Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

το εχω δει και εγω, επειδη το εμπορευμα ερχεται με καραβι θεωρητικα εδω πρεπει να εχουν παραλαβει ή να παραλμβανουν τις επομενες μερες (τουλαχιστον πριν απο αγγλια)

Untitled.png

Ακριβώς. Λογικά σκεπτόμενοι δηλαδή, μεσ την εβδομάδα θα πρέπει να δούμε κίνηση στις προπαραγγελίες. Αν δε, ανοίξει έστω και ένα μικρό παράθυρο για νέες παραγγελίες πάει να πει ότι η φήμη (απο το ίδιο account) που θέλει την Sony να αποστέλει 3 εκ. units σε μηνιαία βάση μέχρι τον Απρίλιο ισχύει. Για να δούμε. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει μόνο καπνός εδώ, και ότι είναι κρίσιμη εβδομάδα αυτή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έρχονται πλέον πάντως όντως γύρω στα 3 μύρια κομμάτια κάθε μήνα από την SONY. Αν κατανεμηθούν σωστά στις χώρας μέσα στον μηνα θα τελειώσουν προπαραγγελίες και θα βγουν σε μερικές χώρες ως και νέες παραγγελίες (λιγες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Bertolucciman7 είπε

Παιδιά ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνεις επέκταση εγγύησης σε ελληνικό κατάστημα από ps5 που πήρες απέξω ??ευχαριστω

Όχι. Άμα περάσει και χ διάστημα, ούτε με κονσόλα από το ίδιο κατάστημα που θες να πάρεις και την επέκταση μπορείς. (μπορείς να δεις όρους στα σαιτ τους) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο sony center, παραγγελία 24/10. Μου είπαν πως χτες πληροφορήθηκαν ότι φέρνουν 20 με 25 του μήνα κομμάτια και οτι είμαι από τους "λίγους τυχερούς" που θα εξυπηρετηθούν αυτόν τον μήνα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Warezzly είπε

Πήρα τηλέφωνο sony center, παραγγελία 24/10. Μου είπαν πως χτες πληροφορήθηκαν ότι φέρνουν 20 με 25 του μήνα κομμάτια και οτι είμαι από τους "λίγους τυχερούς" που θα εξυπηρετηθούν αυτόν τον μήνα..

disc ή digital;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο public έχει κανείς καμιά ενημέρωση? Εχω προπαραγγελια από Σεπτέμβρη, με είχαν ενημερώσει αρχικά ότι δεν θα είμαι στο πρώτο κύμα, αλλά τώρα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Warezzly είπε

Πήρα τηλέφωνο sony center, παραγγελία 24/10. Μου είπαν πως χτες πληροφορήθηκαν ότι φέρνουν 20 με 25 του μήνα κομμάτια και οτι είμαι από τους "λίγους τυχερούς" που θα εξυπηρετηθούν αυτόν τον μήνα..

Εντάξει, απαράδεκτοι. Εγώ παρήγγειλα 27/10, μας έλεγαν παραλαβή 16/12, μετά έλεγαν 13/1, και τώρα λένε 20-25/1?

25 ρημαδοπαραγγελίες έχουν σε εκκρεμότητα, ούτε αυτές δεν μπορούν να καλύψουν; Τι θα πει "λίγοι τυχεροί";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Warezzly είπε

Πήρα τηλέφωνο sony center, παραγγελία 24/10. Μου είπαν πως χτες πληροφορήθηκαν ότι φέρνουν 20 με 25 του μήνα κομμάτια και οτι είμαι από τους "λίγους τυχερούς" που θα εξυπηρετηθούν αυτόν τον μήνα..

Τα sony center θα παραλαβουν το μικροτερο ογκο κομματιων,κι ας εχουν το ονομα.Ο κυριος ογκος θα παει στα μεγαλα καταστηματα-αλυσιδες.Ισως γι αυτο στο ειπε αυτο

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς γίνεται να σας λένε πότε θα παραλάβετε από Σόνυ σέντερ ; Εγώ παρήγγειλα την δεύτερη μέρα των προπαραγγελιων με εξόφληση, μου είχαν πει ότι είμαι ο δεύτερος στην σειρά στην επόμενη παραλαβή , και μέχρι εχθές που τους ρώτησα δεν ήξεραν να μου πουν πότε και αν θα το έχω . Ή ότι να ναι μας λένε ή ότι να ναι γράφετε μερικοί .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Όχι. Άμα περάσει και χ διάστημα, ούτε με κονσόλα από το ίδιο κατάστημα που θες να πάρεις και την επέκταση μπορείς. (μπορείς να δεις όρους στα σαιτ τους) 

Ευχαριστώ πολύ φίλε τότε δεν αξίζει...πάντως για τους ανυπόμονους υπηρχουν στο ebay στα 562€ από γερμανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παραγγελία 02/10 απο Public. Εχω κάνει άπειρα τηλέφωνα. Καμία σημασία και καμία ενημέρωση .Δεν γνωρίζουν τίποτα μου λένε συνέχεια και αναρωτιούνται και γιατι ρωτάω.

Γνωρίζει κάτι κάποιος η έχει παρόμοια εμπειρία απο Public ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, v17 είπε

Εγω παραγγελία 02/10 απο Public. Εχω κάνει άπειρα τηλέφωνα. Καμία σημασία και καμία ενημέρωση .Δεν γνωρίζουν τίποτα μου λένε συνέχεια και αναρωτιούνται και γιατι ρωτάω.

Γνωρίζει κάτι κάποιος η έχει παρόμοια εμπειρία απο Public ;

9/11 παραγγελια digital απο Public. Τα ίδια, καμία ενημέρωση απο μόνοι τους. Εχω πάρει 3-4 τηλέφωνα και δεν έχουν ιδέα. Τους ρώτησα γιατί δεν με έχουν ενημερώσει τουλάχιστον για την καθυστέρηση και μου λένε "γίνεται χαμός" και "έχετε δίκιο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...