Προς το περιεχόμενο

Διαρροή αποκαλύπτει τα πάντα για τη σειρά Mi 10T smartphones της Xiaomi


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, chios είπε

Τουλάχιστον στα προηγούμενα T series ειχαν amoled  οθόνη και  audio jack, πάει την κατέστρεψαν και αυτήν την σειρά και θέλουν και τα διπλά λεφτά.

 

Και ήταν και πιο όμορφα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Ciccirya είπε

Υπάρχει κανένα guide, ή έστω κάποια λογική γύρω από τις ονομασίες των συσκευών της Xiaomi; Xiaomi, Redmi, Mi, Xi, Pi, Poco, Loco... έλεος πια.

Κι εγώ έχω χαθεί, ας μας εξηγήσει κάποιος.

Τα mi είναι οι ναυαρχιδες τους;  και αν ναι, τι είναι τα t, s, lite από πίσω;  επίσης τα note τι είναι; καλύτερα η χειρότερα από τα mi? Και επίσης έχουν και αυτά t, s κτλ. από πίσω, τι σημαίνουν;  ευχαριστώ.

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Το οικονομικότερο κινητό της xiaomi με 865 είναι το poco f2 pro

Πρώτη μου σκέψη ήταν αυτή κι εμένα. Ωστόσο δεν ξέρω κατά πόσο η 144hz lcd αξίζει τα 700 όταν το πόκο με amoled έχει τα μισά λεφτά, μπαταρία κοντά σε αυτό και headphone jack. Δηλαδής μόνο για την κάμερα γίνεται η όλη φασαρία, δηλαδής η απλή έκδοση δεν έχει κανένα νόημα! 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα (ακόμα) κινητό χωρίς λόγο ύπαρξης από την χιαομι... Για ois έγινε αναφορά; Εάν δεν έχει γιατί να το πάρει κάποιος με τέτοια οθόνη κ φουσκωμένη τιμή; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να σταματήσει η παραγωγή του πόλο φ2 προ με αποτέλεσμα να μείνουν παγωτό όσοι το ήθελαν κ να στραφούν άλλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους μπερδεύονται

Xiaomi Mi: περιέχει τις ναυαρχίδες αλλά και lite, mid-range εκδόσεις αυτών. Περιέχει και τη σειρά Mi Mix που είναι για μερακλήδες με περίεργα γούστα στις σελφι κάμερες. Σα σειρά ζητάει πολλά λεφτά για xiaomi, με τη σειρά Mi 10 όμως μάλλον δεν ισχύει αυτό, είναι τούμπανα. Περιέχει και τα T μοντέλα, πολύ καλά και σχετικά οικονομικά (βλέπε mi 9t, mi 9t pro με amoled).

Redmi: Το budget sub-brand. Περιέχει το βασιλιά των mid: το redmi note (κινητά που οι περισσότεροι θα κάνουν μια χαρά τα καθημερινά) αλλά και το βασιλιά των φθηνών redmi (σκέτο), δηλαδή τα κινητά που θα πάρεις στους γονείς σου. Όλα αυτά έχουν μεγάλες μπαταρίες.

Poco: sub-brand που εστιάζει στο υψηλό value for money. Είτε με τον καλύτερο επεξεργαστή είτε με πολύ καλό midrange επεξεργαστή με χαμηλή τιμή. Fan service πολύ, με audio jack, μεγάλη μπαταρία, micro sd. Πάντα κάτι θυσιάζεται όμως: ή κάμερα ή οθόνη. Το F1 θυσίασε οθόνη και κάμερα αλλά είχε 845. Το F2 pro θυσίασε κάμερα αλλά έχει amoled και 865.

 

Υ.Γ. το poco x3 είναι το πιο vfm φθηνό κινητό με android τουλάχιστον για φέτος! Αν εγκατέλειπα το Poco F1 μου, χωρίς σκέψη θα πήγαινα στο Poco X3! Και όχι στο χωρίς λόγο πολύ ακριβό mi 10t. Όχι, δε με νοιάζει ο υπερτουμπανος επεξεργαστής όταν χρησιμοποιώ χάρτες, youtube, firefox, fb, insta, whatsapp, κλήσεις.

Επεξ/σία από QuantumDot
  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JcD είπε

Μισό λεπτό να τρέξω να προλάβω ips lcd με 700 ευρώ, κρατήστε μου ένα, μην τα πάρετε όλα! 

Έχει πολλά iPhone αδερφέ . Μην μασάς...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν αλλα ειναι αυτά τα xiaomi ... πρέπει να βελτιώσουν την σταθερότητα του λειτουργικού τους διότι εχει πολλα θέματα και κολλήματα ... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανω κ λιγο τον δικηγορο του διαβολου, ολοι εσεις που γκρινιαζετε για τις IPS, εχετε σπασει ποτε OLED? Αν ναι, ρωτησατε κοστος επισκευης, η το πεταξατε κατευθειαν?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...