Προς το περιεχόμενο

Realme 7 ή Realme 6?


stelar1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τα φθηνα Realme ποιο αξιζει παιδιά (ως 200€); Για κοπελα που θελει μονο facebook & instagram (σπάνια βγαζει φωτογραφιες).

Δεν βρηκα πολλες ελληνικες αξιολογησεις για να κατασταλαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickmanak είπε

Απο τα φθηνα Realme ποιο αξιζει παιδιά (ως 200€); Για κοπελα που θελει μονο facebook & instagram (σπάνια βγαζει φωτογραφιες).

Δεν βρηκα πολλες ελληνικες αξιολογησεις για να κατασταλαξω.

https://www.skroutz.gr/s/23630476/Realme-6s-64GB-Eclipse-Black.html?from=sku_color_variations

Για αυτά που ζητάς είναι παραπάνω από καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει και μένα το 7pro. Δεν το πήρα χαμπάρι στα 230€ όταν είχε προσφορά. Είδα τις 3 εκδόσεις του 6 έχει βγάλει σε προσφορά Νοεμβρίου η εταιρία. Βασικά το samsung a71 κοίταζα να αγοράσω, αλλά είδα ότι αρχές του νέου έτους θα βγάλει το a72 και είπα να περιμένω. Χαζεύοντας είδα το realme 7pro και μου αρέσει πολύ. Βέβαια λόγω της κατάστασης δεν μπορώ να πάω σε κατάστημα να το δω από κοντά. Γνώμες? Για αυτά τα 2 με ενδιαφέρει. Χίος τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/11/2020 στις 5:42 ΜΜ, chios είπε

https://www.skroutz.gr/s/23630476/Realme-6s-64GB-Eclipse-Black.html?from=sku_color_variations

Για αυτά που ζητάς είναι παραπάνω από καλό. 

Realme 6+6s έρχονται στην Ελλάδα με ίδιο cpu+gpu;Μόνο στις κάμερες υπάρχει διαφορά;Γνωρίζεις επίσης αν έχουν προεγκατεστημένη μεμβράνη η tempered glass; Ψάχνω κινητό για την μητέρα μου και σκέφτομαι να αποφύγω την Xiaomi.Κάτι στα 150-170€ , σκεφτόμουν αρχικά το Redmi Note 8 αλλά υπάρχουν τα Realme σε προσφορά με 3 χρόνια εγγύηση.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10268&idPhone2=10113#diff-

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@AntiCambeR Ανάμεσα σε αυτά τα δύο ήμουν κι εγώ για την σύζυγο και καταλήξαμε στο 6s. Έκλεισα εκεί λόγω σίγουρου nfc (για μελλοντική χρήση). 

Απ'οσο έψαξα, μόνο στην κάμερα φαίνεται η διαφορά τους, ίσως και στην gpu. Έχω στείλει μνμ και στην realme αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμη. 

Από ελληνικά unboxing έχουν προεγκατεστημένη μεμβράνη και περιέχεται και θήκη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/11/2020 στις 7:14 ΠΜ, zero13cool είπε

@AntiCambeR Ανάμεσα σε αυτά τα δύο ήμουν κι εγώ για την σύζυγο και καταλήξαμε στο 6s. Έκλεισα εκεί λόγω σίγουρου nfc (για μελλοντική χρήση). 

Απ'οσο έψαξα, μόνο στην κάμερα φαίνεται η διαφορά τους, ίσως και στην gpu. Έχω στείλει μνμ και στην realme αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμη. 

Από ελληνικά unboxing έχουν προεγκατεστημένη μεμβράνη και περιέχεται και θήκη. 

Το real me 7 pro έχει κανονικά NFC

Έχω αγοράσει το real me 7 pro εδώ και δύο μέρες προέρχομαι από samsung s9 plus οπότε το έχω σαν μέτρο σύγκρισης μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο γρήγορο ίσως και λίγο πιο γρήγορο από το s9 plus στην χρήση έχει μία πολύ εξαιρετική οθόνη αρκετά καλές κάμερες για τα χρήματα του εμένα με ικανοποιούν για αυτό που κάνω σίγουρα δεν συγκρίνονται με συσκευές των χιλίων ευρώ αλλά είναι πάρα πολύ καλές έχει NFC κανονικά. Εκείνο που πρέπει να προσέξετε στην αγορά είναι επειδή μίλησα με την επίσημη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα άσχετα αν είναι από σκρουτζομάγαζο αγορασμένο το τηλέφωνο θα πρέπει να εχει εισαχθεί από Ευρωπαϊκή Ένωση εάν είναι από Ασία δεν ισχύει η εγγύηση 3 ετών. Στα λεφτά που έχει αυτή τη στιγμή είναι μέσα στα πρώτα που θα επιλέξεις σκεφτόμουν να πάρω το Α71 αλλά επειδή το έχει φίλος μου και το δούλεψα το real me 7 pro είναι πολύ καλύτερο δεν ξέρω για το καινούργιο  Α72 που θα βγει αλλά δεν μπορούσα να περιμένω. Επίσης έχει ταχυφορτιστή 65 watt από 0% μέχρι 100% την μπαταρία του που είναι 4500 την φόρτισε σε 45 λεπτά η μπαταρία σαν χρίση εμένα μου κρατάει μία ολόκληρη μέρα στο πολύ άνετο βέβαια είναι η πρώτη φόρτιση που το έχω κάνει το έχω δύο μέρες το τηλέφωνο αλλά τα έχω όλα ανοιχτά δεν κλείνω κάτι και επειδή είναι καινούργιο ασχολούμαι συνέχεια. Έρχεται με θήκη μέσα πολυ καλής ποιότητας και έχει μεμβράνη στην οθόνη.

Επεξ/σία από panosk111178
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μείον από ότι διαβάζω γενικά , η ελλειψη ραδιοφώνου ....και άγνωστο τι θα γίνει απο αναβαθμίσεις λογισμικου και για πόσο χρόνο.

Αντίθετα από ότι έχω δει έχει από φωτό που έχουν ανεβάσει κάτοχοι ,έχει από τις καλύτερες νυκτερινές λήψεις .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panosk111178 Επειδή έχεις απαντήσει στο δικό μου σχόλιο και για να μην μπερδευτεί και κάποιος άλλος, να τονίσω ότι απάντησα στο σχόλιο του @AntiCambeR που ρωτάει για τα Realme 6 & Realme 6s και όχι για τα κινητά του τίτλου.

Πάρα πολυ καλή επιλογή έκανες @panosk111178. Έκανα χαζομάρα που δεν το πήρα όταν είχε 230€, αλλά το φοβήθηκα γιατί ήταν 1η μέρα κυκλοφορίας του. Πιστεύω πως θα είναι και το δικό μου επόμενο κινητό. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2020 στις 11:31 ΜΜ, zero13cool είπε

@panosk111178 Επειδή έχεις απαντήσει στο δικό μου σχόλιο και για να μην μπερδευτεί και κάποιος άλλος, να τονίσω ότι απάντησα στο σχόλιο του @AntiCambeR που ρωτάει για τα Realme 6 & Realme 6s και όχι για τα κινητά του τίτλου.

Πάρα πολυ καλή επιλογή έκανες @panosk111178. Έκανα χαζομάρα που δεν το πήρα όταν είχε 230€, αλλά το φοβήθηκα γιατί ήταν 1η μέρα κυκλοφορίας του. Πιστεύω πως θα είναι και το δικό μου επόμενο κινητό. 

Έγινε κατά λάθος συγχώνευσε και τις δύο απαντήσεις μαζί για αυτό. Και σε μένα πώς της λέω τι μάρκα είναι με κοιτάνε περίεργα γιατί δεν την ξέρουν έτσι ήταν κάποτε και η xiaomi πάντως η εταιρεία δείχνει ότι έχει και καλή υποστήριξη και δίνει και καλές συσκευές και σίγουρα θα δώσει και καλύτερες συσκευές μιας και πρέπει να διαφημιστεί και αυτή για να πάρει κάποιο μερίδιο της αγοράς. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος τώρα το έχω πέντε μέρες αλλά επειδή είχα flagship τηλέφωνα και μπορώ να κάνω τη σύγκριση μπορώ να πω ότι είναι πιο γρήγορο από το s9 plus που είχα σε απόκριση σίγουρα υστερεί σε ποιότητα κατασκευής από το s9 plus που είχε αλουμίνιο και γυαλί αλλά δεν έχουν και την ίδια τιμή στα 300 ευρώ που έχει τώρα δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή συσκευή που να μπορεί να σταθεί δίπλα του και να σου παρέχει αυτά που σου παρέχει το realme 7 pro. Και σίγουρα οι 3 χρόνια εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας γιατί υπάρχει Ελληνική αντιπροσωπεία. επίσης εκείνο που πρέπει να προσέξετε και το έχω ξαναγράψει επειδή μίλησα με την αντιπροσωπεία με τον τεχνικό σε αντιπροσωπεία του μου είπε ότι πρέπει η συσκευή μας να προέρχεται από Ευρωπαϊκή Ένωση για να ισχύουν τα 3 χρόνια εγγύησης εάν είναι ασιατικής προέλευσης δεν ισχύουν μπορείτε πολύ εύκολα να τσεκάρετε το IMEI της συσκευής σας από το site της real me στην Ευρώπη σου βγάζει κατευθείαν στη συσκευή και τι εγγύηση έχει.

Επεξ/σία από panosk111178
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panosk111178 Μου θύμησες αρχές 2013 που είχα πάρει το 1ο μου xiaomi, το redmi - red rice και μετά από λίγο βγήκε το redmi 1s με snapdragon. Κανείς δεν ήξερε την μάρκα, ούτε κι εγώ να την προφέρω και δες που έχει φτάσει τώρα.

Προχθές ήρθε και της συζύγου το realme 6s, το οποίο είναι πολύ καλό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...