Προς το περιεχόμενο
Cyberdemon87

Λήξη επιδότησης για FTTH

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Μήπως έληξε σε κανέναν το κουπόνι επιδότησης (SFBB);

Υπάρχει κανένας τρόπος επέκτασης ή κάποιος τρόπος να υπάρξει ξανά έκπτωση, π.χ. αλλαγή από Vodafone σε ΟΤΕ, ή πάμε στις κανονικές τιμές; :(

Ευχαριστώ!

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια πανω στο θεμα κι εγω, το κουπονι το εχω στον λογαριασμο μου ενεργοποιημενο απο 15/10 αλλα δεν εχω κανει ακομα συνδεση 100αρα, οταν την κανω το κουπονι θα ληξει 15/10/2022 η θα ληξει σε 2 χρονια απο την στιγμη που εχω ιντερνετ; Γιατι στην κοσμοτε μου ειπαν οτι μαλλον θα πρεπει να πληρωσω τους 2 τελευταιους μηνες σσε φουλ τιμη γτ θα μου εχει ληξει το κουπονι... τραγικο μου ακουγεται αφου θελουν 2 μηνες+ για να ενεργοποιησουν το fiber..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
16 λεπτά πριν, Antonis3d είπε

Μια απορια πανω στο θεμα κι εγω, το κουπονι το εχω στον λογαριασμο μου ενεργοποιημενο απο 15/10 αλλα δεν εχω κανει ακομα συνδεση 100αρα, οταν την κανω το κουπονι θα ληξει 15/10/2022 η θα ληξει σε 2 χρονια απο την στιγμη που εχω ιντερνετ; Γιατι στην κοσμοτε μου ειπαν οτι μαλλον θα πρεπει να πληρωσω τους 2 τελευταιους μηνες σσε φουλ τιμη γτ θα μου εχει ληξει το κουπονι... τραγικο μου ακουγεται αφου θελουν 2 μηνες+ για να ενεργοποιησουν το fiber..

Το κουπονι λογικα "δουλευει" εως και τη τελευταια ημερα που αναγραφεται, δηλαδη, αν πας πχ 10/10/2020 (5 ημερες πριν την ληξη) και το εξαργυρωσεις μεσω αιτησης ενεργοποιησης σε καποια εταιρια, τοτε λειτουργει κανονικα. Η εταιρια μετα, για 24 μηνες θα λαμβανει Χ, Υ ποσο απο το κρατος, και τα υπολοιπα θα τα πληρωνεις εσυ. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Το κουπονι λογικα "δουλευει" εως και τη τελευταια ημερα που αναγραφεται, δηλαδη, αν πας πχ 10/10/2020 (5 ημερες πριν την ληξη) και το εξαργυρωσεις μεσω αιτησης ενεργοποιησης σε καποια εταιρια, τοτε λειτουργει κανονικα. Η εταιρια μετα, για 24 μηνες θα λαμβανει Χ, Υ ποσο απο το κρατος, και τα υπολοιπα θα τα πληρωνεις εσυ. 

Αυτο καταλαβαινω κι εγω οχι οπως μου τα λεγανε οι ψευτες της κοσμοτε, οτι επειδη το εβγαλα το κουπονο 15 του μηνα θα ληξει 15 του μηνα σε 2 χρονια και θα πληρωνω μετα για 2-3 μηνες χωρις κουπονι. Εχω ακουσει τοσα ψεματα τον τελευταιο μηνα που μου ερχετε να μην βαλω καν συνδεση στο σπιτι..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, Antonis3d είπε

Αυτο καταλαβαινω κι εγω οχι οπως μου τα λεγανε οι ψευτες της κοσμοτε, οτι επειδη το εβγαλα το κουπονο 15 του μηνα θα ληξει 15 του μηνα σε 2 χρονια και θα πληρωνω μετα για 2-3 μηνες χωρις κουπονι. Εχω ακουσει τοσα ψεματα τον τελευταιο μηνα που μου ερχετε να μην βαλω καν συνδεση στο σπιτι..

Εγώ το κουπόνι το είχα εκτυπώσει πριν καν ακόμα περάσουν οπτική ινα στο δρόμο. Μόλις πέρασαν οπτική ίνα μου ήρθε μέιλ από το sfbb Ότι είναι διαθέσιμο και να επικοινωνήσω με τους παρόχους που είναι διαθέσιμους. Το κουπόνι ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμής. Δηλαδή σου δίνει 48 ευρώ επιδότηση στην εγκατάσταση και 13€/μήνα για 24 μήνες σύνολο 360€ επιδότηση.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 hours ago, kallonos said:

Εγώ το κουπόνι το είχα εκτυπώσει πριν καν ακόμα περάσουν οπτική ινα στο δρόμο. Μόλις πέρασαν οπτική ίνα μου ήρθε μέιλ από το sfbb Ότι είναι διαθέσιμο και να επικοινωνήσω με τους παρόχους που είναι διαθέσιμους. Το κουπόνι ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμής. Δηλαδή σου δίνει 48 ευρώ επιδότηση στην εγκατάσταση και 13€/μήνα για 24 μήνες σύνολο 360€ επιδότηση.

Ρωτάει μετά τους 24 μήνες , αν έχει κάποιος εμπειρία , τι γίνεται ..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
10 ώρες πριν, kostakiss είπε

Ρωτάει μετά τους 24 μήνες , αν έχει κάποιος εμπειρία , τι γίνεται ..

Διάβασε τι ρωτάει και μετά κανε υποδείξεις.

• Like 2
  • Confused 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, kallonos είπε

Διάβασε τι ρωτάει και μετά κανε υποδείξεις.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αυτο ακριβως ηθελα να μαθω, ισως να μην το εθεσα ξεκαθαρα και να μπερδεφτηκε ο φιλος απο πανω δεν πειραζει.  Πολυ ψεμα η κοσμοτε παντως μου λεγανε θα πληρωσω τους 2 τελευταιος μηνες απο τους 24 της συνδεσης στο φουλ ποσο γτ θα εχει ληξει η επιδοτηση..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, Antonis3d είπε

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αυτο ακριβως ηθελα να μαθω, ισως να μην το εθεσα ξεκαθαρα και να μπερδεφτηκε ο φιλος απο πανω δεν πειραζει.  Πολυ ψεμα η κοσμοτε παντως μου λεγανε θα πληρωσω τους 2 τελευταιος μηνες απο τους 24 της συνδεσης στο φουλ ποσο γτ θα εχει ληξει η επιδοτηση..

Απλα ο υπαλληλος δεν θα γνωριζε. Το συστημα το σεταρουν αλλοι και κανει αυτο απο μονο του τις χρεωσεις

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εμένα που μου έχουν ενεργοποιήσει κουπόνι για νησιά Σαρωνικού και όχι 5ον Δήμο τι κάνω; Τους έστειλα μήνυμα αλλά μου απαντάνε με το αυτόματο...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γιατι ρωταει σε φορουμ και δεν παιρνει τον παροχο να τον ρωτησει; 

Ισχυουν κανονικα τα υπολοιπα προγραμματα και η υπηρεσια θα του δινεται μεσω της ινας. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Cookies

Χρησιμοποιούμε cookies για μια καλύτερη εμπειρία πλοήγησης στο site.