Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκεί που λες ότι το στρώνουν, μπαμ ξανά ξεφτλίζονται. Ας το αφήσουν εντελώς κι ας δουλέψουν στο επόμενο BF μαζί με τον Zampella μπας και δούμε τίποτα αξιόλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, RPDrummer είπε

Είναι εκνευριστικό το crash σήμερα, 4/4 match crash

Εγώ στο πρώτο παιχνίδι είχα crash (βασικά ήταν freeze). Από τότε έχω παίξει 10-12 παιχνίδια (128 παίκτες) και δεν έχει συμβεί ξανά. Δοκίμασε να σβήσεις την cache μπας και φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/10/2022 στις 2:47 ΜΜ, _Theo_ είπε

Εγώ στο πρώτο παιχνίδι είχα crash (βασικά ήταν freeze). Από τότε έχω παίξει 10-12 παιχνίδια (128 παίκτες) και δεν έχει συμβεί ξανά. Δοκίμασε να σβήσεις την cache μπας και φτιάξει.

Άκυρο. Σήμερα είχα απανωτά freezes. Το παιχνίδι είναι πλέον unplayable. Θέλει patch άμεσα. Οι άνθρωποι είναι εντελώς ηλίθιοι, από εκεί που το παιχνίδι απλά δεν έτρεχε καλά, τώρα δεν τρέχει καθόλου. Ότι να 'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου περίπτωση τρώω 3-4 freezes και μετά παίζει κανονικά. Αν βγω και ξαναμπώ, πρέπει να γίνουν πάλι τα παγώματα για να δουλέψει.
Στο 1ο freeze είχα δοκιμάσει μια φορά να σβήσω την εντολή dx12 enabled 0 στο αρχείο από τα documents του παιχνιδιού και έπαιξα απροβλημάτιστα.
Δεν το έχω ξαναδοκιμάσει από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

https://www.ea.com/en-gb/games/battlefield/battlefield-2042/news/battlefield-briefing-development-update-november-2022

We’re proud of the work that we’ve done over the past 12 months and so if you haven’t jumped in yet, starting in Season 3 we’ll be introducing Battlefield 2042 into Xbox Game Pass Ultimate, and making the game available for subscribers with EA Access. While in December, we’ll also have free access periods across all platforms*. Experience the evolution and improvements we’ve brought to the game for yourself, and we look forward to welcoming you onto the Battlefield

 

 😴

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, RPDrummer είπε

Ρε παιδιά εγώ για 15€ που το πήρα το ευχαριστιέμαι, εκτός από τα crash, έτσι μην παρεξηγηθώ.
Δεν έχω παράπονο. Μήπως δεν είμαι απαιτητικός;

όχι απλά εδώ μέσα οι πιο πολλοί την έχουν δει ESL players κτλ κτλ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που έπαιξα(3080Ti/5900X) ακόμα light stutters είχε το παιχνίδι, αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημά του για μένα.

Κατά τα άλλα για 15Ε καλό είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, pip1908 είπε

 

Προς όσους ασχολούνται ακόμα...

Τα οχήματα, απέκτησαν υπόσταση ή ακόμα ένα κλαδάκι σταματά άρματα 10δων τόνων και τα warthogs/etc ακουμπάνε σε πετρούλα και πετάνε?

Τα hovercrafts, εξακολουθούν να σκαρφαλώνουν σε ουρανοξύστες?

Τα παλικάρια με τα wingsuits, ακόμα διασχίζουν το μισό χάρτη αν ξεκινήσουν από ύψωμα επιπέδου κράσπεδο?

Το mem leak διορθώθηκε? Η γενικοτερη κατάσταση με stutters και το τεχνικό χάλι που υπήρχε?

Από αυτά που βλέπω στο video, ας κρατήσω 2-3 πράγματα:

1. Μικραίνουμε τους χάρτες ή έστω μαζεύουμε όλη τη "δράση" σε πολύ μικρότερο χώρο, αφού το παιγνίδι λέγεται COD προφανώς και όχι BF. Η "βάση" στου διαόλου τη μάνα, για ξεκάρφωμα, υποθέτω δεν έχει κανένα στρατηγικό πλεονέκτημα, την πάρεις ή όχι.

2. Ωραίο το τυράκι "υποσχόμαστε ότι το δουλεύουμε το παιγνίδι, θα βάλουμε πολύ πράμα μέσα κάποια στιγμή το 23".

3. Στα σοβαρά ο άλλος έριξε γάντζο στο ελικόπτερο, τραβήχτηκε+σκαρφάλωσε στην κορυφή και έφτασε σχεδόν στη βάση του ρότορα για να ρίξει τα εκρηκτικά με τις έλικες να περνούν από μέσα του (φαίνεται κιόλας από το γεγονός ότι "αναβοσβήνουν") χωρίς να του κάνουν ζημιά?

Δουλεμένο παιγνίδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...