Προς το περιεχόμενο

TV 399€ Philips 58PUS7505 58" Τηλεόραση Smart 4K TV @ Κωτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


nestoras86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τηλεόραση είναι η φετινή έκδοση της Philips 58pus6504 που έδινε ο Κώτσος πριν από λίγους μήνες στην ίδια τιμή. Είναι va πάνελ και κατά πάσα πιθανότητα κατασκευάζεται στο πολωνικό εργοστάσιο της tpvision. Αν δεν ενοχλεί η έλλειψη αμπιλάιτ που είναι το βασικό δέλεαρ για την αγορά philips και το Saphi που βασικά προσφέρει απλώς youtube, netflix, prime, τότε είναι ένα μοντέλο με καλό VFM.

Επεξ/σία από humax
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τσίμπησα, την (43'' με το ambilight) καθώς χρειαζόμουν εδώ και καιρό μεγάλη (43'' και πάνω). Έχοντας διαβάσει πολλά reviews σε πολλές ιστοσελίδες διάβασα πολλές φορές τα εξής:

Στα θετικά: Καλή all around επιλογή για αυτά τα χρήματα και το μέγεθος. -Πολύ εντυπωσιακό το ambilight και μου έκανε εντύπωση ότι δεν ενόχλησε κανέναν στα τόσα reviews περίμενα έστω και ένας να μην του αρέσει. Υπόψιν, είναι πατέντα της philips και θα την βρεις μόνο στις τηλεοράσεις της.

Στα αρνητικά: Όλοι σχεδόν το μοναδικό αρνητικό που ανέφεραν είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να βιδωθούν οι βίδες της βάσης. Πράγμα που ακυρώνεται αν χρησιμοποιήσεις vesa ή ηλεκτρονικό βιδωτή σε μικρές στροφές.

Αυτά, θα προσπαθήσω να μην ξεχάσω να επιστρέψω με εντυπώσεις όταν την παραλάβω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.displayspecifications.com/en/model/46f51f7d

Έχω το προηγούμενο μοντέλο που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, και έχω να πω ότι η εικόνα είναι εξαίσια και στα λεφτά δεν βρίσκεις κάτι παραπλήσιο (VA direct led) . Η συγκεκριμένη όμως δε βρήκα πουθενά τι panel φοράει ούτε αν έχει direct led, βέβαια σύμφωνα με το λινκ που παρέθεσα φοράει 10bito panel που σημαίνει εξαιρετικά χρώματα, αν και λέω αν είναι VA και direct μιλάμε για υπέρ τρομερή περίπτωση. Αναφορικά με το λογισμικό στο δικό μου μοντέλο με τα τελευταία update έχει στρώσει τελείως και στα άσχετα κολλήματα αλλά και στο upscale που κάνει στα ελευθέρα κανάλια. Κατά τα άλλα για playback ταινιών είναι κομπλέ, το Netflix υποστηρίζει και Dolby vision. Στα του ήχου απλά τυπικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ' όσων γνωρίζω, στις 50" και 58" ανεξαρτήτως εταιρείας δεν υπάρχει άλλος τύπος πάνελ από VA. Το ότι το συγκεκριμένο είναι το φετινό μοντέλο της 6504, προκύπτει καθαρά από τον κωδικό. Η περσινή εισαγωγική 6άρα σειρά είναι η φετινή 7άρα και η 7άρα The One είναι η φετινή οκτάρα σειρά . Το 5 στο τέλος υποδηλώνει τα  μοντέλα του 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Geo4ever είπε

https://www.displayspecifications.com/en/model/46f51f7d

Έχω το προηγούμενο μοντέλο που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, και έχω να πω ότι η εικόνα είναι εξαίσια και στα λεφτά δεν βρίσκεις κάτι παραπλήσιο (VA direct led) . Η συγκεκριμένη όμως δε βρήκα πουθενά τι panel φοράει ούτε αν έχει direct led, βέβαια σύμφωνα με το λινκ που παρέθεσα φοράει 10bito panel που σημαίνει εξαιρετικά χρώματα, αν και λέω αν είναι VA και direct μιλάμε για υπέρ τρομερή περίπτωση. Αναφορικά με το λογισμικό στο δικό μου μοντέλο με τα τελευταία update έχει στρώσει τελείως και στα άσχετα κολλήματα αλλά και στο upscale που κάνει στα ελευθέρα κανάλια. Κατά τα άλλα για playback ταινιών είναι κομπλέ, το Netflix υποστηρίζει και Dolby vision. Στα του ήχου απλά τυπικός.

Όντως φίλε ούτε εγώ βρήκα πουθενά τι ακριβώς πάνελ είναι. Νομίζω κάπου είχα δει ότι είναι VA (θετικό αυτό) αλλά πουθενά δεν βρήκα τι ακριβώς είναι (αν είναι direct led πχ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PredatorOfLiberty είπε

Όντως φίλε ούτε εγώ βρήκα πουθενά τι ακριβώς πάνελ είναι. Νομίζω κάπου είχα δει ότι είναι VA (θετικό αυτό) αλλά πουθενά δεν βρήκα τι ακριβώς είναι (αν είναι direct led πχ.)

Εδώ την εμφανίζει ως

> MVA

https://www.displayspecifications.com/en/model/3a0f1f7b

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε πόσο καλό upscale κάνει το σήμα της ελληνικής τηλεόρασης;

Κυρίως για την 43" ενδιαφέρομαι σε περίπτωση που την τσιμπίσω για τους γονείς μου οπότε καλό θα ήταν να γνωρίζω και γι'αυτό.

Ελπίζω να ξαναμπεί κάποια στιγμή μιας και φαίνεται πολύ καλή προσφορά (VA panel, 10bit το οποίο μου κάνει εντύπωση), χλωμό να την προλάβω αυτές τις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δεί κάποιος από κοντά την 58" ;

Σίγουρα δεν είναι το κάτι το εξαιρετικό αλλά σ' αυτή την τιμή και σ'αυτό το μέγεθος μπορεί να σταθεί ως πρόταση.

Διότι ως γνωστόν το μέγεθος "μετράει" και τού συγχωρείς τά ψεγάδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26/10 έκανα την παραγγελία. Σήμερα μέσα του chat μου λένε 'ωχ δεν δρομολογήθηκε η παραγγελία σας'. Να σημειωθεί ότι μέχρι τότε έγραφε παράδοση σήμερα 30/10. Πλέον γράφει παράδοση 3/11. Έτσι το δρομολόγησε ο Κωτσόβολος. Άντε να δούμε αν θα παραλάβω 3/11 η θα πάει για λάδια φίλτρα το φορτηγό.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Εδώ την εμφανίζει ως

> MVA

https://www.displayspecifications.com/en/model/3a0f1f7b

Αυτήν είναι η 43 δεν είναι σίγουρο ότι η 58 θα φοράει το ίδιο panel, δυστυχώς πρέπει να κάποιος να πάει από κατάστημα ή αν έχει παραλάβει κάνεις να μας πει εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Μάγκες αν κάποιος έχει calibration settings για την 43αρα ( Phillips 43PUS7805 ) του Κώτσου στα 299€ ας τις μοιραστεί.

Ευχαριστώ

Ανοιξα ηδη τοπικ :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nestoras86 είπε

26/10 έκανα την παραγγελία. Σήμερα μέσα του chat μου λένε 'ωχ δεν δρομολογήθηκε η παραγγελία σας'. Να σημειωθεί ότι μέχρι τότε έγραφε παράδοση σήμερα 30/10. Πλέον γράφει παράδοση 3/11. Έτσι το δρομολόγησε ο Κωτσόβολος. Άντε να δούμε αν θα παραλάβω 3/11 η θα πάει για λάδια φίλτρα το φορτηγό.

Και'γω που νόμιζα ότι αν είχα κάνει την παραγγελία 26 δευτέρα θα είχα παραλάβει σήμερα. Εγώ την παρήγγειλα 28 και σήμερα μου ήρθε μύνημα να την περιμένω 3/11 σαν εσένα. Ας ελπίσουμε όπως είπες σε όχι άλλη καθυστέρηση, μιας που για τον Κωτσόβολο μιλάμε και έχει άθλιο ιστορικό παράδοσης παραγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...