Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν απεριόριστα Data vodafone


GaGaS_Thess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή κάποιοι θα κάνουν hotspot το κινητό σε laptop , παρατήρησα οτι σε πολλές σελίδες δεν μπαίνω.

Ίσως άσχετο , αλλά έβαλα ένα πρόσθετο user agent ,ώστε ο browser να μιμείται λειτουργικό android,ios και μπαίνω κανονικά.

Χάρηκα και είπα να το μοιραστώ μπας και χρειαστεί σε κανέναν :)

Βέβαια παίζει να έχω κάνει πατάτα σε ρυθμίσεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/10/2020 at 19:21, grinder_ said:

Το ημερήσιο όριο των 3GB δεν υπάρχει πλέον. Άρα μπορείτε ελεύθερα να το ξεζουμίσετε.😃
Δεν φαίνεται κάπου το απεριόριστο πακέτο αλλά καταναλώνει από αυτό κανονικά.

Με την ευκαιρία καλό είναι, όσοι δεν το έχουν κάνει ήδη, να στείλουν Κ στο 1252 για να ενεργοποιήσουν το my data control ώστε όταν τους τελειώνουν τα υπολειπόμενα data να μην τρώει χρηματικό υπόλοιπο.

Πολύ καλό αυτό το έψαχνα. Δλδ δεν σου χρεώνει αυτόματα το ένα ευρώ την ημέρα? Το κόβει απευθείας το ίντερνετ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, barman_ είπε

Πολύ καλό αυτό το έψαχνα. Δλδ δεν σου χρεώνει αυτόματα το ένα ευρώ την ημέρα? Το κόβει απευθείας το ίντερνετ? 

Ακριβώς. Και δεν είναι 1€ αλλά το έχουν κάνει 2€.🙂
Κόβει την σύνδεση και σε ενημερώνει με sms όπως κάνει αντίστοιχα το MI της cosmote.
Δυστυχώς πολύς κόσμος δεν το γνωρίζει και το άρμεγμα συνεχίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, grinder_ είπε

Ακριβώς. Και δεν είναι 1€ αλλά το έχουν κάνει 2€.🙂
Κόβει την σύνδεση και σε ενημερώνει με sms όπως κάνει αντίστοιχα το MI της cosmote.
Δυστυχώς πολύς κόσμος δεν το γνωρίζει και το άρμεγμα συνεχίζεται.

Δεν νομιζω οτι κοβει τη συνδεση, τουλαχιστον εγω ετσι καταλαβα.

Το ιντερνετ τη μερα παλι ισχυει με χρεωση 2 ευρω γιατι ειναι αλλη υπηρεσια, απλως σε ενημερωνει στο 80% και μετα εσυ αποφασιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2020 στις 11:05 ΜΜ, georgedas είπε

Εγώ που εχω giga wifi on the spot έχετε καμιά ιδέα πως να το ενεργοποιήσω. Γιατί δεν μπορώ να στείλω sms

Μια από τα ίδια κι εγώ. Βρήκες λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, link67 είπε

Δεν νομιζω οτι κοβει τη συνδεση, τουλαχιστον εγω ετσι καταλαβα.

Το ιντερνετ τη μερα παλι ισχυει με χρεωση 2 ευρω γιατι ειναι αλλη υπηρεσια, απλως σε ενημερωνει στο 80% και μετα εσυ αποφασιζεις.

Δεν κόβει τη σύνδεση, απλά σταματάει τη κίνηση δεδομένων σε άλλες ιστοσελίδες/ εφαρμογές και σε πηγαίνει στη σελίδα της vodafone για να αγοράσεις πακέτα. Τα μόνα δεδομενα που επιτρέπει να περάσουν είναι αυτά για τις εφαρμογές της vodafone και το vodafone.gr

Επεξ/σία από panos-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, grinder_ said:

Ακριβώς. Και δεν είναι 1€ αλλά το έχουν κάνει 2€.🙂
Κόβει την σύνδεση και σε ενημερώνει με sms όπως κάνει αντίστοιχα το MI της cosmote.
Δυστυχώς πολύς κόσμος δεν το γνωρίζει και το άρμεγμα συνεχίζεται.

Απίστευτο, ευχαριστώ πάρα πολύ. Έφευγαν στην φίλη μου τα διευρα βροχή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κόψιμο οπτικών ινών δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κόπηκαν οι ίνες 😛

Το μόνο σενάριο που είναι λογικό είναι αυτο της επίθεσης, το οποίο η Vodafone αποκλείει. Η δική τους εκδοχή (ξαφνικά και τα 3 κέντρα παρουσίασαν θέμα) είναι πολύ απίθανη. Ακόμα και ένα από τα τρία κέντρα να έπεφτε, τα άλλα δυο θα έπρεπε να περνάνε τη κίνηση κανονικα. 

Τραγικό είναι επίσης το ότι η Vodafone δεν έχει άλλη σύνδεση με το εξωτερικό. Οι πελάτες cyta δεν αντιμετώπισαν τόσο μεγάλο θέμα, γιατί υπάρχει ακόμα η συμφωνία της Cyta με τη PCCW.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ημερήσιο όριο? Έχω καρτο-συμβόλαιο . Έκανα hotspot με το laptop αλλά κάπου στα 3gb μου έστειλε μήνυμα πως έφτασα το 80% της ημερήσιας κατανάλωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...