Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, vassilis018 είπε

Τι ultra βρε, με stream ανοιχτό όλα στα low τα έχω. Ψιλό έφτιαξε τώρα, και είμαι με 80+ :P 

 

A οκ. Πάντως BF 2042 Beta συν i7-8700 για να κάνεις stream απλά δεν... Άμα είχες κάνα i9-9900 κάτι γίνονταν. Ας ελπίσουμε να τρέχει καλύτερα στο release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με i7 8700 και rtx 2080 εχω δει max  90 κατι fps και σε σημεία εχω δει μέχρι και low 60  σε ανάλυση 2560x1080 σε  high settings. 

Παντου stuttering σε ολο το  map και γενικά το παιχνίδι δεν είναι καθόλου smooth. Ελπίζω να φτιαξει διότι το performance δεν είναι καθόλου καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να αρχίσουν να χρησιμοποιούν DX12 από 'δω και πέρα και τον ήπιαν μ' αυτό το engine..Δεν πειράζει, ήρθε η ώρα να στρώσουν πώλο να το φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Grisos είπε

Εγώ πάντως είδα sniper gameplay και θα έλεγα ότι επιτελους το κάνανε σωστά, σε σχέση με την opila του 1 και το meh του 5.

Σωστά λέγοντας? Γιατί η πρώτη γεύση δεν ήταν η καλύτερη για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάσταση θέλει.

1. Τέλος το development για τη σαπίλα PS4/X1

2. XSX/XSS/PC/PS5 support only

3. Νέες μηχανές γραφικών με DX12 Ultimate, DirectStorage και optimized για 8c/16t CPUs με next-gen physics/AI

Αρκετά με τη σαπίλα του 2013 και τα engine του 2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3700x/3070 1440p@144hz + obs ανοιχτο παιζω με 100+ fps. Μονο στο 1o game μεχρι να γινει cached ο χαρτης, μετα δεν ειχα κανενα θεμα.

Γενικα θετικες εντυπωσεις. Συνηθισα και τα attachments να τα αλλαζω on-the-fly

Το μονο bug που αντιμετωπισα ηταν τα jet που ηταν σαν να laggaroun και ξαφνικα τα εβλεπες 100 μετρα πιο μπροστα.

Επισης σε 1 Game απλα με πεταξε στο search παλι.

edit: high settings, vignette/motion blur/chromatic/και καποιο ακομα κλειστα τελειως, vsync off, nvidia reflex enabled+boost

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Έχετε προπαραγγείλει τόσοι ή από "Α" και ΕΑ Play?

Προπαράγγειλα εγώ. Βέβαια έβαλα και το ea play για 1 μήνα για την έκπτωση στην gold. Δλδ μου βγήκε 85 ευρώ. 

Αν και μέχρι χθες σκεφτόμουν ότι θα έχω την επιλογή του refund, δεν βρίσκω λόγο να μην το κρατήσω. 

 

Με δυσκολεύει άπειρα ο χειρισμός του little bird. Νομίζω ότι πρέπει να βγάλω το ποντίκι από τα key bindings για τον έλεγχο των αεροπλάνων. Στα προηγούμενα δεν θυμαμαι να υπήρχε σε τέτοιο βαθμό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

A οκ. Πάντως BF 2042 Beta συν i7-8700 για να κάνεις stream απλά δεν... Άμα είχες κάνα i9-9900 κάτι γίνονταν. Ας ελπίσουμε να τρέχει καλύτερα στο release.

μπορείς να κάνεις με τον nvenc αφού έχεις turing κάρτα. Χίλιες φορές καλύτερο.

11 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Stuttering δυνατό βλέπω & σπαστικό με 3060/2060

Όταν συμβαίνουν τα stutters η κάρτα πέφτει στο ~80% αλλά ο cpu δεν είναι 100%. Τι φάση; Σε 4 cores scalάρει; Αν μπορεί κάποιος να παίξει με το overlay να δείξει το usage κάθε thread..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, cpttony είπε

Σωστά λέγοντας? Γιατί η πρώτη γεύση δεν ήταν η καλύτερη για μένα.

Το σχόλιο αφορούσε τo play test της Δευτέρας και το video το συγκεκριμένο το οποίο μάλλον ήταν άλλο build. Στην beta για καποιο λογο δειχνει να εχει μικροτερο bullet velocity.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...