Προς το περιεχόμενο

Gaming Monitors News/Comparison


Masma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ό,τι και να πάρεις πάντως κάτι θα έχεις, κάτι δεν θα έχεις. Monitor/TV που να τα έχει ΟΛΑ δεν υπάρχει και όταν λέω ΟΛΑ εννοώ, native 10bit panel, γωνίες θέασης άψογες, μαύρο άψογο, HDR 1000 και όχι μούφα με 400-600 nits, G-Sync module για να ξεκινάει το range από τα 30Hz και όχι από τα 45+ κλπ κλπ.

Προσωπικά καλοκοιτάω το επερχόμενο ROG Swift PG32UQ.

 

Επειδή κοιτάω κι εγώ για μόνιτορ μου είπε και φίλος λέει περίμενε λίγο να βγουν νέα μόνιτορ από ότι λίγο είδα φαίνεται εξαιρετικό μιας και ψάχνω κι εγώ για 4κ hdr 144hz κτλ και να μπορώ να το συνδέω με ps5. Ξέρουμε καθόλου περίπου τιμή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Κατάλαβα ελπίζω να είναι λογική τιμή διότι ξεφεύγουν οι τιμές. 

Asus+ ότι τελευταίο σε τεχνολογία οθόνης + λογική τιμή δε πάνε μαζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Asus+ ότι τελευταίο σε τεχνολογία οθόνης + λογική τιμή δε πάνε μαζί.

Αυτό ακριβώς εννοώ με λίγα λόγια λογικά 1000+. Σκεφτόμουν με κάνα 800 Μαξ αλλά δεν έχει βγει τίποτε και από ότι φαίνεται πρέπει να πάω στα διπλά να πάρω κάτι που να μου αρέσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε σημερα η dell  s2721dgf, δεν ειχα πολυ χρονο να κανω δοκιμες , τα χρωμματα σε αρχικες ρυθμισεις λιγο ατονα μου φανηκαν ισως γιατι εχω πιο εντονα στην acer vg271up,αμεσως ειδε τα 165 hz και nvidia compatible, ενεργοποιησα και το hdr το οποιο δεν ξερω σε ac valhalla και red dead redemption εκανε διαφορα. Εβαλα το icc profile του rtibgs,σαφως καλυτερο απο το default, τωρα για παραπανω ρυθμισεις απο αυριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ψιλο κοιταω και εγω γιατι εχει και καλη τιμη σε σχεση με τις αλλες 2 που κοιταω...δεν ξερω ακομα το σκεφτομαι... δεν ξερω παντως ενα απο τα 3 θα επιλεξω... η s2721dgf η g7 η aw2721d???? βοηθειααααα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2021 στις 3:38 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Asus+ ότι τελευταίο σε τεχνολογία οθόνης + λογική τιμή δε πάνε μαζί.

Δεν έχει FALD, ούτε G-Sync module. 1000-1200$ το κόβω, αν έχει παραπάνω απλά δεν θα αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν έχει FALD, ούτε G-Sync module. 1000-1200$ το κόβω, αν έχει παραπάνω απλά δεν θα αξίζει.

Έχουν ξεφύγει οι τιμές στα μόνιτορ. Πιο συμφέρουσα η αγορά τηλεόρασης μου φαίνεται πλέον;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/1/2021 στις 3:10 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Δεν έχει ανακοινωθεί τιμή

Για την Asus διάβασα σε σχόλιο για τιμή άνω των 1500 usd...

Στις 23/1/2021 στις 12:43 ΠΜ, stathakism είπε

Όπου να ναι έρχεται η δικιά μου (Alienware 2721D). Θα γράψω εντυπώσεις κι όποιος μπορεί να βοηθήσει για Calibrariσμα, αποδεκτές οι συμβουλές του. Διάβαζα ότι ίσως και να μην χρειαστεί Calibration, μιας και η σειρά Alienware της Dell έρχεται από το εργοστάσιο έτοιμη!
ΥΓ. Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε ένα νέο θέμα με 1440p monitors?

Παρέλαβες φίλε μου? Βρήκα πρόσφατο test από το rtings

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw2721d

Επεξ/σία από camel555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολη την παρέα του insomnia .

Ενδιαφέρομαι για την αγορά της Dell S2721DGF.Αλλά παρατηρώ ότι υπάρχει και ένα ακόμα μοντέλο το Dell S2721DGFA υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ τους;

Η αγοράζω οποία βρω πιο φτηνή ;

Το υπόλοιπο σύστημα μου αποτελείτε από τον i7 3770k (oc 4400) 16gb ram στα 1600 και την asus strix 1060 6gb.ξέρω ότι η καρτα μου θα χωλαίνει σε αυτή την ανάλυση αλλά βλέπω την αγορά οθόνης σαν επένδυση για τα επόμενα χρονιά. Όταν θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση με της τιμές θα προβώ και σε αναβάθμιση της κάρτας γραφικών.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις απατήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stratoulas είπε

Καλησπέρα σε ολη την παρέα του insomnia .

Ενδιαφέρομαι για την αγορά της Dell S2721DGF.Αλλά παρατηρώ ότι υπάρχει και ένα ακόμα μοντέλο το Dell S2721DGFA υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ τους;

Η αγοράζω οποία βρω πιο φτηνή ;

Το υπόλοιπο σύστημα μου αποτελείτε από τον i7 3770k (oc 4400) 16gb ram στα 1600 και την asus strix 1060 6gb.ξέρω ότι η καρτα μου θα χωλαίνει σε αυτή την ανάλυση αλλά βλέπω την αγορά οθόνης σαν επένδυση για τα επόμενα χρονιά. Όταν θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση με της τιμές θα προβώ και σε αναβάθμιση της κάρτας γραφικών.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τις απατήσεις σας.

Έχουν αναφερθεί οι διαφορές ανάμεσα στις 2 versions στο παρόν νήμα στις αρχικές σελίδες.

Δες και εδώ

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/jmnmia/difference_between_dell_s2721dgf_and_dell/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, camel555 είπε

Έχουν αναφερθεί οι διαφορές ανάμεσα στις 2 versions στο παρόν νήμα στις αρχικές σελίδες.

Δες και εδώ

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/jmnmia/difference_between_dell_s2721dgf_and_dell/

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση που μου έδωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο χρηση 5 ημερων και ρυθμιση χρωμματων δεν εκανα λαθος με την Dell. Πολυ ζωντανα χρωμματα οπως μαρεσουν ,καλη γωνια θεασης και πολυ καλη αποδοση στα παινχιδια. Το μονο μειον που εχω παρατηρησει ειναι στο gsync, εχει ευρος 165-20 νομιζω αλλα οταν σε ενα παιχνιδι τα frames πεφτουν κατω απο 55 την ακους,σαν να μην εχει καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...