Προς το περιεχόμενο

Quidco: 11% cashback για Αliexpress [ΤΕΛΟΣ]


thanos_gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update (12/11/20 02:59): Το cashback πλέον είναι 5.5%

Αρχικό κείμενο:

11% cashback για το Aliexpress, από 5% που είναι συνήθως. Η προσφορά ισχύει μέχρι 12/11/20 01.59 (λίγες ώρες ακόμα).

Η αγορά μπορεί να γίνει είτε από υπολογιστή είτε από κινητό.

Για τον υπολογιστή θα χρειαστεί εγκατάσταση του browser extension. Προσοχή: Όταν μπείτε στο aliexpress, μην ξεχάσετε να κάνετε "activate cashback" στο pop-up του extension.

Για το κινητό θα χρειαστεί εγκατάσταση της εφαρμογής. Μπαίνετε στην εφαρμογή και βρίσκετε το aliexpress μέσω της αναζήτησης. Προσοχή: Η αγορά θα πρέπει να γίνει μέσω της ίδιας της εφαρμογής του Quidco (mobile site aliexpress). Αν, για τον οποιοήδποτε λόγο, ανακατευθυνθείτε στην εφαρμογή του aliexpress δεν ισχύει το cashback.

Πριν λίγο έκανα αγορά μέσω της εφαρμογής. Σε μερικά λεπτά μου έκανε επιβεβαίωση για το cashback (κανονικά λέει ότι η καταγραφή του cashback γίνεται εντός 24ωρου).

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό είναι αν κάποιος κάνει βόλτες σε YouTubers ή σε site με προσφορές να καθαρίσει τα cookies του πρίν χρησιμοποιήσει το Quidco.

Επίσης σε περίπτωση που δεν εμφανίζεται το cashback στο account μετά από 2 μέρες κάντε claim , θα αργήσει 1-2 μήνες περισσότερο να έρθει το cashback αλλά από το καθόλου ακόμα καλύτερα.

Επίσης όποιος έχει Revolut μπορεί να συνδέσει το αγγλικό local λογαριασμό για να μην χρειαστεί να μπουν στην paypal κ την φάτε στην ισοτιμία της.

Επεξ/σία από Billator
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, χρησιμοποιω πρωτη φορα το quidco , κραταμε premium ή αλλαζουμε σε basic plan. Εψαξα αλλα δεν ειδα πουθενα χρεωση ( η οποια πιστευω σιγουρα υπαρχει) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, KyuJutsu είπε

Μέσα στους όρους λέει ότι αν βάλεις έξτρα κουπόνια ή εκπτωτικούς κωδικούς μπορεί να ακυρωθεί το cashback. Υποθέτω ισχύει αυτό έτσι?

Προσωπικά, σε ένα αντικείμενο αρχικής αξίας EUR € 23,08, χρησιμοποίησα κανονικά τα εξής κουπόνια:
Seller coupons: EUR € 0,87
Across Store Select Coupon: EUR € 1,73
AliExpress coupons: EUR € 2,66

Τελικά πλήρωσα EUR € 17,82 και μου ήρθε ειδοποίηση για cashback £1.96. (το ότι γράφει λίρες αντί για ευρώ φαντάζομαι θα είναι "τυπογραφικό").

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Εγώ χρησιμοποιώ την topcashback.co.uk  

  Απόκρυψη περιεχομένων

Untitled.jpg.cfbf5cbef07e06a0585c0cd96e68892a.jpg

Κακή επιλογή για το Aliexpress και για αρκετά ακόμα καταστήματα που έχει την ίδια πολιτική το topcashback. Γιατί σε περίπτωση που δεν μετρήσει το cashback σου, σου βάλει λάθος ποσό ή σου πει ότι δεν το δικαιούσε δεν μπορείς να ανοίξεις case οπότε δεν έχει καμία ευκαιρία να διεκδικήσεις το cashback σου.

Στο αναφέρω μετά από πολλά χρόνια χρήσης και των δύο αυτών site.

37 λεπτά πριν, KyuJutsu είπε

Μέσα στους όρους λέει ότι αν βάλεις έξτρα κουπόνια ή εκπτωτικούς κωδικούς μπορεί να ακυρωθεί το cashback. Υποθέτω ισχύει αυτό έτσι?

Στο 99% των κωδικών δεν υπάρχει πρόβλημα, υπάρχει μόνο όταν κάποιος εκπτωτικός κωδικός προέρχεται αποκλειστικά από ανταγωνιστή του Quidco. 
Ειδικότερα στα κινεζοsite ποτέ δεν μου κόπηκε cashback ότι κωδικό κ αν έχω χρησιμοποιήσει.

5 λεπτά πριν, thanos_gr είπε

(το ότι γράφει λίρες αντί για ευρώ φαντάζομαι θα είναι "τυπογραφικό").

Όχι το quidco σε πληρώνει σε λίρες, έκαναν μετατροπή της παραγγελίας σου από ευρώ σε λίρες και έβαλαν το ποσοστό αυτό.
Απλά αρκετές φορές κάνει fail με την ισοτιμία και σου δίνει οπότε περισσότερα :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, thanos_gr είπε

Προσωπικά, σε ένα αντικείμενο αρχικής αξίας EUR € 23,08, χρησιμοποίησα κανονικά τα εξής κουπόνια:
Seller coupons: EUR € 0,87
Across Store Select Coupon: EUR € 1,73
AliExpress coupons: EUR € 2,66

Τελικά πλήρωσα EUR € 17,82 και μου ήρθε ειδοποίηση για cashback £1.96. (το ότι γράφει λίρες αντί για ευρώ φαντάζομαι θα είναι "τυπογραφικό").

που είναι αυτα τα κουπόνια ?

που μπορω να τα βρω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, PrimoStore είπε

Καλησπερα, χρησιμοποιω πρωτη φορα το quidco , κραταμε premium ή αλλαζουμε σε basic plan. Εψαξα αλλα δεν ειδα πουθενα χρεωση ( η οποια πιστευω σιγουρα υπαρχει) 

1 λίρα ανα μήνα είναι το premium. Στου παλιούς χρήστες είχε ανα χρόνο (7 λίρες) κάτι που από το 2021 θα αλλάξει και σε αυτούς αν και νομίζω είναι προαιρετικό..  Αν κάνεις συστηματικά αγορές όμως και χρησιμοποιείς cashback το value που παίρνεις είναι πολύ μεγαλύτερο από το κόστος του premium.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Billator είπε

Κακή επιλογή για το Aliexpress και για αρκετά ακόμα καταστήματα που έχει την ίδια πολιτική το topcashback. Γιατί σε περίπτωση που δεν μετρήσει το cashback σου, σου βάλει λάθος ποσό ή σου πει ότι δεν το δικαιούσε δεν μπορείς να ανοίξεις case οπότε δεν έχει καμία ευκαιρία να διεκδικήσεις το cashback σου.

Στο αναφέρω μετά από πολλά χρόνια χρήσης και των δύο αυτών site.

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να βγάλει διαφορετικό ποσό. Μόνο μια φορά δεν πέρασε η συναλλαγή γιατί είχα ήδη βάλει το προϊόν στο καλάθι χωρίς το link του topcashback αλλά επειδή ολοκλήρωσα την συναλλαγή μέσα από το topcashback άνοιξα case και μου έστειλαν τα χρήματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Billator είπε

Όχι το quidco σε πληρώνει σε λίρες, έκαναν μετατροπή της παραγγελίας σου από ευρώ σε λίρες και έβαλαν το ποσοστό αυτό.
Απλά αρκετές φορές κάνει fail με την ισοτιμία και σου δίνει οπότε περισσότερα :P 

17.82 € * 11% = 1.96 €. Εμένα όμως μου "έδωσαν" 1.96 £ (αντί για 1.75 £). Δηλαδή, είναι σα να χρησιμοποίησαν ισοτιμία 1:1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα σαιτ πως δουλεύουν?

χρησιμοποιείς κάποιο affiliate δικό τους, μέσα από την εφαρμογή τους, και μοιραζόμαστε το κέρδος?

δουλεύει και στο banggood?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...