Προς το περιεχόμενο

TKSTAR TK905 GPS TRACKER


kapakostas35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 9 μήνες μετά...
  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο 4 χρονια χρησης η μπαταρια του εμεινε εγκυος και μου μασαγε την μπαταρια της μηχανης σε 1 μερα .
Σε ερευνα για νεα μπαταρια απο το aliexpress

tkU391U.jpg

Tsw7rej.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 2/1/2022 στις 6:34 ΜΜ, Christoforos? είπε

Εδώ και μια εβδομάδα έχω πεθάνει μου έχουν σπάσει τα νεύρα με την planet sim στέλνω sms και τίποτα δεν παίρνω καμιά απάντηση μόνο αν κάνω κλήση που αυτό δεν συμφέρει με τίποτα γιατί είναι σαν να καλώ από το κινητό μου Εσθονία. Για τν εφαρμογή εννοείτε τίποτα ούτε για πλάκα. Έβαλα μια κάρτα wind της γυναίκας μου έστειλα μήνυμα gprs123456 μου απάντησ με μήνυμα οκ. Φαίνετε να λαβαίνει τα μηνύματα γιατί λέει παραδόθηκε αλλά δεν στέλνει μήνυμα με τίποτα. ΜΠορεί να με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ πριν το πετάξω...

 

Φίλε υπάρχει θέμα με διάφορες εταιρείες πλέον και τα κανάλια φωνής ή data που έχουν αφήσει ανοιχτά στα 2g που δουλεύει η συσκευή σου... Πάρε οπωσδήποτε τηλέφωνο την planet..έχουν ήδη την λύση... Αλλιώς στείλε μου να σε βοηθήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/11/2022 στις 9:36 ΜΜ, villasg είπε

Μετα απο 4 χρονια χρησης η μπαταρια του εμεινε εγκυος και μου μασαγε την μπαταρια της μηχανης σε 1 μερα .
Σε ερευνα για νεα μπαταρια απο το aliexpress

tkU391U.jpg

Tsw7rej.jpg

 

τι εγκατασταση ειχες κανει ; το εβγαζες για φορτισμα καθε τοσο ; ποσο κραταγε η μπαταρια του ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeG είπε

τι εγκατασταση ειχες κανει ; το εβγαζες για φορτισμα καθε τοσο ; ποσο κραταγε η μπαταρια του ;

Μονιμη εγκατασταση σε μοτοσυκλετα με power box 12-->5

 

Στις 7/11/2022 στις 9:36 ΜΜ, villasg είπε

Μετα απο 4 χρονια χρησης η μπαταρια του εμεινε εγκυος και μου μασαγε την μπαταρια της μηχανης σε 1 μερα .
Σε ερευνα για νεα μπαταρια απο το aliexpress

tkU391U.jpg

Tsw7rej.jpg

 

Ηρθε η μπαταρια (οχι ιδια 925870 αλλα 955565 ) χωραει κανονικα την δοκιμασα , αυριο θα την κολλησω

image.png.3696d786d4313662ec5005720211aece.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeG είπε

Η μπαταρία της μοτοσυκλέτας δεν την άκουγε κάθε τόσο;

Οχι την μηχανη την κινουσα , για 4 χρονια δεν εδειξε τιποτα , απλα μολις φωσκωσε η μπαταρια μου "ετρωγε" την μπαταρια  καθε 2 μερες ακινησιας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, villasg είπε

Οχι την μηχανη την κινουσα , για 4 χρονια δεν εδειξε τιποτα , απλα μολις φωσκωσε η μπαταρια μου "ετρωγε" την μπαταρια  καθε 2 μερες ακινησιας .

εγω ενα sinotrack που εχω παντως με χρηση μονο σαν gps , μονο με sms μου κατεβασε σε μια μερα ακινησιας την μπαταρια! ακομα δεν μπορω να καταλαβω τι παιχτηκε, δεν ειναι καθολου λογικο και σκεφτομουν για τ συγκεκριμενο ωστε να το φορτιζω καθε τοσο αλλα να κραταει καμια βδομαδα η μπαταρια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μια λυση ειναι ενα ρελε που να αφηνει να φορτιζει απο τη μηχανη ,μονο οταν αυτη δουλευει. Ετσι δε θα αδειαζει τη μπαταρια της μηχανης οταν καθεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

υπαρχει περιπτωση να δουλεψει η free sim της vodafone (internet on the go) με το tkstar?

ή η σιμ του gps πρεπει να στελνει σμς επιβεβαιωσης στο set-up?

αυτη η καρτα σου δινει 200mb δωρεαν καθε μηνα, δεχεται σμς αλλα δεν στελνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2023 στις 9:05 ΜΜ, razkal είπε

υπαρχει περιπτωση να δουλεψει η free sim της vodafone (internet on the go) με το tkstar?

ή η σιμ του gps πρεπει να στελνει σμς επιβεβαιωσης στο set-up?

αυτη η καρτα σου δινει 200mb δωρεαν καθε μηνα, δεχεται σμς αλλα δεν στελνει.

Απαντώντας στον εαυτό μου, γίνεται μόνο με data sim. Δεν είναι απαραίτητο να στείλει η gps sim σμς για να ισχύσουν τα commands. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, razkal είπε

Απαντώντας στον εαυτό μου, γίνεται μόνο με data sim. Δεν είναι απαραίτητο να στείλει η gps sim σμς για να ισχύσουν τα commands. 

Όμως δεν θα έχεις ενημερώσεις ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, atrigane είπε

Όμως δεν θα έχεις ενημερώσεις ή κάνω λάθος;

Ναι. Ενημερώσεις μόνο μέσω app (χρησιμοποιω το ruhavik προς το παρόν). 

Το σμς από την πλανετ σιμ έχει 0.09€, με τις δοκιμές που έκανα στην αρχή την αδειασα σχεδόν. 

Του χρόνου σμς πάλι 😜

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 28/2/2023 στις 7:23 ΜΜ, razkal είπε

Ναι. Ενημερώσεις μόνο μέσω app (χρησιμοποιω το ruhavik προς το παρόν). 

Το σμς από την πλανετ σιμ έχει 0.09€, με τις δοκιμές που έκανα στην αρχή την αδειασα σχεδόν. 

Του χρόνου σμς πάλι 😜

και εγω εχω το ιδιο θεμα , αν στειλω sms shock123456 μου στελνει συνεχεια μυνηματα και μου αδειαζει την planetsim αμεσως και ταυτοχρονα βγαζει οπτικες ειδοποιήσεις και το winnesgps αλλα οχι ηχητικές.....

Αν στειλω sms noshock123456 δεν στελνει μηνυματα αλλα σταματαει και τις οπτικες οιδοποιησεις στο apk winnes..

πως μπορω να το κανω να στελνει ειδοποιησεις μονο στο apk ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, kpv said:

και εγω εχω το ιδιο θεμα , αν στειλω sms shock123456 μου στελνει συνεχεια μυνηματα και μου αδειαζει την planetsim αμεσως και ταυτοχρονα βγαζει οπτικες ειδοποιήσεις και το winnesgps αλλα οχι ηχητικές.....

Αν στειλω sms noshock123456 δεν στελνει μηνυματα αλλα σταματαει και τις οπτικες οιδοποιησεις στο apk winnes..

πως μπορω να το κανω να στελνει ειδοποιησεις μονο στο apk ??

Δεν φαίνεται να υπάρχει λύση. Μόνο αν βάλουν το shock alert μες στο app. Κάτω από αυτά που φαίνονται στο screenshot δλδ. 

Έλεγα να τους στείλω κάνα μέιλ μήπως και άλλα δεν έχω κάνει κάτι ακόμα. Δυστυχώς το συγκεκριμένο τρακερ παίζει καλά μόνο μέσω sms. 

Screenshot_2023-07-07-20-39-58-83_e37020e9e45aaee9cd2bac449257705d.jpg

Επεξ/σία από razkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...