Προς το περιεχόμενο

Ευκολο mod για custom pc stat screen


niko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, niko13 είπε

Ωραια δουλεια φιλε μου.. Μονο τα κρουσματα κορονοιου δεν λεει😁

Αν βάλει και αποτελέσματα στοιχήματος live το πουλάει και με αποκλειστηκότητα χαχαχα,πέρα από την πλάκα πολύ καλό,είμαι σίγουρος πως είναι ο ενθουσιασμός που τον έκανε να το φορτώσει έτσι,μετά θα γίνει μινιμαλιστής όπως εμείς και θα έχει τα βασικά

3 λεπτά πριν, niko13 είπε

Ωραια δουλεια φιλε μου.. Μονο τα κρουσματα κορονοιου δεν λεει😁

Κυριος... 😁.. Κ εμενα η ιδεα να καλυψεις psu μου φαινεται τελεια

Πρέπει να το κάνω αλλιώς λόγω το θέματος (νικελ-black matte) θα πρέπει να νικελώσω το πάνω μέρος του νέου evga που θα πάρω και δεν το θέλω.Μάλλον θα πάρω την 10ιντση που έβαλες στο πρώτο λινκ,θα είναι εύκολο να σχεδιάσω frame έτσι όπως είναι με τα αυτάκια και να βάλω και βάσεις για να πιαστεί με κάποιο τρόπο στο κουτί,θ'αργήσω λίγο γιατί ακόμη δεν έχω τίποτε στα χέρια μου αλλά μόλις πάρω το κουτί και οθόνη ξεκινάω,θα σου στείλω ότι χρειάζεσαι ή για όποιον άλλον το θελήσει αν σας αρέσει το τελικό αποτέλεσμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μωρε εμενα στις 5 inches κ επειδη πλησιαζω 40 χρονων ισως , αν βαλω πολλα δεν τα βλεπω οπως θελω ο κωλογερας😁... Ασε που την υπομονη του φιλου να το παλευω μια βδομαδα δεν την εχω.. 

11 λεπτά πριν, Silok είπε

Αν βάλει και αποτελέσματα στοιχήματος live το πουλάει και με αποκλειστηκότητα χαχαχα,πέρα από την πλάκα πολύ καλό,είμαι σίγουρος πως είναι ο ενθουσιασμός που τον έκανε να το φορτώσει έτσι,μετά θα γίνει μινιμαλιστής όπως εμείς και θα έχει τα βασικά

Πρέπει να το κάνω αλλιώς λόγω το θέματος (νικελ-black matte) θα πρέπει να νικελώσω το πάνω μέρος του νέου evga που θα πάρω και δεν το θέλω.Μάλλον θα πάρω την 10ιντση που έβαλες στο πρώτο λινκ,θα είναι εύκολο να σχεδιάσω frame έτσι όπως είναι με τα αυτάκια και να βάλω και βάσεις για να πιαστεί με κάποιο τρόπο στο κουτί,θ'αργήσω λίγο γιατί ακόμη δεν έχω τίποτε στα χέρια μου αλλά μόλις πάρω το κουτί και οθόνη ξεκινάω,θα σου στείλω ότι χρειάζεσαι ή για όποιον άλλον το θελήσει αν σας αρέσει το τελικό αποτέλεσμα

Πιασε κοκκινο αδερφε.. 😁.. Κ εγω για τα αυτακια την πηρα. Πιο ευκολο mount.. Μονο μη σε παρω στο λαιμο μου... Στο link μου η τιμη ειναι για την 5 inches.. Το ειδες ετσι? 

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, niko13 είπε

Μωρε εμενα στις 5 inches κ επειδη πλησιαζω 40 χρονων ισως , αν βαλω πολλα δεν τα βλεπω οπως θελω ο κωλογερας😁... Ασε που την υπομονη του φιλου να το παλευω μια βδομαδα δεν την εχω.. 

Τι να πω κι εγώ που 50άρησα?Εγώ βασικά χέστηκα για το αν θα τα βλέπω ή όχι,απλά θέλω να στήσω ένα ωραίο theme,ίσως να δοκιμάσω κανένα με το rainmeter με δικό μου σχέδιο(γραφίστας είμαι).Backround να ταιριάζει με το concept και από μετρητές μόνο cpu & gpu temps και fps + έναν ακόμη για να κάνει τετράδα

7 λεπτά πριν, niko13 είπε

Μωρε εμενα στις 5 inches κ επειδη πλησιαζω 40 χρονων ισως , αν βαλω πολλα δεν τα βλεπω οπως θελω ο κωλογερας😁... Ασε που την υπομονη του φιλου να το παλευω μια βδομαδα δεν την εχω.. 

Πιασε κοκκινο αδερφε.. 😁.. Κ εγω για τα αυτακια την πηρα. Πιο ευκολο mount.. Μονο μη σε παρω στο λαιμο μου... Στο link μου η τιμη ειναι για την 5 inches.. Το ειδες ετσι? 

Ναι το είδα,δεν με αγχώνει,εσένα τι είναι?Αν την κοιτάξεις φάτσα στο καλύπτει όλο το psu?

Δες για παράδειγμα αυτήν,κάτι τέτοιο σκέφτομαι

Screenshot_1.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Silok είπε

Τι να πω κι εγώ που 50άρησα?Εγώ βασικά χέστηκα για το αν θα τα βλέπω ή όχι,απλά θέλω να στήσω ένα ωραίο theme,ίσως να δοκιμάσω κανένα με το rainmeter με δικό μου σχέδιο(γραφίστας είμαι).Backround να ταιριάζει με το concept και από μετρητές μόνο cpu & gpu temps και fps + έναν ακόμη για να κάνει τετράδακαλ

Καλυτερα να μασαω παρα να μιλαω😁...Γραφιστας ε? Θα σου φαινεται παιχνιδακι τοτε...ανυπομονω να δω.. Να κ ενα tutorial για rainmeter.. Eμενα μου φαινοταν γραμμικη Β η γλωσσα οποτε εμεινα  aida😁https://www.downloadsource.net/how-to-create-your-own-custom-desktop-computer-stat-screen/n/10288/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή γράφουμε σε ρυθμούς chat και γίνεται χαμός στις συγχωνεύσεις μάλλον δεν είδες την ερώτηση.Η δικιά σου πόσες ίντσες είναι?Στο καλύπτει όλο το psu αν κοιτάξεις φάτσα?

Επεξ/σία από Silok
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

19 λεπτά πριν, Silok είπε

Επειδή γράφουμε σε ρυθμούς chat και γίνεται χαμός στις συγχωνεύσεις μάλλον δεν είδες την ερώτηση.Η δικιά σου πόσες ίντσες είναι?Στο καλύπτει όλο το psu αν κοιτάξεις φάτσα?

Sorry φιλε μου.. Εχω το psu πισω sto lianli αλλα τωρα που εβγαλα το καλυμα ειδα πως η δικια μου στις 5 ιντσες (12 εκ μηκος) καλυπτει περιπου τα 3/4 του τροφοδοτικου (rmx 750)...κ γαμω το skin που σκεφτεσαι... Βλεπω πως η 7 inch εχει μηκος 16 cm βαλε κ το πλαισιο που θα βαλεις λογικα θα στο καλυπτει full

Επεξ/σία από niko13
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, niko13 είπε

Sorry φιλε μου.. Εχω το psu πισω sto lianli αλλα τωρα που εβγαλα το καλυμα ειδα πως η δικια μου στις 5 ιντσες (12 εκ μηκος) καλυπτει περιπου τα 3/4 του τροφοδοτικου (rmx 750)...κ γαμω το skin που σκεφτεσαι

Άρα η 7άρα + το frame θα με καλύψει μια χαρά,ωραία και σ'ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την θέλετε μόνο για εμφάνιση παιδιά, μονόδρομος rainmeter και wallpaper engine steam. Minimal τρεις, τέσσερις πληροφορίες και κινούμενα όλα τα στοιχεία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να φτιάξω μία μικρή οθόνη δίπλα στο κύριο monitor, μιας και το case δεν το έχω δίπλα μου.

Μπορείτε να μου προτείνετε μία 5-7" οικονομική οθόνη από aliexpress ή amazon για αγορά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, defaultuser2003 είπε

Εγώ σκέφτομαι να φτιάξω μία μικρή οθόνη δίπλα στο κύριο monitor, μιας και το case δεν το έχω δίπλα μου.

Μπορείτε να μου προτείνετε μία 5-7" οικονομική οθόνη από aliexpress ή amazon για αγορά;

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B071Y3NWCK/ref=ox_sc_act_image_3?smid=A394PHJZ68XW4G&psc=1...k απο aliexpress κατι τετοιο (ψαξτο αρκετα μπορει να βρεις κ φθηνοτερη) https://m.aliexpress.com/item/32629828030.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.5fa9795dxEDZJz αν βιαζεσαι πας με amazon... Αλλιως alie. τα μηκη τους για να δεις ποια σε βολευει ειναι περιπου.. 5 inches (12 εκ) κ οι 7 inches (16 εκ).. Ιδανικο για σενα αφου το θες για εξω απο case https://m.aliexpress.com/item/4001025176046.html?spm=a2g0n.detail.0.0.6f3849f1aY9BQV&gps-id=platformRecommendH5&scm=1007.18499.187582.0&scm_id=1007.18499.187582.0&scm-url=1007.18499.187582.0&pvid=8421bdcc-4f8e-4ce5-acf1-780bb4d8d885&_t=gps-id%3AplatformRecommendH5%2Cscm-url%3A1007.18499.187582.0%2Cpvid%3A8421bdcc-4f8e-4ce5-acf1-780bb4d8d885%2Ctpp_buckets%3A668%230%23131923%2340_668%23808%234094%23102_668%23888%233325%2313_668%232846%238109%23232_668%232717%237561%23334__668%233374%2315176%23575&browser_id=536e562087bf45d59e262579074a614a&aff_trace_key=28310b975bf544739fd6a4aa81c1c33d-1597958006115-04844-AYNZbMb&aff_platform=msite&m_page_id=2wkef6mrbeccaqjx174a30862f4add4e98e21b6e7f&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FHe5e06ba2b0834fafa180db3ed00a9d4b0.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

Επεξ/σία από niko13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ για τις προτάσεις! Αυτή από το amazon που είναι και στο πρώτο ποστ είναι στα λεφτά μου και το μέγεθος μου αρέσει, αλλά δεν έχει κάποιο πλαίσιο για να την έχω σαν εξωτερικό monitor.

Η τελευταία από το ali που έχει και το εξωτερικό frame νομίζω ότι είναι η καταλληλότερη για την περίπτωση μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, defaultuser2003 είπε

Σ'ευχαριστώ για τις προτάσεις! Αυτή από το amazon που είναι και στο πρώτο ποστ είναι στα λεφτά μου και το μέγεθος μου αρέσει, αλλά δεν έχει κάποιο πλαίσιο για να την έχω σαν εξωτερικό monitor.

Η τελευταία από το ali που έχει και το εξωτερικό frame νομίζω ότι είναι η καταλληλότερη για την περίπτωση μου.

Εχει το amazon κατι παρομοιο με frame το ξεχασα😁... https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07LFFXVZF/ref=sspa_mw_detail_3?ie=UTF8&psc=1

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα ενα  custom skin απο τα links που εχετε εδω κ δεν μπορω να το φορτωσω.... Μου εμφανιζει ενα οταν clickarω show panel αλλα οχι φυσικα αυτο που θελω.. Αλλο χρωμα κ αλλες ενδειξεις..Aπο που το κανω load?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Chrisnemm είπε

Κατεβασα ενα  custom skin απο τα links που εχετε εδω κ δεν μπορω να το φορτωσω.... Μου εμφανιζει ενα οταν clickarω show panel αλλα οχι φυσικα αυτο που θελω.. Αλλο χρωμα κ αλλες ενδειξεις..Aπο που το κανω load?

Σε αυτο το skin που σου εμφανιζει ηδη πας mouse πανω, δεξι click, πας sensor panel manager και πανω δεξια θα δεις να λεει import... Απο εκει😁 Μετα αφου το φορτωσεις δεξι click κ modify σε καθε τι που θες να αλλαξεις. 

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...