Προς το περιεχόμενο

[Σκούπα ρομπότ ]Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential @plaisio 159,2 με επιστροφη eurobank


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Seldon68 είπε

Δώσε ινφο φίλε.

Σου αναγνωρίζει την συσκευή;

Ναι κανονικά

Μόλις τώρα, gkal81 είπε

Ναι κανονικά

Μου κολλάει αφου κάνει device connected, message sent to device μετά παλευει ώρα και λέει connection to network timed out

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gkal81 είπε

Ναι κανονικά

Μου κολλάει αφου κάνει device connected, message sent to device μετά παλευει ώρα και λέει connection to network timed out

το δικτυο που προσπαθεις να την συνδεσεις ειναι 5 ή 2.4Ghz? αφου αγορασες απο Πλαισιο, Ελλαδα βαζεις δεν χρειαζεται Κινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Crus είπε

το δικτυο που προσπαθεις να την συνδεσεις ειναι 5 ή 2.4Ghz? αφου αγορασες απο Πλαισιο, Ελλαδα βαζεις δεν χρειαζεται Κινα.

2,4 κλειδωμένο. Αλλάζω κανάλια μπας και αλλά τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο κινητό υπάρχει να δοκιμάσεις;

Θα εγκαταστήσεις το Mi Home εκεί, θα κάνεις login και θα σου φέρει όλα τα devices που έχεις. Αν το προσθέσεις εκεί επιτυχώς, θα φαίνεται και Mi Home στο αρχικό κινητό που δοκιμάζεις, μιας και μιλάμε για το ίδιο Mi Account.

Επίσης, μήπως στο κινητό σου έχεις ενεργό πρόγραμμα προστασίας ή κάποιο VPN ή κανένα Adguard για διαφημίσεις; Αν ναι, απενεργοποίησε το προσωρινά και ξαναδοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, imvrios είπε

Άλλο κινητό υπάρχει να δοκιμάσεις;

Θα εγκαταστήσεις το Mi Home εκεί, θα κάνεις login και θα σου φέρει όλα τα devices που έχεις. Αν το προσθέσεις εκεί επιτυχώς, θα φαίνεται και Mi Home στο αρχικό κινητό που δοκιμάζεις, μιας και μιλάμε για το ίδιο Mi Account.

Επίσης, μήπως στο κινητό σου έχεις ενεργό πρόγραμμα προστασίας ή κάποιο VPN ή κανένα Adguard για διαφημίσεις; Αν ναι, απενεργοποίησε το προσωρινά και ξαναδοκίμασε.

Δεν έχω αλλά λες να το κόβει η cosmote? Το έχω δοκιμάσει σε iPhone και Xiaomi

10 λεπτά πριν, hyperionthetitan είπε

Το κινητό είναι εταιρικό ή προσωπικό; Στο εταιρικό που έχω για κάποιο λόγο δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε στο mi home ούτε στο mi fit. 

IPhone εταιρικό μου δουλευει το fit κανονικά. Xiaomi το προσωπικό. Και στα δυο δοκίμασα αλλά δεν παιζει. Θα δοκιμάσω να μιλήσω με cosmote που βάζουν κάτι προστασιες μήπως κόβεται από αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το router λες; Γιατί αλλιώς ο πάροχος δεν εμπλέκεται. 

Αν έχει firewall το router σου, μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να δοκιμάσεις. Απλώς μη ξεχάσεις να το ενεργοποιήσεις ξανά.

Κάτι πιο απλό, αν δεν έχεις κάνει ένα reboot το router σου, κάνε. Το reboot κάνει θαύματα καμιά φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, imvrios είπε

Για το router λες; Γιατί αλλιώς ο πάροχος δεν εμπλέκεται. 

Αν έχει firewall το router σου, μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να δοκιμάσεις. Απλώς μη ξεχάσεις να το ενεργοποιήσεις ξανά.

Κάτι πιο απλό, αν δεν έχεις κάνει ένα reboot το router σου, κάνε. Το reboot κάνει θαύματα καμιά φορά.

Το firewall πως βγαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια χαζη ερωτηση.

Εχει αναγνωρισει την συσκευη σωστα?

Mi Robot Vacuum-Mop Essential σου δινει σαν ονομα συσκευης?

 

ΥΓ μολις μου ηρθε και αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gkal81 είπε

Το firewall πως βγαίνει;

Κάνεις login στο router, βρίσκεις τη σχετική ρύθμιση, την απενεργοποιείς προσωρινά ή ρίχνεις το level (ανάλογα τι σε αφήνεις να κάνεις) και μετά δοκιμάζεις.

Είναι σημαντικό να επαναφέρεις τη ρύθμιση μετά και να μην το ξεχάσεις. Δυστυχώς δεν έχω Cosmote για να σου πω που είναι η ρύθμιση στο δικό της router.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...