Προς το περιεχόμενο

Επιδομα για Ελ.Επαγγελματιες


DimosthenisG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, εχω ενα μαγαζακι με κλωστικά, ειναι η κυρια ΚΑΔ μου. Μπηκα στο https://supportemployees.services.gov.gr/ στο Οικονομική ενίσχυση- Αποζημίωση ειδικού σκοπού για επιστημονες-ελεύθερους επαγγελματίες  και μου γραφει Δεν υπάρχει διαδικασία αιτήσεων που βρίσκεται σε εξέλιξη.

Ποτε θα παρουμε εμεις τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, JohnJohn3484 είπε

Δεν υπάρχει κάτι ακόμα απ' όσο ξέρω. Για επαγγελματίες το μόνο που υπάρχει ειναι η επιστρεπτέα προκαταβολή.

μπορει καποιος να μου εξηγήσει τι ειναι αυτο?

Επισης, πηραμε τιποτα την προηγουμενη φορα? γιατι δεν ειχα κανει αιτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σελίδα που μπήκες και φαίνεται ότι δεν έχεις αίτηση σε εξέλιξη δεν είναι για σένα, είναι για τους υπαλλήλους σου ή για επιστήμονες-ΕΕ και όχι για ΕΕ σκέτο. Οι επιστήμονες- ΕΕ πήραν την πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

μπορει καποιος να μου εξηγήσει τι ειναι αυτο?

Επισης, πηραμε τιποτα την προηγουμενη φορα? γιατι δεν ειχα κανει αιτηση

Δάνειο με πολύ καλούς όρους και κάποιο ποσοστό του, υπό προϋποθέσεις, δύναται και να μην επιστραφεί καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JohnJohn3484 είπε

Δάνειο με πολύ καλούς όρους και κάποιο ποσοστό του, υπό προϋποθέσεις, δύναται και να μην επιστραφεί καθόλου.

δινουνε πισω κατι απο τους φορους που εχεις πληρώσει στο παρελθόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DimosthenisG είπε

δινουνε πισω κατι απο τους φορους που εχεις πληρώσει στο παρελθόν?

Καμία σχέση. Δάνειο είναι και το ποσό του εξαρτάται από τη μείωση τζίρου που έχεις. Εδώ μπορείς να διαβάσεις περισσότερα: 

https://www.taxheaven.gr/news/51499/epistreptea-prokatabolh-4-mexri-30-noembrioy-oi-aithseis-h-diadikasia-kai-oi-proypooeseis-gia-thn-enisxysh-plhttomenwn-epixeirhsewn-toys-mhnes-septembrio-kai-oktwbrio-2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα δωσουν  βοηθηματα , πιθανως οχι πεντε μηνιατικα κλπ,

αλλα θα παρει χρονο ωστε να φτιαχτουν οι καταλληλες δομες διαδικασιες κλπ που να καλυπτουν πολλες περιπτωσεις.

μεχρι τελος δεκεμβριου θα δειξει.

νομιζω θα χαλαρωσουν κ τα δανεια

διοτι πολλες εταιριες για να συνεχισουν να λειτουργουν θα χρειαστουν ρευστοτητα,καλυψεις κλπ

 

ισως παρακινησουν δινοντας ευνοικο δανεισμο ,ή και καποια μπονους πχ 1,2 μηνιατικα με τον ορο να συνεχισει να λειτουργει το καταστημα 1,2 ετη κλπ

ειδικος δεν ειμαι, θα δειξει

Επεξ/σία από peiraiask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εισπρακτέα προκαταβολή νο4 είναι 2000€ ανεξαρτήτου τζίρου και υπαλλήλων της επιχείρησης. 

Αν σε ενδιαφέρει λες στον λογιστή να κάνει την αίτηση και θα πάρεις τον Δεκέμβριο 2000€ αλλά το 22 πρέπει να επιστρέψεις τα 1000€ σε δώσεις.

Η βοήθεια προς τους Ελ.Επαγγελματίες είναι αστεία... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και ένα πρόγραμμα ενίσχυσης της περιφέρειας που σου επιδοτεί το 50% του λειτουργικού κόστους σου.

Ίσα που προλαβαίνεις αν μπορείς να ενταχθείς:

https://www.espa.gr/el/Pages/ProclamationsFS.aspx?item=5026

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Twoface είπε

Η εισπρακτέα προκαταβολή νο4 είναι 2000€ ανεξαρτήτου τζίρου και υπαλλήλων της επιχείρησης. 

Αν σε ενδιαφέρει λες στον λογιστή να κάνει την αίτηση και θα πάρεις τον Δεκέμβριο 2000€ αλλά το 22 πρέπει να επιστρέψεις τα 1000€ σε δώσεις.

Η βοήθεια προς τους Ελ.Επαγγελματίες είναι αστεία... 

Τα ποσά διαφοροποιούνται αναλόγως αν έχεις υπαλλήλους ή οχι. Τα 2000€ είναι το κατώτατο ποσό για κάποιον που δεν απασχολεί προσωπικό.

Συμφωνώ ότι ειναι αστεία η βοήθεια. Υπάρχουν (ή υπήρχαν αναλόγως την περιοχή) προγράμματα ενίσχυσης από την περιφέρεια με πολύ πιο σοβαρά ποσά όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, yannis27gr είπε

Τα ποσά διαφοροποιούνται αναλόγως αν έχεις υπαλλήλους ή οχι. Τα 2000€ είναι το κατώτατο ποσό για κάποιον που δεν απασχολεί προσωπικό.

Συμφωνώ ότι ειναι αστεία η βοήθεια. Υπάρχουν (ή υπήρχαν αναλόγως την περιοχή) προγράμματα ενίσχυσης από την περιφέρεια με πολύ πιο σοβαρά ποσά όμως.

Στην επιστρεπτέα 1 - 2 άν είχες υπάλληλο έπαιρνες 4000€. 
τώρα έχεις δεν έχεις είναι φιξ 2000€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

παιρνεις 2, δινεις 1...

εχουν να πεσουν τουφεκια παλι....ελληνικα & ξενα μαζι !!!

Εχουν ηδη αρχισει και σε λιγο καιρο θα ειναι πολυ χειροτερα τα πραγματα.

Δινουν σε ολους εκτος απο τις επιχειρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...