Προς το περιεχόμενο

TKSTAR TK905 GPS TRACKER


kapakostas35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, GeG είπε

Αν και άλλος ο τίτλος του θέματος, εγώ χρησιμοποιώ sinotrack 905 με interlecom iot sim . Πανευκολη ρυθμιση, πέφτει σε sleep mode και δεν καίει τίποτα. Server για όσο έχεις την συσκευή και πακετα sim από 15€ μόνο data, 25€ data / sms

Αυτο εδω ; 

https://www.skroutz.gr/s/35981602/SinoTrack-GPS-Tracker-GSM-gia-Aytokinita-me-Dorean-Efarmogi-App-Ensomatomeni-Mpataria-kai-Rele-diakopis-kaysimou-ST-901AR.html#description 

Planet sim παιρνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αυτό είναι το 901. 905  έχω 2g , από aliexpress το ειχα παρει. Θέλει προσοχή γιατί βγαίνουν απομιμήσεις. Όλες τις sim παίρνει,  εννοείτε.

Λάθος έκανα, το st 901 , εχω.

Ένα st 901 που βλέπω στο Σκρουτζ , είναι απομίμηση, η φωτο λέει sinotrack αλλά τα μαγαζιά το λένε αλλιώς και η εφαρμογή που προτεινουν δεν είναι η sinotrack.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Το εχεις δοκιμασει ? Καρτα planet sim υπαρχει .Καποιο link ?

Το έχω πάνω στο αμάξι όποτε θες αν βρίσκεσαι Αθήνα να το δεις και από κοντά πως λειτουργει.Εχω ξεχάσει να βαζω κάρτα γιατί απλά το χειρίζομαι από το σέρβερ. Τα δεδομένα που καταναλώνει είναι αμελητέα… 2-3 cents την ημέρα και αν.  Ότι χρειαστείς στείλε μου πμ να το δω άμεσα…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα. 

 

Τεράστιο πρόβλημα 

Έχω πάρει 10 gps tracker της tk star τα τκ300. Επίσης έχω πάρει σιμ από intertelecom. Όπου είναι για συστήματα iot και μου δίνει λεπτά δεδομένα και sms. Έχω εδώ και δύο μήνες όπου ενώ σεταρω πχ το ένα gps tracker και όλες οι λειτουργίες του δουλεύουν κανονικά σε ακανόνιστο χρόνο σταματάει η επικοινωνία της κάρτας. Ένα έχω δεδομένα και μυνημα κανονικά. Μόλις βάλω άλλη κάρτα πάνω πάλι από την intertelecom παίζει κανονικά. Αυτό το πρόβλημα μου γίνεται ενώ άλλαζω και κάρτες και συσκευές και αυτοκίνητα που τα τοποθετώ. Όταν σταματάει η κάρτα να επικοινωνεί και ουσιαστικά δεν δουλεύει όταν την βάλω και στο κινητό να δω αν την βλέπει. Δεν την διαβάζει καθόλου σαν να μην υπάρχει. Λοιπόν, το παραπάνω πρόβλημα μου έγινε σε 4 κάρτες. Από την inter telecom Μου λένε δεν φταίνε οι κάρτες. Κάτι τις καεί. Την πρώτη φορά που το έπαθα μου έκαναν αντικατάσταση την κάρτα σιμ. Τώρα μου λένε να της στείλω όλες στον χώρο τους να τις δουν. Το θέμα είναι ότι δεν βγάζουμε άκρη γτ συμβαίνει αυτό...

Επίσης γιναται σε χρόνο άκυρο. Δηλαδή είχα σεταρει το gps και για 25 μέρες δούλευε κανονικά. Και το έπαθε ξαφνικά σε ανύποπτο χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/09/2023 at 10:11, BILL38 said:

Καλημέρα σας!

Έχω αγοράσει το  tk905b και του έβαλα μια PlanetSIM.

Δούλευε μια χαρά αλλά επειδή χρησιμοποιώ καθημερινά πολλές φορές το αυτοκίνητο  για την δουλειά, μου έστελνε διαρκώς μηνύματα και εξάντλησε την κάρτα σε 5 μέρες.

Υπάρχει τρόπος να σταματά τα μηνύματα όταν το κινητό μου είναι κοντά στο GPS  και την κάρτα; Και δεν εννοώ να βγάζω την κάρτα, υποτίθεται ότι είναι κρυμμένο σε δυσεύρετο σημείο.

Εννοώ να ''καταλαβαίνει'' ότι κινούνται μαζί με το κινητό που είναι ''μητρικό'' και να μην στέλνει μηνύματα;

Ξέρω ότι μπορεί να μου στέλνει μηνύματα μόνο στο App αλλά πρέπει να είναι σε επιφανειακό σημείο και να ''βλέπει'' δορυφόρους. Αλλά αν το βάλω πάνω στο ταμπλό θα γελάει και ο κλέφτης. Πρέπει να είναι κρυμμένο για να είναι χρήσιμο.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Ευχαριστώ.

 

 

 καλησπερα τι εντολες εστειλες για να το ενεργοποιησεις ? πηρα καρτα πλανετσιμ και εγω αλλα φαινεται πως δεν λειτουργει το apn . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιείται η λειτουργία του να λαμβάνω την τοποθεσία καθώς καλώ τον αριθμό που έχω μέσα ; 

Αυτό το θέλω και μπορώ να το χρησιμοποιήσω καθώς χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή για να κάνω την δουλειά μου κ εάν κάποιος άκυρος η γνωστός με καλέσει θα του έρθει πίσω η συντεταγμένη.

Μήπως να κάνω φραγή εισερχομένων κλήσεων; Και αν με πάρει από εξωτερικο κάποιος τότε θα πρέπει να κάνω με άλλο τρόπο φραγή ; Κάτι κωδικοί παλιά θυμάμαι αστερακια δίεση κλπ δεν τα βρίσκω 

Whatsup είναι ο αριθμός

Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, villasg είπε

Αμα εχεις σεταρει "Admin number setting" μονο σε αυτο το number θα απανταει 

image.png.141f90fec3794254efeaf709771ddb5a.png

Δεν το κατάλαβα τι πρέπει να στείλω ακριβώς ώστε να μην μου έρχεται μέσω SMS αν με καλέσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...