Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι έκανα την αγορά της χρονιάς !!!

Την 31.12.2021 πήρα από κατάστημα germanos PS5 + Dual Sense Black + Ratchet and Clank στα 589.

Ταυτόχρονα όμως έτρεχε 20% epistrofi πληρώνοντας με Gpay οπότε είχα και όφελος 120 euro !!!

Άμα σε θέλει τι να πω...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/1/2022 στις 6:07 ΜΜ, MixMasteR είπε

Μόλις έκανα και εγώ παραγγελία, για να δούμε. Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Επεξ/σία από digiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2021 στις 8:12 ΜΜ, nikangel είπε

Ψάχνω για τον ανιψιό εδώ και μέρες κονσόλα από όλα τα μεγάλα καταστήματα και όλο πακέτα βρίσκω διαθέσιμα. Ζήτησα από γνωστή αλυσίδα να αγοράσω το πακέτο και να τους επιστρέψω το παιχνίδι και το δεύτερο χειριστήριο και μου είπαν πως αυτό δεν γίνεται και πως πρέπει να τα επιστρέψω όλα μαζί. Θεωρώ απαράδεκτη την πολιτική των καταστημάτων που σε υποχρεώνουν να αγοράσεις πακέτο κονσόλα δεύτερο χειριστήριο και παιχνίδι. Δεν βγαίνουν πακέτο από το εργοστάσιο. Αυτή είναι χειραγώγηση αγοράς. Επίσης ο εισαγγελέας έπρεπε να τσιμπήσει κάνα δυο μεταπωλητές που έχουν γεμίσει τις αγγελίες παντού με καπέλο στην τιμή από 100 ως 200 ευρώ για εμπόριο χωρίς νόμιμα παραστατικά. Εκεί να δεις τι θα τις κάνανε όλοι αυτοί τις κονσόλες που τις πήραν για να βγάλουν μεροκάματο. 

λινκ για τα καταστηματα που εχουν πακετα διαθεσιμα (Αναζητω bundles)? 
ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sonyos είπε

λινκ για τα καταστηματα που εχουν πακετα διαθεσιμα (Αναζητω bundles)? 
ευχαριστω

Με την πρώτη ευκαιρία, θα αναρτηθούν εδώ links μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά!

Όποιος ενδιαφέρεται έχει αρκετές κονσόλες διαθέσιμες στο Public Ηρακλείου (δεν γνωρίζω για digital) αλλά δίνονται μόνο ως bundle με 2ο χειριστήριο + επέκτασης εγγύησης στα 3 χρόνια + παιχνίδι Destruction Allstars στα 640 ευρώ. Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής άλλου παιχνιδιού δίνοντας τη διαφορά από τα 20 ευρώ που κοστίζει το Destruction Allstars. Δε γνωρίζω πόσες από αυτές έχουν κρατηθεί ήδη κτλ οπότε θα πρότεινα να επικοινωνούσατε με το κατάστημα μην πάτε τζάμπα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που παρήγγειλα από Vodafone χθές, έχει ήδη έρθει στο κεντρο διαλογής της περιοχής μου και λογικά πολύ σύντομα και απιτι (εκτός Αττικής, κεντρική Ελλάδα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, digiou είπε

Εγώ που παρήγγειλα από Vodafone χθές, έχει ήδη έρθει στο κεντρο διαλογής της περιοχής μου και λογικά πολύ σύντομα και απιτι (εκτός Αττικής, κεντρική Ελλάδα).

Τέλεια!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2022 στις 1:02 ΜΜ, gRim είπε

Καλή χρονιά!

Όποιος ενδιαφέρεται έχει αρκετές κονσόλες διαθέσιμες στο Public Ηρακλείου (δεν γνωρίζω για digital) αλλά δίνονται μόνο ως bundle με 2ο χειριστήριο + επέκτασης εγγύησης στα 3 χρόνια + παιχνίδι Destruction Allstars στα 640 ευρώ. Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής άλλου παιχνιδιού δίνοντας τη διαφορά από τα 20 ευρώ που κοστίζει το Destruction Allstars. Δε γνωρίζω πόσες από αυτές έχουν κρατηθεί ήδη κτλ οπότε θα πρότεινα να επικοινωνούσατε με το κατάστημα μην πάτε τζάμπα. 

Στο σαητ δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Εγώ μένω Ηράκλειο, λες να πάω να δοκιμάσω αυριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, charalampos21 said:

Στο σαητ δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Εγώ μένω Ηράκλειο, λες να πάω να δοκιμάσω αυριο;

Ναι το γνωρίζω ότι δεν είναι διαθέσιμο στο site. Είχαν πολλά κομμάτια πάντως. Αν έχεις την δυνατότητα δοκίμασε αν έχει μείνει κανένα διαθέσιμο ή πάρε τηλ να ρωτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gRim είπε

Ναι το γνωρίζω ότι δεν είναι διαθέσιμο στο site. Είχαν πολλά κομμάτια πάντως. Αν έχεις την δυνατότητα δοκίμασε αν έχει μείνει κανένα διαθέσιμο ή πάρε τηλ να ρωτήσεις. 

Θα παω να ρωτήσω αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/1/2022 στις 1:37 ΜΜ, digiou είπε

Εγώ που παρήγγειλα από Vodafone χθές, έχει ήδη έρθει στο κεντρο διαλογής της περιοχής μου και λογικά πολύ σύντομα και απιτι (εκτός Αττικής, κεντρική Ελλάδα).

Λίνκ για παραγγελία μπορείτε να δώσετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ηλεκτρονικά μπορεί κάποιος να δει τη διαθεσιμότητα κ να παραγγείλει PS5 ή μπορείς και να πας σε οποιαδήποτε καταστημα (public, germanos κτλ.) κ να κάνεις κάποιου είδους προπαραγγελια έτσι ώστε μόλις έρθει το απόθεμα να ειδοποιήσουν κ να το παραλάβεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...