κλπ).

Εντελώς αυθαίρετα, δε, έχει εξαφανιστεί το 64vs64 σε CQ, ενώ πατάς CQ και πλέον παίζεις χάρτες portal, ένα γενικότερο mix ότι τους έρθει.

Πολύ απλά, παίζεις ότι γουστάρει ο εκάστοτε dev που ξύπνησε στραβά και άλλαξε έναν "διακόπτη", χωρίς να μπορείς πρακτικά εσύ να ορίσεις τις προτιμήσεις σου.

Στο V είναι αδύνατο να παίξεις, δεν υπάρχει server χωρίς κάποιο/κάποια μπστρδι/α εδώ και πόσο καιρόνα καταστρέφει το παιγνίδι.

Τέτοια αδιαφορία για 3Α franchise με τέτοιο όνομα, απίστευτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Πέτρος είπε

έχει εξαφανιστεί το 64vs64 σε CQ, ενώ πατάς CQ και πλέον παίζεις χάρτες portal, ένα γενικότερο mix ότι τους έρθει.

Πολύ απλά, παίζεις ότι γουστάρει ο εκάστοτε dev που ξύπνησε στραβά και άλλαξε έναν "διακόπτη", χωρίς να μπορείς πρακτικά εσύ να ορίσεις τις προτιμήσεις σου.

 

Το μεγαλύτερο αρνητικό του παιχνιδιού για εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Πέτρος είπε

 

Στο V είναι αδύνατο να παίξεις, δεν υπάρχει server χωρίς κάποιο/κάποια μπστρδι/α εδώ και πόσο καιρόνα καταστρέφει το παιγνίδι.

Τέτοια αδιαφορία για 3Α franchise με τέτοιο όνομα, απίστευτο.

Μεγάλη αλήθεια αυτό ρε γαμωτο, ο λόγος που έχω σταματήσει το 5 και το 1 είναι από τα ανεγκεφαλα μπάσταρδα.

Και ήμουν πάρα πολύ καλός και στα δύο.

Τεράστια αδιαφορία, μην σου πω ότι υπάρχει και η υποψία να πουλάνε οι ίδιοι τα cheat !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Πέτρος said:

Σήμερα επέστρεψε η επιλογή για cq128.

Δεν ξέρω τί κάνουν, δεν μπορεί να τα έχουν τόσο χαμένα.

με την Dice έχεις να κάνεις. Γιατί απορείς? :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Σήμερα επέστρεψε η επιλογή για cq128.

Δεν ξέρω τί κάνουν, δεν μπορεί να τα έχουν τόσο χαμένα.

 

Το έχω ξαναπεί, αλλά, για όνομα του θεού, τους είναι τόσο δύσκολο να βάλουν έναν server browser ώστε να επιλέγουμε εμείς τι παιχνίδι θέλουμε να παίξουμε; Δηλαδή έλεος! Τόσο δύσκολο είναι; Ή αυτοί δεν θέλουν να το βάλουν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

 

Το έχω ξαναπεί, αλλά, για όνομα του θεού, τους είναι τόσο δύσκολο να βάλουν έναν server browser ώστε να επιλέγουμε εμείς τι παιχνίδι θέλουμε να παίξουμε; Δηλαδή έλεος! Τόσο δύσκολο είναι; Ή αυτοί δεν θέλουν να το βάλουν;

Ε καλά, ξεκάθαρα επιλογή τους είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...