Προς το περιεχόμενο

Λήξη επιδότησης για FTTH


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Μήπως έληξε σε κανέναν το κουπόνι επιδότησης (SFBB);

Υπάρχει κανένας τρόπος επέκτασης ή κάποιος τρόπος να υπάρξει ξανά έκπτωση, π.χ. αλλαγή από Vodafone σε ΟΤΕ, ή πάμε στις κανονικές τιμές; :(

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια πανω στο θεμα κι εγω, το κουπονι το εχω στον λογαριασμο μου ενεργοποιημενο απο 15/10 αλλα δεν εχω κανει ακομα συνδεση 100αρα, οταν την κανω το κουπονι θα ληξει 15/10/2022 η θα ληξει σε 2 χρονια απο την στιγμη που εχω ιντερνετ; Γιατι στην κοσμοτε μου ειπαν οτι μαλλον θα πρεπει να πληρωσω τους 2 τελευταιους μηνες σσε φουλ τιμη γτ θα μου εχει ληξει το κουπονι... τραγικο μου ακουγεται αφου θελουν 2 μηνες+ για να ενεργοποιησουν το fiber..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Antonis3d είπε

Μια απορια πανω στο θεμα κι εγω, το κουπονι το εχω στον λογαριασμο μου ενεργοποιημενο απο 15/10 αλλα δεν εχω κανει ακομα συνδεση 100αρα, οταν την κανω το κουπονι θα ληξει 15/10/2022 η θα ληξει σε 2 χρονια απο την στιγμη που εχω ιντερνετ; Γιατι στην κοσμοτε μου ειπαν οτι μαλλον θα πρεπει να πληρωσω τους 2 τελευταιους μηνες σσε φουλ τιμη γτ θα μου εχει ληξει το κουπονι... τραγικο μου ακουγεται αφου θελουν 2 μηνες+ για να ενεργοποιησουν το fiber..

Το κουπονι λογικα "δουλευει" εως και τη τελευταια ημερα που αναγραφεται, δηλαδη, αν πας πχ 10/10/2020 (5 ημερες πριν την ληξη) και το εξαργυρωσεις μεσω αιτησης ενεργοποιησης σε καποια εταιρια, τοτε λειτουργει κανονικα. Η εταιρια μετα, για 24 μηνες θα λαμβανει Χ, Υ ποσο απο το κρατος, και τα υπολοιπα θα τα πληρωνεις εσυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DanielRGr είπε

Το κουπονι λογικα "δουλευει" εως και τη τελευταια ημερα που αναγραφεται, δηλαδη, αν πας πχ 10/10/2020 (5 ημερες πριν την ληξη) και το εξαργυρωσεις μεσω αιτησης ενεργοποιησης σε καποια εταιρια, τοτε λειτουργει κανονικα. Η εταιρια μετα, για 24 μηνες θα λαμβανει Χ, Υ ποσο απο το κρατος, και τα υπολοιπα θα τα πληρωνεις εσυ. 

Αυτο καταλαβαινω κι εγω οχι οπως μου τα λεγανε οι ψευτες της κοσμοτε, οτι επειδη το εβγαλα το κουπονο 15 του μηνα θα ληξει 15 του μηνα σε 2 χρονια και θα πληρωνω μετα για 2-3 μηνες χωρις κουπονι. Εχω ακουσει τοσα ψεματα τον τελευταιο μηνα που μου ερχετε να μην βαλω καν συνδεση στο σπιτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antonis3d είπε

Αυτο καταλαβαινω κι εγω οχι οπως μου τα λεγανε οι ψευτες της κοσμοτε, οτι επειδη το εβγαλα το κουπονο 15 του μηνα θα ληξει 15 του μηνα σε 2 χρονια και θα πληρωνω μετα για 2-3 μηνες χωρις κουπονι. Εχω ακουσει τοσα ψεματα τον τελευταιο μηνα που μου ερχετε να μην βαλω καν συνδεση στο σπιτι..

Εγώ το κουπόνι το είχα εκτυπώσει πριν καν ακόμα περάσουν οπτική ινα στο δρόμο. Μόλις πέρασαν οπτική ίνα μου ήρθε μέιλ από το sfbb Ότι είναι διαθέσιμο και να επικοινωνήσω με τους παρόχους που είναι διαθέσιμους. Το κουπόνι ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμής. Δηλαδή σου δίνει 48 ευρώ επιδότηση στην εγκατάσταση και 13€/μήνα για 24 μήνες σύνολο 360€ επιδότηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kallonos said:

Εγώ το κουπόνι το είχα εκτυπώσει πριν καν ακόμα περάσουν οπτική ινα στο δρόμο. Μόλις πέρασαν οπτική ίνα μου ήρθε μέιλ από το sfbb Ότι είναι διαθέσιμο και να επικοινωνήσω με τους παρόχους που είναι διαθέσιμους. Το κουπόνι ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμής. Δηλαδή σου δίνει 48 ευρώ επιδότηση στην εγκατάσταση και 13€/μήνα για 24 μήνες σύνολο 360€ επιδότηση.

Ρωτάει μετά τους 24 μήνες , αν έχει κάποιος εμπειρία , τι γίνεται ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kallonos είπε

Διάβασε τι ρωτάει και μετά κανε υποδείξεις.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αυτο ακριβως ηθελα να μαθω, ισως να μην το εθεσα ξεκαθαρα και να μπερδεφτηκε ο φιλος απο πανω δεν πειραζει.  Πολυ ψεμα η κοσμοτε παντως μου λεγανε θα πληρωσω τους 2 τελευταιος μηνες απο τους 24 της συνδεσης στο φουλ ποσο γτ θα εχει ληξει η επιδοτηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Antonis3d είπε

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση αυτο ακριβως ηθελα να μαθω, ισως να μην το εθεσα ξεκαθαρα και να μπερδεφτηκε ο φιλος απο πανω δεν πειραζει.  Πολυ ψεμα η κοσμοτε παντως μου λεγανε θα πληρωσω τους 2 τελευταιος μηνες απο τους 24 της συνδεσης στο φουλ ποσο γτ θα εχει ληξει η επιδοτηση..

Απλα ο υπαλληλος δεν θα γνωριζε. Το συστημα το σεταρουν αλλοι και κανει αυτο απο μονο του τις χρεωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που μου έχουν ενεργοποιήσει κουπόνι για νησιά Σαρωνικού και όχι 5ον Δήμο τι κάνω; Τους έστειλα μήνυμα αλλά μου απαντάνε με το αυτόματο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρωταει σε φορουμ και δεν παιρνει τον παροχο να τον ρωτησει; 

Ισχυουν κανονικα τα υπολοιπα προγραμματα και η υπηρεσια θα του δινεται μεσω της ινας. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Αναβιώνω το θέμα γιατί έληξε η επιδότηση μου πρόσφατα (100/10 ftth- Παλαιό φάληρο) και έψαξα να δω τί παίζει. Αν έχει ανοιχτεί καινουργιο το οποίο δεν βρήκα ζητω συγνώμη.  Επομένως, για όποιον ενδιαφέρεται, 26/4/21 πηγα σε κατάστημα cosmote στο οποίο η εξυπηρετικότατη υπάλληλος μου είπε ότι το μονο πρόγραμμα που υπήρχε διαθέσιμο ήταν στα 50κατι ευρώ/μήνα, μιας και είχε λήξει η επιδότηση μου. Της είπα δεν παίζει και μου είπε ότι θα κάνει αίτηση διακοπής και όταν με καλέσουν να πω πως θέλω "αυτο το πρόγραμμα" και μου έγραψε σε ένα χαρτι 36.90ευρ/μήνα/100mbps/Απεριόριστα σταθ/420' Κινητά + ΕΕ, το οποίο πρόγραμμα μου είπε πως είναι φρεσκότατο και μόλις ήρθε ειδοποίηση στο κατάστημα για αυτο.

Με πήραν 2 ώρες αργότερα απ τίς διακοπές και ένας κύριος ο οποίος μάλλον δεν ήξερε τη δουλεια του εκτός του ότι δεν γνώριζε το συγκεκριμένο πρόγραμμα (για το οποίο δεν τον κατηγορώ), προσπαθούσε να με πείσει ότι η καλύτερη προσφορά που μπορουσε να μου κάνει ήταν 39.90 ΣΥΝ  ~16ευρ/μηνα το οποίο μου το παρουσίασε ως την "εξτρα χρέωση της τεχνολογίας ftth"!!! Α.Κ.Α. 39.90+16=56ευρ/μηνα! Μου είπε μάλιστα ότι μεχρι τοτε δεν είχα αντιληφθει αυτο το κόστος γιατί επιδοτούνταν η γραμμή! Επειδη ομολογουμένως με έπιασε ελαφρώς αδιάβαστο από χρεώσεις, του είπα ότι θέλω να το ξαναδει, να με ξανακαλέσει και να δει επίσης αν μπορώ και με τί κόστος να κάνω υποβαθμιση σε 50mbps. Τότε μου είπε ότι θα ρωτήσει για την υποβάθμιση αλλα ότι και να γίνεται την "εξτρα χρέωση της τεχνολογίας ftth = 16ευρ" δεν την αποφέυγω. Με ξανακάλεσε 2 ώρες μετα και μου επανέλαβε τα ίδια.

Τελος πάντων κλείνουμε το τηλ και αφου πήρα 2 ανασες γιατί μου είχε ανέβει η πίεση, πήρα τηλ στο 13888 σαν να μην συμβαίνει τίποτα και είπα στο αυτόματο "ανανέωση συμβολαίου". Μετα από 5' συνδέθηκα με έναν εξυπηρετικότατο κύριο, του είπα μόνον ότι θέλω να ανανεώσω και τίποτα παραπάνω, το έψαξε λίγο, μου είπε ότι "πρέπει να πάρει ένα ΟΚ απο τους προισταμένους του για να μου προσφέρει ενα συγκεκριμένο πρόγραμμα", με έβαλε στην αναμονή και όταν επέστρεψε μου έδωσε 36.90ευρ/μήνα/100mbps/Απεριόριστα σταθ/420' Κινητά + ΕΕ, το οποίο ήταν και το πρόγραμμα στο οποίο αναφέρθηκε η υπάλληλος στο κατάστημα. Θα προσπαθήσω να επανελθω όταν έρθει ο λογαριασμός ωστε να επιβεβαιώσω τα παραπάνω, πάντως στα συμβόλαια που μου έστειλε, οι χρεώσεις είναι όπως τις είπε. Αυτά τα ολίγα, καλό Πάσχα και καλά κουραγια σε ομοιοπαθεις και ψάχνετε το πριν ακούσετε τον οποιονδήποτε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2020 στις 7:22 ΜΜ, Cyberdemon87 είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Μήπως έληξε σε κανέναν το κουπόνι επιδότησης (SFBB);

Υπάρχει κανένας τρόπος επέκτασης ή κάποιος τρόπος να υπάρξει ξανά έκπτωση, π.χ. αλλαγή από Vodafone σε ΟΤΕ, ή πάμε στις κανονικές τιμές; :(

Ευχαριστώ!

εμένα η επιδότηση από το κουπόνι για σύνδεση μέσω της COSMOTE FTTH 100/10 έληξε στις 14/03/2021 έτσι με κάλεσαν από το 13888 και μου έκαναν προσφορά για 39,90 ευρώ το μήνα απλά επειδή η υπάλληλος δεν είδε ότι αυτό αφορά ΕΝΑ κανάλι φωνής (VoIP) και εγώ έχω ΔΥΟ κανάλια φωνής (VoIP) η τιμή πηγαίνει στα 47,60 ευρώ το μήνα. (αν δεν κάνω λάθος) την αποδέχτηκα και συνεχίζω να έχω COSMOTE FTTH 100/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Thresh είπε

Btw το Fiber 100XL της Cosmote πλέον πήγε στα 36.90 και το 200XL στα 51.90.

για ένα κανάλι φωνής (VoIP) είναι το 36,90 ευρώ το μήνα απλά προς ενημέρωση σας.

 

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...