Προς το περιεχόμενο

Στις 13 Οκτωβρίου η ανακοίνωση των νέων iPhone 12


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, stivaks72 είπε

Ναι, όντως δεν έχεις άδικο. Απλά έχω μια περιέργεια, πόσο θα πέσει το 11 pro max ας πούμε τώρα με την έλευση των 12. 

Ίσως να αξίζει όντως η αγορά του. 

Αλίμονο, συσκευάρα είναι, εγώ πήρα το 11pro (όχι max) στα 1150 από εδώ μέσα όταν είχε πρώτο βγει, το κράτησα κάνα μήνα και τώρα είμαι με ποκο διοτι προσωπικά θεωρώ ότι δεν αξίζει να ξοδεύει κάποιος τόσα χρήματα για ένα κινητό όταν υπάρχουν καλές λύσεις στα μισά χρήματα, αυτό βέβαια αποτελεί καθαρά προσωπική άποψη κι αν κάποια στιγμή μου σπάσει τα ούμπαλα το πόκο θα ξανά πάρω χαλαρά το 11άρι στην μαξ  έκδοση αυτή τη φορά, αλλά συν της άλλης δεν βλέπω το τι έχει να προσφέρει παραπάνω το καινούργιο που βγαίνει τώρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

11 ώρες πριν, steliosgripoulas είπε

Οσοι λετε τι θα δουμε παλι μεινετε στις μπανανες.Επιτελους θα δουμε κανα κινητο της προκοπης γτ απο τα λαγκντροιντ πλεον εχουν γινει ολα αδερφια.Ολα τα ιδια.Δεν βλεπεις και καμια διαφορα η μια αντιγραφη ειναι χειροτερη απο την αλλη.

 Σοβαρά το λες αυτό τώρα; Δηλαδή το ότι είχες το ίδιο σασί στα iPhone 6, 6s, 7 και 8 πως να το πούμε;

και η μόδα συνεχίζεται με iPhone X, XS, 11 και 12.   
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, pseira said:

 Σοβαρά το λες αυτό τώρα; Δηλαδή το ότι είχες το ίδιο σασί στα iPhone 6, 6s, 7 και 8 πως να το πούμε;

και η μόδα συνεχίζεται με iPhone X, XS, 11 και 12.   
 

Το έχουμε ξαναπεί. Αν θες τρελές διάφορες στο σασί κάθε χρόνο, παίρνεις Samsung & Huawei που κάθε χρονιά σου προσφέρουν εντυπωσιακές αλλαγές στο design! :) 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν κανονίστε θα κρατήσω σκρινσοτ όλη τη συζήτηση μην δω εσάς που βγάζετε άχρηστα τα 120hz να πανηγυρίζετε του χρόνου που θα τα βάλει στα iPhone 13.. ξέρω που μένετε!! 

Περα απ την πλάκα τώρα.. έχω iPad Pro 2017 και note 9 και δεν έχει καμία σχέση η μια οθόνη με την άλλη σε ότι αφορά τον ρυθμό ανανέωσης (χρώματα, ανάλυση και αξιοπιστία είναι άλλο θέμα) και όχι δεν φταίει το Android (το ‘χω δοκιμάσει και δίπλα σε iPhone XS Max το οποίο έχει σχεδόν ίδια οθόνη, αφού είναι κατασκευασμένη και αυτή από την Samsung)..

O ρυθμός ανανέωσης δεν έχει καμία σχέση με lag λογισμικού (που δεν υπάρχει σε καλά Android). Αν ήταν κάτι που φτιάχνεται μέσω software δεν θα έβαζε variable refresh rate στα iPad Pro από το 2017, με software φτιάχνεται η αυτονομία, γι αυτό ακριβώς υπάρχει μεταβαλλόμενος και σταθερός ρυθμός ανανέωσης. Στα Android τώρα σου δίνει την επιλογή να χρησιμοποίησεις υψηλό ρυθμό ανανέωσης η να ενισχύσεις την αυτονομία.. Στην περίπτωση του note 20 μάλιστα κράζαμε τη Samsung γιατί δεν σε άφηνε να επιλέξεις 120hz και μέγιστη ανάλυση, εδώ μας έπιασε ο πόνος για την αυτονομία..

Μην τρελένεστε και μην είστε fanboys, κράξτε τους όλους για τα λάθη τους και μην παίρνετε προσωπικά σχόλια που αφορούν εταιρίες και προϊόντα!!!

Επεξ/σία από xenos.p
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινούργια κόλπα όταν δεν είναι δοκιμασμένα πχ μικρές μπαταρίες καινούργιες οθόνες εγώ προσωπικά ποτέ δεν παίρνω γιατί δεν ξέρεις τι θα βγάλει. Εγώ πήρα σήμερα το 11, safe επιλογή τεσταρισμενη.  Ας δουμε πως θα πάει το 12 πρώτα και μετά το συζητάμε.

Επεξ/σία από snakething
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, dream21 είπε

iPhone 12 Pro 128GB Navy Blue + iPhone 12 Pro 128GB Red + Xbox Series X + PS5  και έκλεισα για φετος τις αγορές μου :D

 

Ανάλογα με το άμα θα φοράς το μπλε η το κόκκινο κουστούμι;dumb and dumber cane GIF

 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

To “ Hi speed” δεν νομίζω να αναφέρεται στις επιδόσεις των συσκευών (αν και να συμπεριλαμβάνει και αυτές μέσα ελέω A14) αλλά στο 5G..

 Από εκεί και έπειτα αν κάποιος μελετάει τα γραφήματα της Apple ανά τους καιρούς όταν ανακοινώνεται μια καινούργια παρουσίαση μπορεί να πει πως το Hi speed μπορεί να είναι και (εκτός των προαναφερθέντων )και υψηλότερος ρυθμός ανανέωσης της οθόνης ...

 Για να δούμε ..

Μάλλον στον α14 αναφέρεται γιατί το 5G είναι sub-6Ghz που είναι αργό 5G.Ούτε στο ρυθμό ανανέωσης γιατί δεν θα έχει οθόνη 120hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, strikke είπε

Μάλλον στον α14 αναφέρεται γιατί το 5G είναι sub-6Ghz που είναι αργό 5G.Ούτε στο ρυθμό ανανέωσης γιατί δεν θα έχει οθόνη 120hz.

οταν λες ειναι το αργο 5G? δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, dream21 είπε

iPhone 12 Pro 128GB Navy Blue + iPhone 12 Pro 128GB Red + Xbox Series X + PS5  και έκλεισα για φετος τις αγορές μου :D

Eσυ το τερματισες με γεια ! 

Αν και φετος δεν εχω αγοραστικο ενδιαφερον  θα την δω την παρουσιαση και live  αν μπορεσω  οπως καθε χρονια .

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, varatasis είπε

οταν λες ειναι το αργο 5G? δλδ?

Υπάρχει το sub-6Ghz που είναι αργό 5G σε ταχύτητα και το mmwave που ειναι το γρήγορο.ολά τα μοντέλα εκτός απο τα pro και pro max θα έχουν το αργό για να μειωθεί το κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, Hal9000 said:

 ... η Apple ανακοίνωσε πριν λίγο ότι η παρουσίαση των επόμενων iPhone θα πραγματοποιηθεί στις 13 Οκτωβρίου. ...

 

Τρίτη και 13, να δούμε τι άλλο θα συμβεί τότε.
Καλού-κακού ας θυμιατίσουμε το πρωϊ εκείνης της μέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xenos.p είπε

Λοιπόν κανονίστε θα κρατήσω σκρινσοτ όλη τη συζήτηση μην δω εσάς που βγάζετε άχρηστα τα 120hz να πανηγυρίζετε του χρόνου που θα τα βάλει στα iPhone 13.. ξέρω που μένετε!! 

Δεν εχουν πιασει ποτε 90hz/120hz γι αυτο. Η διαφορα στο cpu και στη μνημη δεν φαινεται οσο η διαφορα στην οθονη που κανει μπαμ. Η εμπειρια με high refresh rate ειναι πολυ καλυτερη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...