Προς το περιεχόμενο

Ευκολο mod για custom pc stat screen


niko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 28/10/2020 at 11:43, alldaynews said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Μεοθόνη από tablet μπορεί να γίνει το κόλπο?

Καλησπέρα, χωρις να το εχω δοκιμασει με αυτα που προτείνονται εδω, εχω χρησιμοποιήσει ως εξωτερικη οθόνη tablet με το προγραμμα spacedesk. Στην ουσια to spacedesk σου δημιουργεί ενα monitor (duplicate ή extension) μεσω δικτυου σε αλλη συσκευη (με μικρο latency αλλα εδω δεν θα σε πειραζει). Παιζει ακομη και σε κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το aida 64 βαζουμε το trial η αγοραζουμε την εκδοση? Τελικα αγορασα αδεια με 0,68 και ειμαστε ετοιμοι να παιξουμε....

Επεξ/σία από generalb31
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Υπαρχει τροπος να στριψουμε το πανελ για να τοποθετειται καθετα αντι για οριζοντια ?

Αυτο μπορεις να το κανεις απο τα windows.. Πας display settings, διαλεγεις την οθονιτσα και κατεβαινεις προς τα κατω μεχρι να βρεις το display orientation k το αλλαζεις σε portrait.. Καντο πριν αρχισεις να σεταρεις την stat screen σου φυσικα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, niko13 είπε

Αυτο μπορεις να το κανεις απο τα windows.. Πας display settings, διαλεγεις την οθονιτσα και κατεβαινεις προς τα κατω μεχρι να βρεις το display orientation k το αλλαζεις σε portrait.. Καντο πριν αρχισεις να σεταρεις την stat screen σου φυσικα. 

οκ....σε ευχαριστω.Προς το παρων μεχρι να μου ερθει η οθονη καθομαι και παιζω ,μηπως φτιαξω καποιο μεχρι τοτε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πήρα πρέφα το thread και βρήκα χρήση για το tablet που καθόταν στο συρτάρι 3 χρόνια...
Thanks TS!!!

Μια πρόχειρη φωτό στο πόδι.

image0.jpg

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doc1355 είπε

Χθες πήρα πρέφα το thread και βρήκα χρήση για το tablet που καθόταν στο συρτάρι 3 χρόνια...
Thanks TS!!!

Μια πρόχειρη φωτό στο πόδι.

image0.jpg

Εδεσε ωραια παντως 👍

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, niko13 είπε

Εδεσε ωραια παντως 👍

Ναι αμέ μια χαρά είναι!
Αν λάβεις υπόψη ότι μπήκε σε χρήση το tablet που ήταν αγορά χωρίς λόγο είναι win win :P 

Btw με τη φωτό που ανέβασα εδώ είδα ότι η αριστερή οθόνη γέρνει ελαφρώς προς τα κάτω και την έφτιαξα χαχαχα

Επεξ/σία από Doc1355
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ευχαριστω για την ιδεα  συνδεθηκα  κανονικα στο κινητο μεσω spacedesk πηρα εικονα του pc κανονικα στο κινητο αλλα δεν μπορω να στειλω εικονα στο κινητο με τις ρυθμισεις

ευχαριστω καποιο οδηγο τι πρεπει να κανω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ultraex2003 είπε

παιδια ευχαριστω για την ιδεα  συνδεθηκα  κανονικα στο κινητο μεσω spacedesk πηρα εικονα του pc κανονικα στο κινητο αλλα δεν μπορω να στειλω εικονα στο κινητο με τις ρυθμισεις

ευχαριστω καποιο οδηγο τι πρεπει να κανω

Δεν το εχω κανει  με το deskspace οποτε ισως να μην ειμαι ο καλυτερος για συμβουλες αλλα αν καταλαβα καλα εχεις ηδη καταφερει να βλεπει το κινητο σαν δευτερη οθονη.. Σωστα? Τοτε θες να την κάνεις extension της αρχικης και να κανεις drag το custom panel που θα φτιαξεις με το aida64 στην οθονη του κινητου.. Χειροτερα τα εκανα? Το βιντεο απο πανω του jay2cents δειχνει πως να το κανεις αυτο παντως.. Απλα σε οτι κανει, το ρολο της δικης του οθονιτσας σε εσενα παιζει το κινητο. 

Επεξ/σία από niko13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, niko13 είπε

Δεν το εχω κανει  με το deskspace οποτε ισως να μην ειμαι ο καλυτερος για συμβουλες αλλα αν καταλαβα καλα εχεις ηδη καταφερει να βλεπει το κινητο σαν δευτερη οθονη.. Σωστα? Τοτε θες να την κάνεις extension της αρχικης και να κανεις drag το custom panel που θα φτιαξεις με το aida64 στην οθονη του κινητου.. Χειροτερα τα εκανα? Το βιντεο απο πανω του jay2cents δειχνει πως να το κανεις αυτο παντως.. Απλα σε οτι κανει, το ρολο της δικης του οθονιτσας σε εσενα παιζει το κινητο. 

θα το δοκιμασω φιλε μου σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, niko13 είπε

Δεν το εχω κανει  με το deskspace οποτε ισως να μην ειμαι ο καλυτερος για συμβουλες αλλα αν καταλαβα καλα εχεις ηδη καταφερει να βλεπει το κινητο σαν δευτερη οθονη.. Σωστα? Τοτε θες να την κάνεις extension της αρχικης και να κανεις drag το custom panel που θα φτιαξεις με το aida64 στην οθονη του κινητου.. Χειροτερα τα εκανα? Το βιντεο απο πανω του jay2cents δειχνει πως να το κανεις αυτο παντως.. Απλα σε οτι κανει, το ρολο της δικης του οθονιτσας σε εσενα παιζει το κινητο. 

ναι το καταφερα τελικα  να παιξει εκανα και μερικα  στα γρηγορα  αλλα  εχει πολυ ψαξιμο η ολη υποθεση !!!:D

PB200055.JPG.97d86d5cf1330e65b55fb37dff0ac8df.JPG

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

ναι το καταφερα τελικα  να παιξει εκανα και μερικα  στα γρηγορα  αλλα  εχει πολυ ψαξιμο η ολη υποθεση !!!:D

PB200055.JPG.97d86d5cf1330e65b55fb37dff0ac8df.JPG

Ωραιος...👍ναι μωρε με το πασο σου κ θα γινει κομπλε.. Πολλοι για περιπλοκες καταστασεις κατεβαζουν ετοιμα skin απο εδω κ τα πειραζουν https://forums.aida64.com/topic/667-share-your-sensorpanel/page/37/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 16/9/2020 στις 10:51 ΜΜ, niko13 είπε

Αν καποιος τωρα θελει να την βαλει μεσα στο case θα χρειαστει https://www.amazon.de/gp/aw/d/B078DZ455N/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A9ZVWCETYHNMJ&psc=1 κ https://www.amazon.de/gp/aw/d/B071FJY2BB/ref=ox_sc_act_image_2?

@niko13Επειδη οπου να ναι μιυ ερχεται το monitoraki, τωρα ειδα το σχολιο για το τι χρειαζομαι για να την τοποθετησω μεσα στο κουτι (h210)..μπερδευτηκα λιγο, ειναι απαραιτητα? Θα εχω δυο hdmi? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...