Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft θα προχωρήσει σε μεγάλη ανανέωση στο περιβάλλον των Windows 10 μέσα στο 2021


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να ελπίζω η σημαιούλα να μην είναι στην μέση και στα desktop όπως δείχνει η εικόνα αλλά μόνο σε συσκευές που έχουν touchscreen και χρησιμοποιούνται κυρίως από αυτό. Υπάρχει λόγος που είναι κάτω αριστερά.

Δεν νομίζω να δούμε σύντομα αλλαγές μιας και η microsoft μόνο υπόσχετε. Δεν είδατε bash , δεν είδαμε file manager με tabs , τα workspaces είναι άθλια με τα νέα παράθυρα να αναπηδούν απ το ένα στο άλλο και ούτε και αυτό πρόκειτε να το φτιάξει ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
13 hours ago, stelrp said:

Ας φτιάξει επιτέλους τα 10 να τρεχουν προγράμματα που παίζουν νεράκι στα xp και στα 7 και θα αναβαθμίσω αύριο κιόλας.

Αυτό είναι σαν να ζητάς από τον αρχιτέκτονα να φτιάχνει ανοίγματα στην οικοδομή για παράθυρα/μπαλκονόπορτες στις διαστάσεις που δίνει ο κατασκευαστής κουφωμάτων, αντί να φτιάχνει ο κατασκευαστής κουφωμάτων στις διαστάσεις που δίνει ο αρχιτέκτονας. 😞

Από λάθος "άτομο" ζητάς να φτιάξει το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

  • Like 18
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Makatsoras είπε

Διαβαζω που και που οτι υπαρχουν ακομα χρηστες που εχουνε στα pc τους windows xp.

Μαλλον κανουν πλακα, ετσι δεν ειναι?

δεν μπορει να εχεις ακομα τετοιο λειτουργικο. δεν μιλαω τωρα για ειδικες περιπτωσεις, αλλα για τον απλο καθημερινο χρηστη.

τον κωστα, τον γιωργο, την ελενη κλπ.

Υπάρχουν πάρα πολλά που υποστηρίζουν μηχανές. Όσοι επισκεφτείτε οδοντίατρο ρίξτε μια ματιά στο PC  που υποστηρίζει το σύστημα  windows 98.  Σύστημα CNC  windows NT 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Thresh είπε

Αυτό είναι σαν να ζητάς από τον αρχιτέκτονα να φτιάχνει ανοίγματα στη οικοδομή για παράθυρα/μπαλκονόπορτες στις διαστάσεις που δίνει ο κατασκευαστής κουφωμάτων, αντί να φτιάχνει ο κατασκευαστής κουφωμάτων στις διαστάσεις που δίνει ο αρχιτέκτονας. 😞

Από λάθος "άτομο" ζητάς να φτιάξει το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

Και αν έχει ένα σορό μοναδικά κουφώματα που δεν υπάρχουν άλλα παρόμοια και ο κατασκευαστής τους πλέον έκλεισε.

Πάρα πολλά άτομα είναι σε παλιό λογισμικό λόγο ότι δεν υπάρχουν παρόμοια πρόγραμμα που είχαν για κάποιο πολύ σημαντικό σκοπό η δεν μπορούν να βγουν λόγο περιορισμόν ασφαλείας που έχει.

Πχ πρόσφατα ένας φίλος μου οδοντίατρος μετά από διακοπή ρεύματος έκαψε ένα pc. Του λέω κανένα θέμα βρίσκουμε σε 5 λεπτά οποίο θες (δεν έχει θέμα με λεφτά). Και μου λει βρες οποίο θες αρκεί να παίζει xp (έχει 5 μηχανήματα που συνδέονται σε αυτό που το κόστος τους στο σύνολο περνάει 100.000 και παράδοξος τρέχουν μόνο στα xp 32 bit.

Και τι δεν Δωκιμασα και virtual machine (πολλα) και τι άλλο η δεν έπαιζαν η δεν έπαιζαν σταθερά. Έτσι έφαγα τον τόπο να βρω ένα socket 775 quad core με 4 gb ram σετακι από αγγελίες άλλαξα πικνοτες για σιγουριά και όλα έτοιμα.

Φαντάσου ακόμη και εγώ έχω ένα μηχάνημα με xp για κάποια πράγματα που δεν γίνονται αλλού...

Δυστιχος είναι ποιο πολύπλοκο το θέμα από όσο ακούγεται και προφανος θα έκανα party αν με κάποιο module θα ήταν αυμβατο όλο αυτό το λογισμικό. Αλλά οκ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kawavn800 είπε

Υπάρχουν πάρα πολλά που υποστηρίζουν μηχανές. Όσοι επισκεφτείτε οδοντίατρο ρίξτε μια ματιά στο PC  που υποστηρίζει το σύστημα  windows 98.  Σύστημα CNC  windows NT 4

Αυτο λεω και εγω, μονο ειδικες περιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Black Demis said:

Και αν έχει ένα σορό μοναδικά κουφώματα που δεν υπάρχουν άλλα παρόμοια και ο κατασκευαστής τους πλέον έκλεισε.

Φταίει ο κατασκευαστής του "κουφώματος". Δεν μπορείς να περιμένεις από ένα καινούριο "σπίτι" να προσαρμόζεται πάνω σε αυτά. 

Οπότε ή μένεις στο παλιό ή προχωράς.

5 minutes ago, Black Demis said:

(έχει 5 μηχανήματα που συνδέονται σε αυτό που το κόστος τους στο σύνολο περνάει 100.000 και παράδοξος τρέχουν μόνο στα xp 32 bit.

Και φαντάζομαι ότι το κράξιμο θα το έφαγε η MS, αντί ο κατασκευαστής των μηχανημάτων που έμεινε στάσιμος ή παράτησε την υποστήριξή τους.

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ήταν καιρός να δούμε κάποια μεγαλύτερη σχεδιαστική αλλαγή πέρα από το Fluent Desing, καθώς πέρα από αυτό είναι σχεδόν ίδια με την αρχική τους κυκλοφορία το 2015.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...