Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ωραιο αλλα και εκει αν δεν νιωθει το team γινεται πολυ βαρετο παιχνιδι . Αν υπαρχει ισορροπια ομως δινει πολυ ωραιες στιγμες

true (+ να μπεις σε μη γερμανικούς σερβερ γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σε κικαρουν αν δε μιλάς τυπικά γερμανικά )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ωραιο αλλα και εκει αν δεν νιωθει το team γινεται πολυ βαρετο παιχνιδι . 

Αυτό είναι χαρακτηριστικό των περισσότερων παιχνιδιών που βασίζονται στην ομάδα.

Ακόμα και στο Overwatch που ειναι καθαρά team based και μόλις 5V5 και με πιο μικρές πίστες, πάλι από συνεργασία ειναι άστα να πάνε.

Εντομεταξύ διάβασα πριν λίγο καιρό όταν ήταν να μπει στο gamepass, οτι το παιχνιδι μετά τα πολλά updates έφτιαξε σε σχέση με day one.

Στο Steam όμως εξακολουθεί να είναι μέσα στις αρνητικές κριτικές.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

true (+ να μπεις σε μη γερμανικούς σερβερ γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να σε κικαρουν αν δε μιλάς τυπικά γερμανικά )

Ε βέβαια αφού είναι κομπλεξικοί οι άνθρωποι. Μια φορά στο BF V, σε ένα server μιλάγανε όλο γερμανικά και μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Οπότε άρχισα να τους γράφω "bachten buchten nichten das raigessen" και με βρίζανε στα γερμανικά τα ζώα λες και δεν είχαν καταλάβει ότι δεν τα μιλούσα καθόλου οπότε δεν μπορούσα να καταλάβω τι λένε. Αντιπαθητική χώρα γενικά.

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αυτό είναι χαρακτηριστικό των περισσότερων παιχνιδιών που βασίζονται στην ομάδα.

Ακόμα και στο Overwatch που ειναι καθαρά team based και μόλις 5V5 και με πιο μικρές πίστες, πάλι από συνεργασία ειναι άστα να πάνε.

Εντομεταξύ διάβασα πριν λίγο καιρό όταν ήταν να μπει στο gamepass, οτι το παιχνιδι μετά τα πολλά updates έφτιαξε σε σχέση με day one.

Στο Steam όμως εξακολουθεί να είναι μέσα στις αρνητικές κριτικές.

Ναι γιατί οι περισσότερες κριτικές βασίζονται στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας και οι περισσότεροι δεν μπαίνουν καν στο κόπο να τις αναθεωρήσουν. Αν το έκαναν πιστεύω θα έπαιρνε άνετα ένα 63% θετικές, όσες έχει και το MW 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Και γω το εβαλα αλλα εφαγε unistall, δεν εχει την ατμοσφαιρα των προηγουμενων , οντως η καλυτερη λεξη που αναφερθηκε ηταν ''αψυχο''. Πολυ generic δυστυχως. 

Η σειρα επιασε κορυφη με το bf1 και μετα πτωση. 

Ακόμα και το V είναι αρκετά καλό σε σχέση με το 2042. Με το τελευταίο δεν μπορώ να ασχοληθώ καθόλου ενώ το V παίζω για να περνάει η ώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Ναι γιατί οι περισσότερες κριτικές βασίζονται στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας και οι περισσότεροι δεν μπαίνουν καν στο κόπο να τις αναθεωρήσουν. Αν το έκαναν πιστεύω θα έπαιρνε άνετα ένα 63% θετικές, όσες έχει και το MW 2.

Δεν έχεις άδικο έτσι οπως το θέτεις, αλλά βλέπω έχει πάρα πολλές αρνητικές ψήφους ακόμα στις και πρόσφατες κριτικές πάνω απο τις συνολικές.

Σε σύγκριση το προηγούμενο Battlefield V έχει πολύ περισσότερες θετικές ψήφους.

image.png.3abfe0973d7d052b918017bcf8782df8.png

Δεν ξέρω τι παίζει μιας και έχω να ασχοληθώ και εγώ απο τις αρχές που ήταν όλο το χάος, γιαυτο και ρωτάω.

Βέβαια βλέπω και απο άλλα άτομα στις τελευταίες σελίδες μια απογοήτευση, άρα μάλλον δεν έχουν αλλάξει δραματικά τα πράγματα.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Ε βέβαια αφού είναι κομπλεξικοί οι άνθρωποι. Μια φορά στο BF V, σε ένα server μιλάγανε όλο γερμανικά και μου είχαν σπάσει τα νεύρα. Οπότε άρχισα να τους γράφω "bachten buchten nichten das raigessen" και με βρίζανε στα γερμανικά τα ζώα λες και δεν είχαν καταλάβει ότι δεν τα μιλούσα καθόλου οπότε δεν μπορούσα να καταλάβω τι λένε. Αντιπαθητική χώρα γενικά.

Ναι γιατί οι περισσότερες κριτικές βασίζονται στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας και οι περισσότεροι δεν μπαίνουν καν στο κόπο να τις αναθεωρήσουν. Αν το έκαναν πιστεύω θα έπαιρνε άνετα ένα 63% θετικές, όσες έχει και το MW 2.

Είναι ανάλογα και τα άτομα ρε έχω είχα μπει Sneaky a fxck με σημειωμένες 2-3 γερμανικές φράσεις επίτηδες για κοινωνικό πείραμα! Με κικαραν από 2 squads μπήκα σε ένα που ο ένας μίλαγε και αγγλικά. Έπαιξα medic και επειδή έτρεχα σα το Βέγγο κάνοντας revive άπαντες ήταν ευχαριστημένοι όλοι και παίξαμε καλά :P

Έχω μπει όμως και σε GER/EN SERVER όπου μιλούσες και τις 2 γλώσσες. Βέβαια και τότε ήταν οι Γερμανοί μαζί και οι παρίες μαζεμένοι. Άκουγα συνεχώς "thanks medic" και αντίστοιχα στα γερμανικά.. Είχαμε ένα παλικαρακι commander πολύ μεσα στο ρόλο και θυμάμαι είχα καραγουσταρει πολύ εκείνα τα ματς σε αυτόν τον σερβερ

Μια - δύο φορές πέτυχα και Έλληνα αλλά άκουγα κάτι στραβοστομιες και δεν μπήκα στην ομάδα του γιατί ήμουν νέος παίχτης και δεν είχα όρεξη να ακούω να ξερναει απωθημένα ο κάθε random

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν έχεις άδικο έτσι οπως το θέτεις, αλλά βλέπω έχει πάρα πολλές αρνητικές ψήφους ακόμα στις και πρόσφατες κριτικές πάνω απο τις συνολικές.

Σε σύγκριση το προηγούμενο Battlefield V έχει πολύ περισσότερες θετικές ψήφους.

image.png.3abfe0973d7d052b918017bcf8782df8.png

Δεν ξέρω τι παίζει μιας και έχω να ασχοληθώ και εγώ απο τις αρχές που ήταν όλο το χάος, γιαυτο και ρωτάω.

Βέβαια βλέπω και απο άλλα άτομα στις τελευταίες σελίδες μια απογοήτευση, άρα μάλλον δεν έχουν αλλάξει δραματικά τα πράγματα.

Δες το BF1 . Οι περισσότεροι γράφουν ότι δεν το εκτιμήσαμε την ώρα που το είχαμε, συμφωνώ σε αυτό. Το 19 είχα παίξει κάνα μήνα σερί και είχε ωραίο feeling & στα περισσότερα ματς καλό teamplay. Όπως και οι χάρτες του είχαν ενδιαφέρον. Το οποίο κακό παιχνίδι δεν ήταν. Σαν πειραματισμός ήταν μια χαρά σε σχέση με το 5 και το 2042 όπου για μένα είναι απλά αδιάφορα και άγευστα 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν έχεις άδικο έτσι οπως το θέτεις, αλλά βλέπω έχει πάρα πολλές αρνητικές ψήφους ακόμα στις και πρόσφατες κριτικές πάνω απο τις συνολικές.

Σε σύγκριση το προηγούμενο Battlefield V έχει πολύ περισσότερες θετικές ψήφους.

image.png.3abfe0973d7d052b918017bcf8782df8.png

Δεν ξέρω τι παίζει μιας και έχω να ασχοληθώ και εγώ απο τις αρχές που ήταν όλο το χάος, γιαυτο και ρωτάω.

Βέβαια βλέπω και απο άλλα άτομα στις τελευταίες σελίδες μια απογοήτευση, άρα μάλλον δεν έχουν αλλάξει δραματικά τα πράγματα.

Τα πράγματα έχουν αλλάξει προς το καλύτερο αλλά όχι δραματικά. Όπως έχω πει ξανά είναι καλό παιχνίδι, αλλά όχι Battlefield. Όσο δεν βάζουν server browser και δεν αλλάζουν τα move animations του παίκτη ώστε να θυμίζει περισσότερο BF και όχι COD, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα και πόσο μάλλον η μοίρα του παιχνιδιού.

 

15 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Σαν πειραματισμός ήταν μια χαρά σε σχέση με το 5 και το 2042 όπου για μένα είναι απλά αδιάφορα και άγευστα 

Πολύ σωστό. Ειδικά το V.

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2022 στις 7:48 ΜΜ, Fulgore είπε

Δεν έχεις άδικο έτσι οπως το θέτεις, αλλά βλέπω έχει πάρα πολλές αρνητικές ψήφους ακόμα στις και πρόσφατες κριτικές πάνω απο τις συνολικές.

Σε σύγκριση το προηγούμενο Battlefield V έχει πολύ περισσότερες θετικές ψήφους.

image.png.3abfe0973d7d052b918017bcf8782df8.png

Δεν ξέρω τι παίζει μιας και έχω να ασχοληθώ και εγώ απο τις αρχές που ήταν όλο το χάος, γιαυτο και ρωτάω.

Βέβαια βλέπω και απο άλλα άτομα στις τελευταίες σελίδες μια απογοήτευση, άρα μάλλον δεν έχουν αλλάξει δραματικά τα πράγματα.

Έφτιαξαν τα τεχνικά προβλήματα που υπήρχαν,  από εκεί και πέρα παραμένει ένα παιχνίδι τουρλού τουρλού όπου καμία σχέση με battlefield δεν έχει.  Οπότε ποίος ο λόγος να αλλάξουν οι αρνητικές κριτικές; 

Γίνεται battlefield χωρίς κλάσεις ρε παιδιά;  τι να λέμε τώρα! 

Οι χάρτες είναι ένα χάος σαν wallpaper των xp!  

Είναι ένα άψυχο πράγμα,  οπότε παίζουμε τα παλιότερα bf και ούτε γάτα ούτε ζημιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/12/2022 στις 7:00 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

 

Δεν βλέπω σχεδόν ποτέ μπλαμπλαμπλαμπλα "video" των "ειδικών", αλλά από περιέργεια το είδα το συγκεκριμένο αφού μόλις είχα ξεκλειδώσει το όπλο που χρησιμοποιεί εδώ ο μπούλης.

Αναρωτιόμουν με τί "hack" παίζει, για την ευστοχία κλπ, μέχρι που 2-3 μέρες μετά ξεκλείδωσα την ίδια διόπτρα και άρχισα να γελάω...ξαφνικά έφτασα να κατεβάζω 3-4 στη σειρά ενώ πριν βλαστημούσα με τις "κλασσικές".

Πραγματικά, αν δεν παίζεις με μακρύκανα ή άντε κανένα hmg/tripod, δεν έχει νόημα κάτι άλλο σε διόπτρα. Είναι αστεία η διαφορά, πολύ περισσότερο όταν μπαίνεις σε κτίρια/κλειστό περιβάλλον.

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι σκουπίδια παίζουν αυτές τις μέρες, ούτε ένα revive δεν παίρνεις σε κάποια match.

να μου δώσεις το nickname σου να παίζουμε μαζί, να φας τόσα revives όσα δεν έχεις φάει όλα τα χρόνια που παίζεις μπι εφ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για εμένα προσωπικά το sniping λείπει-απέχει για τα καλά σε αυτο το παιχνίδι, δεν έχει κ map  να το υποστηρίξει εδώ που τα λέμε σε σχέση με τα προηγούμενα bf που ήταν κορυφή.... μου φαίνεται βαρύ,  βαρετό.

υπάρχει ένα ενοχλητικό "random granade kill" θέλει δουλειά εδώ...

κ τα vault weapons τα θεωρώ τελείως άσχετα με το τι θα ήθελα σε ένα "κ  καλά  come back" του παιχνιδιού ,ούτε skins,  ούτε attachments, καινούρια όπλα θέλει ο κόσμος όχι ότι βρω απο τα προηγούμενα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vassilis018 είπε

να μου δώσεις το nickname σου να παίζουμε μαζί, να φας τόσα revives όσα δεν έχεις φάει όλα τα χρόνια που παίζεις μπι εφ :P 

Μα δεν είναι μόνο αυτό, ούτε τα άρματα δεν χτυπάνε με RPG..Μερικοί μπαίνουν και νομίζουν θα παίξουν Call of Duty.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, pip1908 είπε

Πάντως για εμένα προσωπικά το sniping λείπει-απέχει για τα καλά σε αυτο το παιχνίδι, δεν έχει κ map  να το υποστηρίξει εδώ που τα λέμε σε σχέση με τα προηγούμενα bf που ήταν κορυφή.... μου φαίνεται βαρύ,  βαρετό.

υπάρχει ένα ενοχλητικό "random granade kill" θέλει δουλειά εδώ...

κ τα vault weapons τα θεωρώ τελείως άσχετα με το τι θα ήθελα σε ένα "κ  καλά  come back" του παιχνιδιού ,ούτε skins,  ούτε attachments, καινούρια όπλα θέλει ο κόσμος όχι ότι βρω απο τα προηγούμενα.... 

Έχουμε γκώσει στους μλκηδες με το railgun, ειδικά στους πύργους στο Κατάρ και στη Σαγκάη και έχουμε και τα ίδια με το άρμα με το rail, τραγική συμπεριφορά.

32 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μα δεν είναι μόνο αυτό, ούτε τα άρματα δεν χτυπάνε με RPG..Μερικοί μπαίνουν και νομίζουν θα παίξουν Call of Duty.

Πού έχεις μπλέξει, πραγματικά?

Οκ, το revive είναι έτσι κι έτσι, εξαρτάται από το πού θα τύχεις. Τα άρματα όμως σα βλαμμένοι τα κυνηγάμε με τα φλόμπερ (πρέπει να έχουν φάει nerf τα τύπου rpg σε σχέση με την αρχή) και με οτιδήποτε κάνει μπουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ιδέα μου ή το gunplay φαίνεται πολύ μαλθακο; Που είναι η οπτική (και ακουστική) ωμότητα που θα έπρεπε να έχει; Φαίνεται πολύ άψυχο, νωχελικο να πάμε για ύπνο. Βέβαια το βλέπω συχνά στα περισσότερα σύγχρονα παιχνίδια. Δε νιώθεις brutality ότι ρίχνεις με όπλο αλλά με airsoft gun στην καλύτερη των περιπτώσεων... 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...