Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Powercolor Red Dragon RX570 4GB με 125€ @ amazon.es


kkatzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Ο fanboyσμός σου, είναι απλά επικίνδυνος... 

Εγώ που είμαι ακριβής και προτείνω καλύτερη εναλλακτική είμαι fanboy.

Εσύ που χαρακτηρίζεις τους άλλους πετώντας μια ατάκα για να σε χειροκροτήσει κανένας πικραμένος που δεν καταλαβαίνει να κρίνει τι είσαι?

9 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Αυτό δεν καταλαβαίνουμε κι εμείς. Το γιατί επιμένεις. Είπαμε, η GTX 1650 όχι μόνο δεν είναι καλύτερη από την RX570, αλλά είναι και χειρότερη. 

Τώρα το πρόσεξα , είχα την εντύπωση ότι 1650 (απλή)  είναι ισάξια με RX570 αλλά τώρα που τσέκαρα είδα ότι η RX570 είναι οριακά ποιο γρήγορη στα ίδια λεφτά. Σε κάθε περίπτωση επιμένω στο αρχικό σχόλιο μου ότι η 1650super στα 150ευρώ είναι η βασική-entry επιλογή για gaming και όποιος πάει σε ποιο αργή κάρτα το μετανιώνει.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Τώρα το πρόσεξα , είχα την εντύπωση ότι 1650 (απλή)  είναι ισάξια με RX570. Σε κάθε περίπτωση επιμένω στο αρχικό σχόλιο μου ότι η 1650super στα 150ευρώ είναι η βασική-entry επιλογή για gaming.

Με συγχωρείς αλλά δεν θα συμφωνήσω ούτε σε αυτό. Όταν η RX580 κοστίζει 15-20€ παραπάνω όντας πολύ πιο δυνατή και με 8GB VRAM αντί για 4.. Για μένα είναι μονόδρομος.

ΥΓ. Τώρα το πρόσεξα. Νομίζω ήθελες απλά να πεις ότι η 1650 Super είναι το ελάχιστο που πρέπει να αγοράσει κάποιος για gaming. Όμως είναι αναλόγως και για ποια χρήση το θέλει ο καθένας. Κάποιος σαν εμένα που παίζει PUBG Lite για παράδειγμα ή GTA V και δεν αγοράζει τα τελευταία ΑΑΑ παιχνίδια που κυκλοφορούν, θα του αρκεί η 570. Τουλάχιστον μέχρι να αποφασίσει ότι θέλει να δοκιμάσει και πιο απαιτητικά παιχνίδια.

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2020 στις 3:13 ΜΜ, neosstoforum είπε

Με συγχωρείς αλλά δεν θα συμφωνήσω ούτε σε αυτό. Όταν η RX580 κοστίζει 15-20€ παραπάνω όντας πολύ πιο δυνατή και με 8GB VRAM αντί για 4.. Για μένα είναι μονόδρομος.

ΥΓ. Τώρα το πρόσεξα. Νομίζω ήθελες απλά να πεις ότι η 1650 Super είναι το ελάχιστο που πρέπει να αγοράσει κάποιος για gaming. Όμως είναι αναλόγως και για ποια χρήση το θέλει ο καθένας. Κάποιος σαν εμένα που παίζει PUBG Lite για παράδειγμα ή GTA V και δεν αγοράζει τα τελευταία ΑΑΑ παιχνίδια που κυκλοφορούν, θα του αρκεί η 570. Τουλάχιστον μέχρι να αποφασίσει ότι θέλει να δοκιμάσει και πιο απαιτητικά παιχνίδια.

Το αυτό. Είμαι ακριβώς σε αυτή τη κατηγορία, κάνοντας αναβάθμιση από μια 7790 σε μια rx570 τον Ιούλιο. Η 7790 έπαιζε 1080p με low/mid, η 570 παίζει high/ultra ανάλογα πόσο παλιός ή απαιτητικός είναι ο τίτλος. Το τελευταίο Civilization πάντως το παίζει ultra...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...