Προς το περιεχόμενο

Η Samsung θα προμηθεύει Exynos chipsets σε Xiaomi, Vivo και Oppo


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτοχος note 20 ultra δεν είμαι fun του exynos  θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης 

1 ώρα πριν, filip123go είπε

Δεν διίστανται καθόλου οι απόψεις. Όλοι στην Ευρώπη είναι δυσαρεστημένοι με την συγκεκριμένη τακτική! 

Έχει συμβόλαιο να βάζει για την αμερικανική αγορά chip της αμερικανικής εταιρείας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδαν ότι ο Exynos είναι σφαιράτος και είπαν να το δώσουν και στους άλλους... Αυτά είναι...

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους η σειρα exynos θα ειναι ανταγωνιστικη στους snapdragon.Αυτο μονο θετικο μπορει να ειναι για τις τιμες 

40 λεπτά πριν, ioannispa είπε

Κάτοχος note 20 ultra δεν είμαι fun του exynos  θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης 

Έχει συμβόλαιο να βάζει για την αμερικανική αγορά chip της αμερικανικής εταιρείας 

Φαίνεται πιο γρηγορος απο Snapdragon 865+ ειδικά στην gpu

EkHJbvxU8AEpns7.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμαμαι σωστα στο note 2 πρεπει να ειχα exinos δεν θυμαμαι να αντιμετωπισα κανενα θεμα 

δεν εχω θεμα αν βαζει τον δικο της επεξεργαστη στα μοντελα της αλλα ισως επρεπε να στοιχιζουν φθηνοτερα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε συσκευές mid range που πέρυσι κυκλοφορούσαν με 765G (ένα αξιόλογο soc το οποίο υστερούσε σε gpu σε σχέση με τον 865),να κυκλοφορούν με exynos 1080.που είναι γρηγορότερος από 865+ και με καλύτερη gpu. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μεταξύ μόνο φέτος το λούσανε τόσο πολύ με τον exynos και το κάνατε καραμέλα ότι τα συγκεκριμένα τσιπάκια είναι γτπ , τόσα χρόνια ρουθούνι δεν άνοιγε. Πολλοί μάλιστα από αυτούς που γνωρίζω και τα λένε αυτά έχουν κινητά με mediatek.

 

ΜΕ MEDIATEK.

 

ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΑ MERCEDES ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ VOLKSWAGEN (τα ονόματα που χρησιμοποιήθηκαν είναι τυχαία και ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα. επίσης δηλώνω αθώος για πιθανό flame)

Επεξ/σία από ChimairaX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

Στο μεταξύ μόνο φέτος το λούσανε τόσο πολύ με τον exynos και το κάνατε καραμέλα ότι τα συγκεκριμένα τσιπάκια είναι γτπ , τόσα χρόνια ρουθούνι δεν άνοιγε. Πολλοί μάλιστα από αυτούς που γνωρίζω και τα λένε αυτά έχουν κινητά με mediatek.

 

ΜΕ MEDIATEK.

 

ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΑ MERCEDES ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ ΑΜΑΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ VOLKSWAGEN (τα ονόματα που χρησιμοποιήθηκαν είναι τυχαία και ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα. επίσης δηλώνω αθώος για πιθανό flame)

Δεν είναι μόνο φέτος. Πολλά χρόνια υπάρχει αυτή η συζήτηση και δυσαρέσκεια για την επιλογή Exynos στην ευρωπαϊκή αγορά. Και καλά κάνουν. 

Είναι (μαζί με άλλα) ένας από τους λόγους που δεν επέλεξα Samsung flagship τα τελευταία χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mariosCS είπε

Δεν είναι μόνο φέτος. Πολλά χρόνια υπάρχει αυτή η συζήτηση και δυσαρέσκεια για την επιλογή Exynos στην ευρωπαϊκή αγορά. Και καλά κάνουν. 

Είναι (μαζί με άλλα) ένας από τους λόγους που δεν επέλεξα Samsung flagship τα τελευταία χρόνια 

Εγώ παρακολουθώ την πορεία του Exynos από εποχές S3, πρώτη φορά βλέπω τόσο μαζικό μίσος. Δε λέω ότι οι snap δεν είναι καλύτεροι, εννοείται αυτό, αλλά δεν είναι και μπάζα όπως οι mediatek. Ήταν πάντα ένα τακ κάτω από την qualcomm χωρίς να φαίνεται η διαφορά στην καθημερινή χρήση, φέτος φάνηκε όμως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ChimairaX είπε

Εγώ παρακολουθώ την πορεία του Exynos από εποχές S3, πρώτη φορά βλέπω τόσο μαζικό μίσος. Δε λέω ότι οι snap δεν είναι καλύτεροι, εννοείται αυτό, αλλά δεν είναι και μπάζα όπως οι mediatek. Ήταν πάντα ένα τακ κάτω από την qualcomm χωρίς να φαίνεται η διαφορά στην καθημερινή χρήση, φέτος φάνηκε όμως

Ποιος snapdragon ήταν το 2013, το αντίπαλο SOC του Exynos των Galaxy S3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Ποιος snapdragon ήταν το 2013, το αντίπαλο SOC του Exynos των Galaxy S3;

Snapdragon S4 Pro (Το είδα από το LG Optimus G και το Xperia SP που ήταν και καλά οι άμεσοι ανταγωνιστές του τότε.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Runner25 είπε

αν θυμαμαι σωστα στο note 2 πρεπει να ειχα exinos δεν θυμαμαι να αντιμετωπισα κανενα θεμα 

δεν εχω θεμα αν βαζει τον δικο της επεξεργαστη στα μοντελα της αλλα ισως επρεπε να στοιχιζουν φθηνοτερα

 

Στο note 3 που είχα πάρει το 2014 με snapdragon όμως ακόμα και τώρα το 2020 που το χρησιμοποιεί η σύζυγος για απλή χρήση (αν εξαιρέσεις τη κάμερα που από την αρχή ήταν μέτρια) κάνει μια χαρά τη δουλειά της!!! Με exynos δε ξέρω αν θα τη πάλευε ακόμη το κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ioannispa είπε

Κάτοχος note 20 ultra δεν είμαι fun του exynos  θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης 

Έχει συμβόλαιο να βάζει για την αμερικανική αγορά chip της αμερικανικής εταιρείας 

Για μενα το προβλημα μου στους εξινος ηταν η gpu.Δεν γινεται στο 2020 να λαγκαρει στα games..Γιαυτο αν θελω σαμσουνγκ που πλεον δεν θελω θα εφερνα απεξω σναπντραγκον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mants118 είπε

Στο note 3 που είχα πάρει το 2014 με snapdragon όμως ακόμα και τώρα το 2020 που το χρησιμοποιεί η σύζυγος για απλή χρήση (αν εξαιρέσεις τη κάμερα που από την αρχή ήταν μέτρια) κάνει μια χαρά τη δουλειά της!!! Με exynos δε ξέρω αν θα τη πάλευε ακόμη το κινητό. 

Εχω chromebook  με exynos 5420 (note 3) απο το 2014... Ελαχιστες φορες να το εχω απενεργοποιησει... Ακομα λειτουργει χωρις προβλημα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ChimairaX είπε

Εγώ παρακολουθώ την πορεία του Exynos από εποχές S3, πρώτη φορά βλέπω τόσο μαζικό μίσος. Δε λέω ότι οι snap δεν είναι καλύτεροι, εννοείται αυτό, αλλά δεν είναι και μπάζα όπως οι mediatek. Ήταν πάντα ένα τακ κάτω από την qualcomm χωρίς να φαίνεται η διαφορά στην καθημερινή χρήση, φέτος φάνηκε όμως

Δεν είναι ότι είναι για τα μπάζα. Ο εκνευρισμός και η δυσαρέσκεια είναι ότι πουλάνε το ίδιο προϊόν, με την ίδια τιμή, με υποδεέστερα χαρακτηριστικά ουσιαστικά, όταν αυτούς τους κοστίζει λιγότερο. Αυτό είναι το πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...