Προς το περιεχόμενο

Speedport Plus σε bridge mode


Stonedreamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

 

Άλλαξα εταιρεία χθες και ήρθα στην cosmote (για καλύτερο δίκτυο...) και βάζοντας 100αρα γραμμή μου ήρθε και το modem του τίτλου. Θα ήθελα να το γυρίσω σε bridge mode ώστε να συνδέσω το δικό μου ρούτερ πάνω (Linksys EA7500) αλλά κάτι κάνω λάθος στισ ρυθμίσεις και καταλήγω μόνιμα σε reset. Μήπως κάποιος που το έχει κάνει ήδη μπορεί να με καθοδηγήσει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από Stonedreamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να τηλεφωνήσεις στον ΟΤΕ. Να τους πεις τι θες να κανεις ακτιβώς και να σου ξεκλειδωσουν το modem/router speedport plus. Τοτε θα το γυρίσεις σε brigde άρα θα παιζει μόνο Modem , και θα συνδεσεις και το ρουτερακι σου. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα αυτό, τα τελευταία χρόνια, υπάρχουν δεκάδες αναρτήσεις σε όλα σχεδόν τα forum και εδώ.

Υπάρχει και το παρακάτω: https://docplayer.gr/65215856-Vobb-rythmiseis-syndesmologia-me-idioktito-xdsl-cpe.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το speedport plus 2 (cosmote) και απ' όσο έχω ψάξει στο ιντερνετ δεν εχω καταφέρει να βρω πληροφορίες για να το βάλω σε bridge mode.

Στην φωτό φαίνονται οι ρυθμίσεις της γραμμής. Είναι εφικτό να μπει σε bridge mode ή μήπως το έχουν κλειδώσει σε βασικές λειτουργίες;

 

6f4c3e4f1495813bea49002aaa95b3182522caaf069e8cb53946bfcad9fe961d.jpg

Επεξ/σία από _filippos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...