Προς το περιεχόμενο

Χωρίς εκπλήξεις το Pixel 5 της Google, από 699 δολάρια


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, stefanosdarude είπε

εξηγω ξανα, πας να βγαλεις το pixel απο την τσεπη το δαχτυλο σου βρισκει εκει το αποτυπωμα και μεχρι να το βγαλεις ειναι ξεκλειδωτο, προφανως μιλαμε για μικρες λεπτομερειες αλλα για μενα το γεγονος οτι παντα το κινητο μου ηταν ανοιχτο στο χομ σκριν χωρις ουτε να χρειαστει να το κοιταξω για καποιο face recognition, ουτε να το ανοιξω και μετα να δω που ειναι το σημαδι για να μπει το δαχτυλο πανω στην οθονη, ειναι ενα συν που μου αρεσε. 

Δεν ξέρω τι να σου πώ. Εγώ παίζω πολύ με τραπεζικά και άλλα apps. Δε με ενδιαφέρει τόσο απλά να ανοίγει το κινητό από τη τσέπη. Χρειάζομαι πολλαπλά να πατάω το δακτυλικό ενώ επίσης το Νοτε το 9 ΠΟΤΕ δε μπορούσα να βρω το δακτυλικο (έφταιγε βέβαια και το κινητό...δεν υπήρχε πιο ακατάλληλο σημείο. Σε χιαομι ήταν καλύτερα). Δλδ το να βγεί από τη τσέπη και να είναι ανοιχτό το κινητό που περιγραφές δε το έχω καταφέρει ποτέ. Δε το έχω ζήσει το συναίσθημα.

 

Σίγουρα είναι πώς βολεύεται και χρησιμοποιεί και ο καθένας το κινητό. Για μένα είναι ακατάλληλο αλλά σίγουρα καταλαβαίνω ότι αντίστοιχα για άλλους δε βολεύει μέσα στην οθόνη (η μπροστά όπως παλιότερα και όπως στο 1+3 μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Bil79 είπε

 Από πού κι ως πού πάει εκεί ο αντίχειρας;

Γιατι τα υπολοιπα δαχτυλα δεν εχουν ψυχη; Ο δεικτης πχ που πιανει και ταμαμ εκει;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, bahamut_zero είπε

Γιατι τα υπολοιπα δαχτυλα δεν εχουν ψυχη; Ο δεικτης πχ που πιανει και ταμαμ εκει;

Εγώ προσπαθώ ακόμα να καταλάβω πως είναι δυνατόν να ξεκλειδωθει το τηλέφωνο κατα λάθος βγαίνοντας από την τσέπη από οποιαδήποτε δάχτυλο. Το μόνο σενάριο είναι να έχει μπει με την οθόνη προς τα έξω, οπότε μιλάμε για εγκληματικη συμπεριφορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαμ! Φετος η Google θα πουλησει και μαλιστα πολυ περισσοτερο απο καθε αλλη φορα.

Πραγματικο flagship killer σε φοβερη τιμη. Επιτελους απομακρυνθηκε απο τη γυαλινη κατασκευη και εβαλε αλουμινιο (ευχομαι να ακολουθησουν και αλλοι), οπου με διαστασεισ μικρου Πιξελ 4 εγινε πιο ελαφρυ και η μπαταρια εκτοξευθηκε απο τα 2800 στα 4080 mah. 

Ευγε Google και παραβλέπω το πισω δαχτυλικο που απεχθανομαι.

2 ώρες πριν, Bil79 είπε

Πάντως δεν βλέπω ένα λόγο να το πάρει κάποιος αντί για το πολύ φτηνότερο 4a. Και μη μου πει κανείς το 5G γιατί μέχρι να λειτουργήσει ειδικά εδώ θα έχει βγεί το pixel 8...

Αλουμινενιο, μπαταρια 4000, 90hz, wide angle, καλυτερος επεξεργαστης, περισσοτερη RAM,  IP68, wireless charging & reverse

Θες κι αλλα;

Επεξ/σία από Runman
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k_dinos είπε

Πολλά λεφτά για τον συγκεκριμένο επεξεργαστή.. 

Ας ελπίσουμε ότι θα έχει τις καλές κάμερες του παρελθόντος 

Υπαρχει και το ποκο και ποσα αλλα κινεζικα με τον τελευταιο επεξεργαστη. Η τιμολογηση μιας συσκευης δεν αρχιζει και τελειωνει στον επεξεργαστη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα $500-$550 θα ήταν σχετικά καλό deal.

Το 2020 η σειρά Pixel είναι κάπως ακατανόητη. Χωρίς XL, downgrade σε επιδόσεις, 3 midrange μοντέλα με μικρές διαφορές. 

Γενικότερα η Google είναι κάπως ακατανόητη

 

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεραστιο χαντακωμα και κωλοτουμπα ο snap765. Και οχι τιποτα αλλο αλλα σταματησε απο την παραγωγη και το πολυ καλο Pixel4XL.

Το δε pixel 4aXL στα 500ευρω για γελια τιμολογιακα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα τόσο καιρό να αγοράσω το Pixel 4a, αλλά τώρα το σκέφτομαι σοβαρά να κάνω την μετάβαση στο Pixel 4a 5G μιας και θεωρώ πολύ σημαντικά τον wide φακό και την μεγαλύτερη μπαταρία. Η προσφορά με τα δωρεάν ακουστικά πολύ καλή, αλλά μπελάς η διαδικασία για εμάς που αγοράζουμε μέσω μεσάζοντα στην Γερμανία. Πολύ κρίμα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης καταλαβαινω την λογικη πισω απο τον αδιαφορο κ χωρις χαρακτηρα σχεδιασμο αλλα δεν πουλανε ετσι κ αλλιως οποτε πρεπει λιγο να αλλαξουν ροτα στο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, mixos23 said:

οκ πες μας για ποιον λογο θεωρεις οτι ειναι πιο βολικο μπροστα δηλαδη? 
Και εγω το προτιμω πισω για λογους οπως ειπε το παιδι πχ. οτι δεν ξεκλειδωνει οπως το βγαζεις απο την τσεπη...

1000 φορες καλυτερο το μπροστα.Ειδικα σε γραφειο,σου λυνει τα χερια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...