Προς το περιεχόμενο

Ευκολο mod για custom pc stat screen


niko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι οχι, συγνωμη αν τα εγραψα σαν πιθηκος αλλα τα link ειναι εναλλακτικα στα κανονικα δυο που χρειαζεσαι (hdmi, micro usb). Τα εβαλα γιατι το ενα σου επιτρεπει να κανεις την τροφοδοσια εσωτερικο καλωδιο κ το αλλο ειναι λεπτο hdmi που περναει αναμεσα απο δυο pcie slots πχ.. Αν την εγκαταστησεις μεσα δεν θα θες πολλα καλωδια να βγαινουν εξω απο το case λογικα. Αν ομως εσενα αυτο δεν σε απασχολει/προβληματιζει δεν τα χρειαζεσαι καν. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/11/2020 στις 6:17 ΜΜ, Doc1355 είπε

Χθες πήρα πρέφα το thread και βρήκα χρήση για το tablet που καθόταν στο συρτάρι 3 χρόνια...
Thanks TS!!!

Μια πρόχειρη φωτό στο πόδι.

image0.jpg

Τι καλώδιο χρειάστηκες για το τάμπλετ;

Μόνο ρεύμα usb;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, radiohead είπε

Τι καλώδιο χρειάστηκες για το τάμπλετ;

Μόνο ρεύμα usb;

Mε το spacedesk που αναφερει ενας φιλος πιο πανω επικοινωνουν pc με tablet wireless οποτε δεν χρειαζεται το hdmi... Με λιγα λογια μεσα επεσες.θες μονο ρευμα νομιζω, αν κ εγω λογω μισοπνευμονου (9700κ) πηγα τελειως basic να μην τρεχουν πολλα στο background.Περιμενε και την απαντηση του φιλου βεβαια, μην με κυνηγας με κανα keyboard μετα.. 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, niko13 είπε

Mε το spacedesk που αναφερει ενας φιλος πιο πανω επικοινωνουν pc με tablet wireless οποτε δεν χρειαζεται το hdmi... Με λιγα λογια μεσα επεσες.θες μονο ρευμα νομιζω, αν κ εγω λογω μισοπνευμονου (9700κ) πηγα τελειως basic να μην τρεχουν πολλα στο background.Περιμενε και την απαντηση του φιλου βεβαια, μην με κυνηγας με κανα keyboard μετα.. 😁

Ωραίος θα το δω.

ΥΓ: Σιγά μη χαλάσω το πανάκριβο και ασυναγώνιστο γκουχουκινεζικογκουχ μηχανικό μου στην κεφάλα σου 😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, radiohead είπε

Τι καλώδιο χρειάστηκες για το τάμπλετ;

Μόνο ρεύμα usb;

Ναι σκέτο usb καλώδιο, ούτε hdmi ούτε τίποτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2020 στις 10:39 ΜΜ, niko13 είπε

Οχι οχι, συγνωμη αν τα εγραψα σαν πιθηκος αλλα τα link ειναι εναλλακτικα στα κανονικα δυο που χρειαζεσαι (hdmi, micro usb). Τα εβαλα γιατι το ενα σου επιτρεπει να κανεις την τροφοδοσια εσωτερικο καλωδιο κ το αλλο ειναι λεπτο hdmi που περναει αναμεσα απο δυο pcie slots πχ.. Αν την εγκαταστησεις μεσα δεν θα θες πολλα καλωδια να βγαινουν εξω απο το case λογικα. Αν ομως εσενα αυτο δεν σε απασχολει/προβληματιζει δεν τα χρειαζεσαι καν. 

Ευχαριστω για την απαντηση, ειπα να ρωτησω να σιγουρευτω γιατι ειμαι ελαφρως αμπαλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/1/2021 στις 10:48 ΜΜ, Trexalas είπε

Μια ερώτηση , Αυτό δεν θα ρίχνει τα FPS στα παιχνίδια λόγο GPU ? 

 

Κ εγω αυτο φοβομουν αλλα ετρεξα superposition με την οθονη on k off και η διαφορα ηταν ελαχιστη, στα ορια του λαθους. . Δεν εχω παρατηρησει κατι στα game που παιζω επισης

Aλλο ενα guide video 

 

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα βρήκα χρόνο και όρεξη να το φτιάξω μετά από μήνες και μου πήρε σχεδόν μια μέρα!
Χρησιμοποίησα ένα MLS tablet τις πλάκας νομίζω IQ1210 9.6" ή 10.1" 800x1280, μου το είχαν δώσει σχεδόν αχρησιμοποίητο μιας και δεν ήταν για normal χρήση με 4.4.2 android γύρω στα 1-2gb ram και 8 gb rom...

Για την ώρα το έχω στηρίξει πρόχειρα ανάμεσα στο τζάμι και το psu shroud μέχρι να βρω το σωστό καλώδιο να μεταφέρω τον ssd από το πλάι του shroud και να το πάω προς την πλευρά της πρόσοψης του case, ίσως να του κολλήσω και κανένα μαγνήτη πίσω για καλύτερη στήριξη.

MLoDns8.jpg


VXIUZMY.jpg

NBOgQrq.jpg

Επεξ/σία από Deu164
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Deu164 είπε

Σήμερα βρήκα χρόνο και όρεξη να το φτιάξω μετά από μήνες και μου πήρε σχεδόν μια μέρα!
Χρησιμοποίησα ένα MLS tablet τις πλάκας νομίζω IQ1210 9.6" ή 10.1" 800x1280, μου το είχαν δώσει σχεδόν αχρησιμοποίητο μιας και δεν ήταν για normal χρήση με 4.4.2 android γύρω στα 1-2gb ram και 8 gb rom...

Για την ώρα το έχω στηρίξει πρόχειρα ανάμεσα στο τζάμι και το psu shroud μέχρι να βρω το σωστό καλώδιο να μεταφέρω τον ssd από το πλάι του shroud και να το πάω προς την πλευρά της πρόσοψης του case, ίσως να του κολλήσω και κανένα μαγνήτη πίσω για καλύτερη στήριξη.

MLoDns8.jpg


VXIUZMY.jpg

NBOgQrq.jpg

Το καλο πραγμα αργει 😁.. Παρα πολυ ωραιο αδερφε κι ας σου εκαψε μια μερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2021 στις 3:28 ΠΜ, Deu164 είπε

Σήμερα βρήκα χρόνο και όρεξη να το φτιάξω μετά από μήνες και μου πήρε σχεδόν μια μέρα!
Χρησιμοποίησα ένα MLS tablet τις πλάκας νομίζω IQ1210 9.6" ή 10.1" 800x1280, μου το είχαν δώσει σχεδόν αχρησιμοποίητο μιας και δεν ήταν για normal χρήση με 4.4.2 android γύρω στα 1-2gb ram και 8 gb rom...

Για την ώρα το έχω στηρίξει πρόχειρα ανάμεσα στο τζάμι και το psu shroud μέχρι να βρω το σωστό καλώδιο να μεταφέρω τον ssd από το πλάι του shroud και να το πάω προς την πλευρά της πρόσοψης του case, ίσως να του κολλήσω και κανένα μαγνήτη πίσω για καλύτερη στήριξη.

MLoDns8.jpg


VXIUZMY.jpg

NBOgQrq.jpg

Tι πρόγραμμα χρησιμοποίησες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 16/9/2020 στις 10:51 ΜΜ, niko13 είπε

Οπως λεει το post οποιος εχει μια μικρη οθονη σαν αυτη https://www.amazon.de/gp/aw/d/B071Y3NWCK/ref=ox_sc_act_image_3?smid=A394PHJZ68XW4G&psc=1 η αν δεν βιαζεστε κατι τετοιο απο alie   https://m.aliexpress.com/item/32629828030.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.5fa9795dxEDZJz μπορει ευκολα με τη βοηθεια του  64 extreme να την μετατρεψει σε μια stat screen οπως των photo. Να μην χρειαζεται να τα εχετε με osd στο μονιτορ. Η οθονη χρειαζεται ενα usb για ρευμα κ ενα hdmi απο την καρτα γραφικων. Λειτουργει σαν δευτερο monitor δηλαδη, μονο που το aida επιτρεπει να κλειδωσετε την stat screen στο μονιτορ χωρις να δειχνει κατι αλλο. Οι συνδυασμοι ειναι ατελειωτοι και καποιος που ειναι γνωστης μπορει να κανει παπαδες.. Μην βλεπετε τη δικια μου😁... Δεν εχω υπομονη αλλα σε μια ωριτσα εφτιαξα κατι που με καλυπτει. Με ενα google search θα βρειτε λεπτομερης οδηγιες για τα παντα.. Μην μεταφραζω αλλουνου γραπτα τωρα😁Αν καποιος τωρα θελει να την βαλει μεσα στο case θα χρειαστει https://www.amazon.de/gp/aw/d/B078DZ455N/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A9ZVWCETYHNMJ&psc=1 κ https://www.amazon.de/gp/aw/d/B071FJY2BB/ref=ox_sc_act_image_2?smid=AYCNWAMVTN6IC&psc=1... Γινεται πολυ καθαρη δουλεια προσφατα το εκανα σε ενα φιλο. Αν εχετε τιποτα ερωτησεις ευχαριστως να απαντησω..Υπαρχει κ μεθοδος με το nzxt cam, οπως κ το rainmeter αλλα επειδη δεν το δοκιμασα, θα αφησω καποιον αλλο να δωσει πληροφοριες😁... Ps επειδη δεν ημουν σιγουρος μηπως γονατιζει την καρτα γραφικων επαιξα και ετρεξα superposition με την οθονη on k off και η διαφορα ηταν στα ορια του λαθους.Δεν το περιμενα. 

Για κατεβασμα custom skins αν δεν θελετε να το πιασετε απο το μηδεν... https://forums.aida64.com/topic/667-share-your-sensorpanel/page/31/

IMG_20200916_211430_compress25.jpg

IMG_20200916_211358_compress83.jpg

IMG_20200916_212222_compress82.jpg

IMG_20200916_211907_compress65.jpg

Αυτο https://www.amazon.de/dp/B078DZ455N/ref=redir_mobile_desktop?_encoding=UTF8&psc=1&ref_=ox_sc_act_image_1&smid=A9ZVWCETYHNMJ στη motherboard που το συνδεεις?? Στην 9 pin των usb 2  δε μου δινει ρευμα εμενα....ειμαι με tomahawk b450.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

αν χρησιμοποιησει κάποιος κινητό ή ταμπλετ για οθόνη, υπάρχει τρόπος να σβήνει και να ανοίγει όταν ανοιγοκλείνει ο υπολογιστής ή πρέπει να είναι μόνιμα ανοιχτή η συσκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...