Προς το περιεχόμενο

Η Sony βάζει λουκέτο στην εταιρία που δημιουργούσε καλύμματα για το PS5


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, chncynic είπε


3 στα 3 εκτός πραγματικότητας.

Το design της κονσόλας δεν έχει καμία σχέση με τον τελικό καταναλωτή και το αν τα μάτια πονάνε με το άσπρο. Έχει κάνει τα καπάκια να βγαίνουν με σκοπό να αρμέξει όσο μπορεί με μινιμουμ κόστος. Θα πουλάνε 2 κομμάτια πλαστικό για 60άρες και θα λέμε ευχαριστώ.

Modular Design lol. Αυτό δεν είναι modular design. Είναι σάντουιτς πλαστικά που ο κάθε ένας με 3D printer μπορεί να εκτυπώσει. Δεν έχει τπτ ψαγμένο πάνω και αυτό θα φανεί απο τα χιλιάδες καπάκια που θα βγούνε στο Άλι για 5-6e .

Αυτό με την Rare που το ψαρεύετε πραγματικά? Το Sea Of Thieves πάει βίτσα. Ό,τι να ναι εδώ μεσα.

Το πρώτο πράγμα που είπες με την Sony να αρμέγει 2 κομμάτια για 60αρες είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που λέω και εγώ. Διάβασε ξανά πιο προσεκτικά. 
 

Το modular design έχει να κάνει με το πρώτο που έγραψα. Δλδ εσυ πως το ονομάζεις; Σάντουιτς; Πολύ ωραίο αυτό που είπες. 
 

Τωρα για την βίτσα που λες ειλικρινά δεν έχω ιδέα. Το παιχνίδι δεν φαίνεται πουθενά. Δεν υπάρχει πουθενά. Γενικά τίποτα. Μάλλον εσείς οι Xbox Game Pass μεταξύ σας το λέτε αυτό και χαίρεστε. Και κανένας από PC που έχει game pass να παίξει. Δηλαδή συγκρίνεις την παλιά Rare που έβγαζε το ένα διαμάντι μετά το άλλο με την σημερινή που ουσιαστικά δε υπάρχει. Ότι να ναι κάποιοι εδώ μέσα ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DanielRGr είπε

....ανετα μπορει να μετρηθει και στο "χερι". 

Ποιος καθεται να μετρησει?
Ειναι πανευκολο ,αν εχεις το πρωτοτυπο καπακι, να φτιαξεις μητρα και να αλλαζεις το χρωμα του πλαστικου.
Με μετρησεις ειναι δυσκολο να κουμπωσει σωστα.
Το θεμα ειναι οτι απο καποια πηγη βρηκαν τα λευκα καπακια πριν κυκλοφορησει η κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hatsos είπε

Το πρώτο πράγμα που είπες με την Sony να αρμέγει 2 κομμάτια για 60αρες είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που λέω και εγώ. Διάβασε ξανά πιο προσεκτικά. 
 

Το modular design έχει να κάνει με το πρώτο που έγραψα. Δλδ εσυ πως το ονομάζεις; Σάντουιτς; Πολύ ωραίο αυτό που είπες. 
 

Τωρα για την βίτσα που λες ειλικρινά δεν έχω ιδέα. Το παιχνίδι δεν φαίνεται πουθενά. Δεν υπάρχει πουθενά. Γενικά τίποτα. Μάλλον εσείς οι Xbox Game Pass μεταξύ σας το λέτε αυτό και χαίρεστε. Και κανένας από PC που έχει game pass να παίξει. Δηλαδή συγκρίνεις την παλιά Rare που έβγαζε το ένα διαμάντι μετά το άλλο με την σημερινή που ουσιαστικά δε υπάρχει. Ότι να ναι κάποιοι εδώ μέσα ε; 

Το modular design όταν μιλάμε για ηλεκτρονικές συσκευές είναι όταν διάφορα components μιας συσκευής μπορούν να αλλάξουν και να επισκευασθούν μεμονομένα etc. Τα 2 πλαστικά που βάλανε απ τις 2 μεριές δεν το λες και modular design. Διαφορά στο phrasing αλλα μάλλον συμφωνούμε. 

Το sea of thieves δεν το παίζω προσωπικά αλλα:
 

Αναφορά σε κείμενο

Sea of Thieves has officially surpassed 15 million players since its launch in March 2018. June 2020 was also the most active month the game has ever seen, with 3.3 million active players. The game launched on Steam at the beginning of June and has sold over one million copies through the platform since

Το παιχνίδι όλο και κάπου φαίνεται.
 

2 ώρες πριν, Hatsos είπε

Μάλλον εσείς οι Xbox Game Pass μεταξύ σας το λέτε αυτό και χαίρεστε

Εμείς?

2 ώρες πριν, Hatsos είπε

Δηλαδή συγκρίνεις την παλιά Rare που έβγαζε το ένα διαμάντι μετά το άλλο με την σημερινή που ουσιαστικά δε υπάρχει

Ναι, την συγκρίνω. Το τι σου αρέσει εσένα και τι θεωρείς διαμάντι νομίζω δεν έχει τόσο μεγάλη βαρύτητα όταν έχει 3.3m ενεργούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chncynic είπε

Το modular design όταν μιλάμε για ηλεκτρονικές συσκευές είναι όταν διάφορα components μιας συσκευής μπορούν να αλλάξουν και να επισκευασθούν μεμονομένα etc. Τα 2 πλαστικά που βάλανε απ τις 2 μεριές δεν το λες και modular design. Διαφορά στο phrasing αλλα μάλλον συμφωνούμε. 

Το sea of thieves δεν το παίζω προσωπικά αλλα:
 

Το παιχνίδι όλο και κάπου φαίνεται.
 

Εμείς?

Ναι, την συγκρίνω. Το τι σου αρέσει εσένα και τι θεωρείς διαμάντι νομίζω δεν έχει τόσο μεγάλη βαρύτητα όταν έχει 3.3m ενεργούς.

Κοίταξε συμφωνώ ότι το modular είναι κάτι παραπάνω από δυο πλαστικά αλλά το θέμα είναι εντός μιας εταιρείας δεν μπορείς να αναφερθείς λαϊκά σε αυτό, τύπου «δυο πλαστικά, μπουριτο, πιτόγυρο, τορτίγια, για εμένα είναι αυτό, για τον άλλον το άλλο». Οπότε αναφέρομαι σε αυτό όπως θα αναφερόμουν και εντός μιας εταιρείας.  
 

Το Sea of Thieves είχε ένα peak κάποια φάση...αυτό είναι όλο. Πουθενά ποτέ δεν διάβασα κάτι τρελό για αυτό το παιχνίδι αναλογικά με κάποια άλλα έτσι; Και μπαίνω καθημερινά σε σελίδες.

Όσο για την παλιά Rare, ας έβγαζε ένα Perfect Dark όπως το PF64 η κανένα James Bond και θα έβλεπες εκεί νούμερα (που ακόμα να βγει James Bond το οποίο να συγκριθεί με το δικό τους). Για εμένα ένα καλό Perfect Dark είναι λόγος να αγοράσω κονσόλα. Ας μην αναφερθώ σε Donkey Kong, Banjo και τι άλλο τέρας θα μπορούσαν να βγάλουν εάν συνεχίζανε με τον ίδιο τρόπο σαν εταιρεία. Τότε ήταν πολύ πιο μπροστά από την εποχή τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hatsos είπε

Κοίταξε συμφωνώ ότι το modular είναι κάτι παραπάνω από δυο πλαστικά αλλά το θέμα είναι εντός μιας εταιρείας δεν μπορείς να αναφερθείς λαϊκά σε αυτό, τύπου «δυο πλαστικά, μπουριτο, πιτόγυρο, τορτίγια, για εμένα είναι αυτό, για τον άλλον το άλλο». Οπότε αναφέρομαι σε αυτό όπως θα αναφερόμουν και εντός μιας εταιρείας.  
 

Το Sea of Thieves είχε ένα peak κάποια φάση...αυτό είναι όλο. Πουθενά ποτέ δεν διάβασα κάτι τρελό για αυτό το παιχνίδι αναλογικά με κάποια άλλα έτσι; Και μπαίνω καθημερινά σε σελίδες.

Όσο για την παλιά Rare, ας έβγαζε ένα Perfect Dark όπως το PF64 η κανένα James Bond και θα έβλεπες εκεί νούμερα (που ακόμα να βγει James Bond το οποίο να συγκριθεί με το δικό τους). Για εμένα ένα καλό Perfect Dark είναι λόγος να αγοράσω κονσόλα. Ας μην αναφερθώ σε Donkey Kong, Banjo και τι άλλο τέρας θα μπορούσαν να βγάλουν εάν συνεχίζανε με τον ίδιο τρόπο σαν εταιρεία. Τότε ήταν πολύ πιο μπροστά από την εποχή τους. 

Τότε οι παραγωγές ήταν "Indie" σε σχέση με τα σημερινά δεδομένα - πολλές εταιρίες εκείνες της εποχής μείναν πίσω δυστυχώς. Το GoldenEye ήταν όντως τρομερό. Κοντό και παναγίες όλη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chncynic είπε

Τότε οι παραγωγές ήταν "Indie" σε σχέση με τα σημερινά δεδομένα - πολλές εταιρίες εκείνες της εποχής μείναν πίσω δυστυχώς. Το GoldenEye ήταν όντως τρομερό. Κοντό και παναγίες όλη μέρα

Ναι σαν μέγεθος ήταν Indie, με τα σημερινά δεδομένα πάντα. Αλλά κάνανε παπάδες. GoldenEye, 4 controllers και παρέα. Χάλασαν φιλίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου αρέσει καθόλου όλη αυτή η ενασχόληση της Sony με τα ψιλικά. Δηλαδή ψάχνεται και με τις πενταροδεκάρες ;

Αυτή η ιστορία με το cover δείχνει οριακές καταστάσεις ισολογισμών ή απλώς ...έτσι δείχνει ;

Κακός οιωνός κατεμέ για το PS5 ... Περιμένω πλέον εξελίξεις και δεν αγοράζω (εννοείται) το 5 πριν δω όντως την καθιέρωση του στην αγορά

(πολλοί μελλοντικοί τίτλοι, περιφερειακά κ.λ.π.)

Y.Γ. Για όποιον στραβομουτσουνιάσει με το σχόλιο, ελεύθερα παιδιά και καλοδεχούμενα. Απλώς θυμηθήτε :

     Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο. Και ως πελάτης γράφω που όντως δεν θα πληρώσει στην τελική.

Επεξ/σία από estpany
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/11/2020 στις 9:20 ΜΜ, RenVen είπε

Η ms αγοραζει ολοκληρα ιστορικα στουντιο και η sony ασχολειται με μια εταιριουλα στην αγγλια

Χάνει έδαφος και το παιχνίδι. Ο Πανίκος είναι το αποτέλεσμα. Κινησεις απελπισίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsarouc είπε

Χάνει έδαφος και το παιχνίδι. Ο Πανίκος είναι το αποτέλεσμα. Κινησεις απελπισίας. 

Καλά δεν το λες και απελπισία ^_^ Απλά είναι η στάση της εταιρίας γενικά που θα προσπαθήσει να πατεντάρει τα πάντα ωστε να τα χρυσοπουλάει 'πριμιουμ'. Έτσι ειναι οι περισσότερες μεγάλες εταιρίες που δεν μπορούν να ανταγωνιστούν τους κολοσσούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, estpany είπε

Δεν μου αρέσει καθόλου όλη αυτή η ενασχόληση της Sony με τα ψιλικά. Δηλαδή ψάχνεται και με τις πενταροδεκάρες ;

Αυτή η ιστορία με το cover δείχνει οριακές καταστάσεις ισολογισμών ή απλώς ...έτσι δείχνει ;

Κακός οιωνός κατεμέ για το PS5 ... Περιμένω πλέον εξελίξεις και δεν αγοράζω (εννοείται) το 5 πριν δω όντως την καθιέρωση του στην αγορά

(πολλοί μελλοντικοί τίτλοι, περιφερειακά κ.λ.π.)

Y.Γ. Για όποιον στραβομουτσουνιάσει με το σχόλιο, ελεύθερα παιδιά και καλοδεχούμενα. Απλώς θυμηθήτε :

     Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο. Και ως πελάτης γράφω που όντως δεν θα πληρώσει στην τελική.

Δεν σου αρέσει; Ψιλικά; Πενταροδεκάρες; 
Πες μου λίγο πόσα PS4 έχουν πουληθεί, υπολόγισε τα πάνω κάτω σε PS5. 
 

Τέλος υπολόγισε την τιμή που θα κοστίζουν τα πλαστικά από την Sony και licensed products από άλλες εταιρείες και πες μου αν από χθες είχες τέτοιες πενταροδεκάρες στην τσέπη σου. 
 

Από αυτά τα λεφτά θα πληρωθεί κόσμος, μάρκετινγκ, R&D και πόσα άλλα, από αυτά θα βγάλει κέρδος η κονσόλα. Όλοι εδώ μέσα είστε μεγιστάνες μάλλον η κάτι άλλο δεν πάει καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Hatsos είπε

Δεν σου αρέσει; Ψιλικά; Πενταροδεκάρες; 
Πες μου λίγο πόσα PS4 έχουν πουληθεί, υπολόγισε τα πάνω κάτω σε PS5. 
 

Τέλος υπολόγισε την τιμή που θα κοστίζουν τα πλαστικά από την Sony και licensed products από άλλες εταιρείες και πες μου αν από χθες είχες τέτοιες πενταροδεκάρες στην τσέπη σου. 
 

Από αυτά τα λεφτά θα πληρωθεί κόσμος, μάρκετινγκ, R&D και πόσα άλλα, από αυτά θα βγάλει κέρδος η κονσόλα. Όλοι εδώ μέσα είστε μεγιστάνες μάλλον η κάτι άλλο δεν πάει καλά. 

Κατάλαβες κι εσύ τι (σκόρπιες σκέψεις) γράφεις ;

Αυτό περνιέται για οικονομοτεχνική μελέτη ή κάποιου είδους απάντηση στο δικό μου σχόλιο ; 

Ούτε το ένα ούτε το άλλο .... απλώς κλείσανε τα καφενεία και εδώ είναι ανοιχτά ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, estpany είπε

Κατάλαβες κι εσύ τι (σκόρπιες σκέψεις) γράφεις ;

Αυτό περνιέται για οικονομοτεχνική μελέτη ή κάποιου είδους απάντηση στο δικό μου σχόλιο ; 

Ούτε το ένα ούτε το άλλο .... απλώς κλείσανε τα καφενεία και εδώ είναι ανοιχτά ....

Ότι κατάλαβες κατάλαβες. Δεν θα απασχοληθώ παραπάνω. Αν νομίζεις ότι είναι σχόλιο καφενείου αυτό πρόβλημα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...