Προς το περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ


airtrelomike13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, airtrelomike13 είπε

Το περίεργο ξέρεις ποιο είναι? Όταν έκανα πριν 3 μηνες τροποποιτικη δηλωση για το σπιτι στο χωριο που ειχα και εκει προσθετα τετραγωνικα για το 2020 το ειχε παρει κανονικα, και ειχε βγαλει κανονικο μηνυμα για το 2019 εκ μεταφοράς για το 2020. Δηλ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. και να σε ρωτησω κατι.  Άντε πες ότι το ανοίγει και μπαινω μεσα και κανω τη τροποποιητική

Εκεί που θα επιλεξω ΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ απο κάτω : ΟΡΘΗ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΑΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ, μου ζητάει και ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, στην ημερομηνία τι να βαλω ως ημερομηνία που ζητάει για πριν το 2018?

Δεν είναι καθόλου περίεργο, πριν 3 μήνες δεν ήταν σε εξέλιξη η δημιουργία και η αποστολή εκκαθαριστικών του φετινού ΕΝΦΙΑ τα οποία υπολογίζονται με βάση το Ε9 του 2020, προφανώς κλειδώθηκε για να βγει το ΕΝΦΙΑ.

Όσο για την ημερομηνία δεν καταλαβαίνω τι λες, ποια ακριβώς ημερομηνία σου ζητάει, και μάλιστα η οποία να είναι πριν το 2018?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δεν είναι καθόλου περίεργο, πριν 3 μήνες δεν ήταν σε εξέλιξη η δημιουργία και η αποστολή εκκαθαριστικών του φετινού ΕΝΦΙΑ τα οποία υπολογίζονται με βάση το Ε9 του 2020, προφανώς κλειδώθηκε για να βγει το ΕΝΦΙΑ.

Όσο για την ημερομηνία δεν καταλαβαίνω τι λες, ποια ακριβώς ημερομηνία σου ζητάει, και μάλιστα η οποία να είναι πριν το 2018?

Όταν κάνω ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗΣ, και μπαινω στη Μεταβολη στοιχειων του κτισματος, εκει πάνω γράφει κάπου Αιτία αλλαγής ( κάτι τέτοιο) και εγώ επιλέγω τις λοιπες περιπτώσεις. Από κάτω ακριβώς αναγράφει ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ και από κάτω αναγράφει Σχόλιο. Αφού αλλάζω τα τετραγωγικά και βάλω αιτία αλλαγής κλπ, και πατάω ολοκληρωση, δεν με αφήνει να προχωρήσω καθώς μου κοκκινίζει το πεδίο ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, και εκεί πάνω ζητάει να είναι πριν το έτος 2018

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Όταν κάνω ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗΣ, και μπαινω στη Μεταβολη στοιχειων του κτισματος, εκει πάνω γράφει κάπου Αιτία αλλαγής ( κάτι τέτοιο) και εγώ επιλέγω τις λοιπες περιπτώσεις. Από κάτω ακριβώς αναγράφει ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ και από κάτω αναγράφει Σχόλιο. Αφού αλλάζω τα τετραγωγικά και βάλω αιτία αλλαγής κλπ, και πατάω ολοκληρωση, δεν με αφήνει να προχωρήσω καθώς μου κοκκινίζει το πεδίο ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, και εκεί πάνω ζητάει να είναι πριν το έτος 2018

Αυτά που γράφεις απλά τα υποθέτεις? Ρωτάω επειδή πριν έγραψες πως δεν σε αφήνει να κάνεις τροποποιητική στο 2020...

Επίσης στις τροποποιητικές που είχες κάνει από το 2015 και μετά, τι ακριβώς έβαλες?

Δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη έτσι όπως τα γράφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Αυτά που γράφεις απλά τα υποθέτεις? Ρωτάω επειδή πριν έγραψες πως δεν σε αφήνει να κάνεις τροποποιητική στο 2020...

Επίσης στις τροποποιητικές που είχες κάνει από το 2015 και μετά, τι ακριβώς έβαλες?

Όχι δεν τα υποθέτω. Τα αναφέρω ενδεικτικά από τα προηγούμενα έτη. Όταν ξεκίνησα από το 2015 και μετά να κάνω τροποποιητικές δεν μου ζητούσε ημερομηνία γιατί τα πήγαινα αυτόματα με μεταφορά από το προηγούμενο έτος. Το θέμα είναι ότι επειδή ξέχασα να βάλω κάτι στο 2019, μπήκα μέσα να κάνω τροποποιητική και εκεί μου ζήτησε ημερομηνία. αλλίως δνε με άφηνε να προχωρήσω. Επίσης, ο λόγος που έκανα τις αλλαγές στο Ε9, ήταν επειδή νομιμοποιήσαμε ένα αυθαίρετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...