Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε λεω τεχνολογικό forum  είναι λογικές οι εικασίες πριν μια νέα ανακοίνωση αλλά ...

Τόσες σελίδες προβλεψεις για τιμές / αποδοση. ΑΝ έχει stock προφανώς κ θα κοπανήσει τις τιμές. Οι ίδιοι που κάνετε τώρα τις προβλεψεις βλέπω μετά τη παρουσιαση να γκρινιάζετε "καλές οι κάρτες αλλα πανακριβες . Αφου η απόδοση έχει x διαφορά από τη 3080/90 έπρεπε να κόστιζε τόσο / doa λόγω τιμής κτλ . Πάλι απογοήτευσε η amd κ στηρίζει το  duopoly (αν δεν έχει δώσει ενδείξεις για κάτι διαφορετικό), είδατε  η amd γίνεται Intel φαινόταν από τα cpu, αφου έχει θέματα με τα drivers έπρεπε τουλάχιστον 200 κάτω "

 

Και τέλος πάντων να χαμε να λέγαμε. Αν δε κάνω λάθος από τιμές δεν έχει διαρρεύσει τίποτα / μονο για απόδοση έχουν βγάλει leak. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, nickk0kkav είπε

Δε λεω τεχνολογικό forum  είναι λογικές οι εικασίες πριν μια νέα ανακοίνωση αλλά ...

Τόσες σελίδες προβλεψεις για τιμές / αποδοση. ΑΝ έχει stock προφανώς κ θα κοπανήσει τις τιμές. Οι ίδιοι που κάνετε τώρα τις προβλεψεις βλέπω μετά τη παρουσιαση να γκρινιάζετε "καλές οι κάρτες αλλα πανακριβες . Αφου η απόδοση έχει x διαφορά από τη 3080/90 έπρεπε να κόστιζε τόσο / doa λόγω τιμής κτλ . Πάλι απογοήτευσε η amd κ στηρίζει το  duopoly (αν δεν έχει δώσει ενδείξεις για κάτι διαφορετικό), είδατε  η amd γίνεται Intel φαινόταν από τα cpu, αφου έχει θέματα με τα drivers έπρεπε τουλάχιστον 200 κάτω "

Και τέλος πάντων να χαμε να λέγαμε. Αν δε κάνω λάθος από τιμές δεν έχει διαρρεύσει τίποτα / μονο για απόδοση έχουν βγάλει leak. 

Εγώ απλά λέω ότι θα κρατήσει ίδιες τιμές στις 6600ΧΤ και 6700ΧΤ με τις 5600ΧΤ και 5700ΧΤ αντίστοιχα και +150 για 6800ΧΤ και άλλα τόσα για 6900ΧΤ. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θα βγάλει ακριβότερη κάρτα από την 3080, εκτός αν βγάλει λαγό με +20% raster ξέρω 'γω. +6GB αλλά φθηνότερη GDDR6, μικρότερος δίαυλος και κατά 90% χειρότερο RT perf. Δεν μου φαντάζει απίθανο το price match με την 3080. Πιστεύω στην παρουσίαση των 5000 είδαμε το top navi, βάλε και ότι optimizations θα έχουν γίνει σε drivers από τότε μέχρι το release πάμε σε ~3080 perf ή στην καλύτερη +10% σε κάποιες περιπτώσεις. Αυτή είναι η γνώμη μου..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανα χάπι για πίεση (όποιας μάρκας θέλετε το διαθέτω), μάλλον θα χρειαστείτε με τις τιμές που ακούω, όταν δείτε τις πραγματικές τιμές των amd gpus......🤣.....Σιγά μην τις δωρίσει κιόλας η amd.....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Κανα χάπι για πίεση (όποιας μάρκας θέλετε το διαθέτω), μάλλον θα χρειαστείτε με τις τιμές που ακούω, όταν δείτε τις πραγματικές τιμές των amd gpus......🤣

Τι; Θα ακριβύνουν και οι 6600ΧΤ και 6700ΧΤ λες; Α λά 5000 cpus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τι; Θα ακριβύνουν και οι 6600ΧΤ και 6700ΧΤ λες; Α λά 5000 cpus;

υπομονη μέχρι την Τετάρτη ..το Λιζάκι θα τα ξεκαθαρίσει όλα (απόδοση/τιμές)...και κανα χάπι όπως είπα για αυτούς που τις θέλουν τσάμπα.......

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

υπομονη μέχρι την Τετάρτη ..το Λιζάκι θα τα ξεκαθαρίσει όλα (απόδοση/τιμές)...και κανα χάπι όπως είπα για αυτούς που τις θέλουν τσάμπα.......

Όχι και τζάμπα. Αν το price match με τον πέτσινο είναι τζάμπα τότε τι φωνάζουνε για τις τιμές τις NVIDIA;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, BabisTs είπε

υπομονη μέχρι την Τετάρτη ..το Λιζάκι θα τα ξεκαθαρίσει όλα (απόδοση/τιμές)...και κανα χάπι όπως είπα για αυτούς που τις θέλουν τσάμπα.......

Και για αυτούς που πήρανε 3090😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Όχι και τζάμπα. Αν το price match με τον πέτσινο είναι τζάμπα τότε τι φωνάζουνε για τις τιμές τις NVIDIA;

6900ΧΤ (1000-1200€) /6800ΧΤ (700-800€) εκεί τις έχω εγώ ...εικασία απλά κάνω.....

 

3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Φέρτε μου τη μεγάλη λεμε

limited quantity....λίγο υπομονή αλλά θα βρεθεί...μείον ότι δεν θα υπάρξουν aibs version

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

6900ΧΤ (1000-1200€) /6800ΧΤ (700-800€) εκεί τις έχω εγώ ...εικασία απλά κάνω.....

Κάτσε η 6800ΧΤ πόσο διαφορά θα έχει από την 6900ΧΤ; Αν έχει πάνω από 10% τότε θα είναι σίγουρα κάτω από την 3080, οπότε είναι ψιλοάκυρη σε αυτή την τιμή. Και επίσης έτσι βγαίνει άκυρη και η 6900ΧΤ αφού θα δώσει 200-300 ευρώ παραπάνω για ~10% perf; Δεν νομίζω να πάνε έτσι οι τιμές..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Και για αυτούς που πήρανε 3090😆

το perfomance crown θα το διαθέτει το 3090, απλά το 6900ΧΤ το βλέπω ανάμεσα στο 3090 με 3080 αν ισχύσουν τα πράγματα που λέγονται.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

6900ΧΤ (1000-1200€) /6800ΧΤ (700-800€) εκεί τις έχω εγώ ...εικασία απλά κάνω.....

limited quantity....λίγο υπομονή αλλά θα βρεθεί...μείον ότι δεν θα υπάρξουν aibs version

Από πηγή κατευθείαν θα επιχειρήσω μπαμπη. Να αγοράσω.αν κάτσει καλώς.αλλιως order άμεσα από γερμανικό μαγαζι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...