Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, RPDrummer είπε

Φοβάμαι να το αγοράσω έχοντας ryzen 5 2600, Rtx 2070 super και 16Gb ram στα 1440p. 

Πρέπει να λάβω και υπόψιν ότι έχω απόκλιση ~ -10% σε όλα τα games από τα benchmarks που βλέπω στο YouTube με αντίστοιχο σύστημα.

Δίνει κανένας retailer refund άμα δεν παίζει καλά;

Gamepass ultimate με 1ευρώ, συνδέεις το origin account και έχεις 10 ώρες trial από τις 12 του μηνά.( θέλει να έχεις εγκαταστήσεις το EAplay)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, XRISTOS.A είπε

Το ξερω αλλα τωρα ειμαι με ryzen 3600 - Gtx1060 3Gb. Δεν αξιζει η αγορα καρτας αυτο τον καιρο. Προσωρινη λυση θα ειναι για 2-3...ή 12 μηνες.

Με το setup αυτό για 1440p και να μην ζαλίζεσαι θα χρειαστείς σίγουρα custom config  ώστε να κλείσεις πράματα που δεν κλείνουν από in game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, RPDrummer είπε

Φοβάμαι να το αγοράσω έχοντας ryzen 5 2600, Rtx 2070 super και 16Gb ram στα 1440p. 

Πρέπει να λάβω και υπόψιν ότι έχω απόκλιση ~ -10% σε όλα τα games από τα benchmarks που βλέπω στο YouTube με αντίστοιχο σύστημα.

Δίνει κανένας retailer refund άμα δεν παίζει καλά;

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, gergio είπε

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα....

Στο BFV όλα low έχω max 100 fps και σκάει συχνά drop στα 70 και χαλιέμαι.
Σε καινούργιο παιχνίδι σκέφτομαι ήδη ένα drop 20% με το καλημέρα από τα 100 fps πόσο μάλλον όταν θα έχουμε εκρήξεις κι άλλα πολλά που θα ρίξουν περαιτέρω τις επιδόσεις. 

Τη ζημιά πιστεύω μου την κάνει ο επεξεργαστής.

Επεξ/σία από RPDrummer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μένει να φτιάξουν το perisistance των server οι οποίοι άπαξ και αδειάσουν πρέπει να τους στήσεις από την αρχή. Βέβαια είναι δωρεάν οπότε έχει μια λογική. Μάλιστα σε βίντεο του Φραγκς έλεγε ότι και το παιχνίδι να μην έχεις μπορείς να στήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, RPDrummer είπε

Στο BFV όλα low έχω max 100 fps και σκάει συχνά drop στα 70 και χαλιέμαι.
Σε καινούργιο παιχνίδι σκέφτομαι ήδη ένα drop 20% με το καλημέρα από τα 100 fps πόσο μάλλον όταν θα έχουμε εκρήξεις κι άλλα πολλά που θα ρίξουν περαιτέρω τις επιδόσεις. 

Τη ζημιά πιστεύω μου την κάνει ο επεξεργαστής.

σε όλα τα BF την ζημιά την κάνει ο επεξεργαστής. CPU intensive είναι τα BF. Το θέμα είναι να πάω σε 10700Κ ή σε 5800Χ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, vassilis018 είπε

σε όλα τα BF την ζημιά την κάνει ο επεξεργαστής. CPU intensive είναι τα BF. Το θέμα είναι να πάω σε 10700Κ ή σε 5800Χ ?

5800x με 360μμ υδρόψυξη . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...