Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχουμε και λέμε!

Ειμαι φοιτήτρια ηδη στο 3ο ετος και εχω ξεκινησει προετοιμασια για να μπω  ΣΣΑΣ νομικων συμβούλων γιατι το επαγγελμα μου ειναι κορεσμένο και γιατι τα σώματα μ'αρέσουν! Ήθελα να μπω αστυνομία αλλα δεν εχω το ύψος! Τοθεμα ειναι οτι ενω θελω πολυ να μπω εψαξα στο ίντερνετ για γνώμες και τρομοκρατηθηκα! Ολοι λενε πολλες μεταθέσεις...οτι δεν μπορεις ν κανεις οικογενεια..οτι οτι οτι . Εγω ηξερα οτι αυτο συμβαινει σε αλλες στρατιωτικές σχολες .τοσο ασχημα ακομα και για γυναικα θα ναι τα πραγματα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε πρώτα τα 18.785 που είναι η βάση και βλέπεις μετά.

Φιλικά πάντα.

ΥΓ:

56 λεπτά πριν, Latina1 είπε

Εγω ηξερα οτι αυτο συμβαινει σε αλλες στρατιωτικές σχολες .τοσο ασχημα ακομα και για γυναικα θα ναι τα πραγματα; 

Ο στρατός δεν κάνει διακρίσεις. Κατά βάση όσες μεταθέσεις θα έχει ο άντρας αξιωματικός τόσες θα έχει και η γυναίκα εκτός αν προκύψει εγκυμοσύνη πχ. Αλλά γενικά ΣΣΑΣ πιο χαλαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JohnGTA είπε

Γράψε πρώτα τα 18.785 που είναι η βάση και βλέπεις μετά.

Φιλικά πάντα.

ΥΓ:

Ο στρατός δεν κάνει διακρίσεις. Κατά βάση όσες μεταθέσεις θα έχει ο άντρας αξιωματικός τόσες θα έχει και η γυναίκα εκτός αν προκύψει εγκυμοσύνη πχ. Αλλά γενικά ΣΣΑΣ πιο χαλαρά είναι.

Σορρυ κιολας..αλλα  εγραψα 17000 την πρωρη φορα και ειμαι φοιτητρια φιλολογικης σχολης οποτε το εχω στανταρ 😏😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% η τοποθέτηση σου μετά την αποφοίτησή σου από τη σχολή θα είναι σε στρατολογικη υπηρεσία , στρατολογικες υπηρεσίες υπάρχουν σε αρκετές περιοχές οπότε ναι θα έχεις μεταθεσεις και ίσως μετά από 2 με 3 μεταθεσεις να κάτσεις κάπου για περισσότερα χρόνια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Latina1 είπε

τοσο ασχημα ακομα και για γυναικα θα ναι τα πραγματα

Συγνώμη, αλλά τι θα έπρεπε να συμβαίνει; Η Γυναίκα με το που τελειώσει την σχολή να αράζει στο ΥΠΕΘΑ στο Χολαργό μέχρι να βγει στην σύνταξη; 

Όταν σκέφτεσαι την επιλογή να ακολουθήσεις καριέρα στρατιωτικού. Πρέπει να συμφιλιωθείς με όλα τα κακά και καλά που πάνε πακέτο όπως και οι μεταθέσεις. Το καλό στην περίπτωση σου είναι πως λόγο σώματος δεν θα καταλήξεις "εξόριστη" σε καμία μονάδα στον Έβρο αλλά θα πας σε πιο "κεντρικά" σημεία και σε θέση γραφείου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Συγνώμη, αλλά τι θα έπρεπε να συμβαίνει; Η Γυναίκα με το που τελειώσει την σχολή να αράζει στο ΥΠΕΘΑ στο Χολαργό μέχρι να βγει στην σύνταξη; 

Όταν σκέφτεσαι την επιλογή να ακολουθήσεις καριέρα στρατιωτικού. Πρέπει να συμφιλιωθείς με όλα τα κακά και καλά που πάνε πακέτο όπως και οι μεταθέσεις. Το καλό στην περίπτωση σου είναι πως λόγο σώματος δεν θα καταλήξεις "εξόριστη" σε καμία μονάδα στον Έβρο αλλά θα πας σε πιο "κεντρικά" σημεία και σε θέση γραφείου.

Δεν ειπα οτιθελω να καθομαι αλλα για μια γυναικα ειναι δυσκολο λογω οικογένειας κτλ κτλ ν μεταφερεται συνεχως...γιατι πεσατε να με φατε; 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Latina1 είπε

Δεν ειπα οτιθελω να καθομαι αλλα για μια γυναικα ειναι δυσκολο λογω οικογένειας κτλ κτλ ν μεταφερεται συνεχως...γιατι πεσατε να με φατε; 🤣

Γιατί αυτό που λες απέχει παρασάγας από την στρατιωτική πραγματικότητα σε τέτοιο βαθμό που σε γελοιοποιεί να το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Latina1 είπε

Λοιπόν έχουμε και λέμε!

Ειμαι φοιτήτρια ηδη στο 3ο ετος και εχω ξεκινησει προετοιμασια για να μπω  ΣΣΑΣ νομικων συμβούλων γιατι το επαγγελμα μου ειναι κορεσμένο και γιατι τα σώματα μ'αρέσουν! Ήθελα να μπω αστυνομία αλλα δεν εχω το ύψος! Τοθεμα ειναι οτι ενω θελω πολυ να μπω εψαξα στο ίντερνετ για γνώμες και τρομοκρατηθηκα! Ολοι λενε πολλες μεταθέσεις...οτι δεν μπορεις ν κανεις οικογενεια..οτι οτι οτι . Εγω ηξερα οτι αυτο συμβαινει σε αλλες στρατιωτικές σχολες .τοσο ασχημα ακομα και για γυναικα θα ναι τα πραγματα; 

Ακολουθείς την στρατιωτική ζωή,που έχει και μεταθέσεις κλπ.Γιατι είναι τόσο περίεργο;Και πόλεμος μπορεί να γίνει.Τι θα κάνεις τότε;

 

Αν έχεις γερό και ακούνητο βύσμα .................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ακολουθείς την στρατιωτική ζωή,που έχει και μεταθέσεις κλπ.Γιατι είναι τόσο περίεργο;Και πόλεμος μπορεί να γίνει.Τι θα κάνεις τότε;

Αν έχεις γερό και ακούνητο βύσμα .................

Απο βύσματα ευτυχώς πάμε καλά!

 

20 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Γιατί αυτό που λες απέχει παρασάγας από την στρατιωτική πραγματικότητα σε τέτοιο βαθμό που σε γελοιοποιεί να το λες.

Καλα δεν με νοιαζει η γνώμη σου...ρωτησα κατι αλλο εγω..οχι να με κρινεις...δοξα το θεο βυσματα εχουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Latina1 είπε

Απο βύσματα ευτυχώς πάμε καλά!

Καλα δεν με νοιαζει η γνώμη σου...ρωτησα κατι αλλο εγω..οχι να με κρινεις...δοξα το θεο βυσματα εχουμε!

Mπορεί να κλειδώσει το θέμα τότε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Latina1 είπε

αλλα για μια γυναικα ειναι δυσκολο λογω οικογένειας κτλ κτλ ν μεταφερεται συνεχως

Γιατι να μην ειναι δυσκολο και για εναν αντρα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Latina1 είπε

Απο βύσματα ευτυχώς πάμε καλά!

Καλα δεν με νοιαζει η γνώμη σου...ρωτησα κατι αλλο εγω..οχι να με κρινεις...δοξα το θεο βυσματα εχουμε!

Βύσματα έχουν και άλλοι να ξέρεις , μετά μην αναρωτιόμαστε γιατί φτάσαμε σε αυτό το σημείο ως χώρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Βύσματα έχουν και άλλοι να ξέρεις , μετά μην αναρωτιόμαστε γιατί φτάσαμε σε αυτό το σημείο ως χώρα .

Συγγνώμη αλλα  ουτε μενα μου αρεσει αυτό! Πλέον ομως μόνο ετσι πας μπροστά είτε μας αρέσει είτε οχι!

Ωστόσο ρώτησα  κατι αλλο...αν καποιος ξερει ας μου απαντησει και εσεις που κρινετε αυτα που λεω θελετε να μου πειτε οτι δεν χρησιμοποιείτε κανενα βοηθημα ποτε για να σας "σπρωξει" ! Σοβαροφάνεια..κακο πραγμα!

1 λεπτό πριν, G.TH. είπε

Δόξα τω Θεώ.
0/10.

Γράφω γρήγορα και μου τα αλλαζει το t9. Κριτές της οθόνης! Γελάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Latina1 είπε

 

Γράφω γρήγορα και μου τα αλλαζει το t9. Κριτές της οθόνης! Γελάω...

Όσα δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...