Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@fanatikospredator
Σήμερα που μίλησα με όλα τα μεγάλα μου είπαν το ίδιο πράγμα....μόνο ηλεκτρονικά.

Εντωμεταξύ στο κινητό που μπήκα στο public για το bundle rachet + ps5 disk edition μου εδειχνε οτι θα το είχαν σήμερα σε κάποια καταστήματα. Παρόλα αυτά μου είπαν οτι δεν υπάρχει τίποτα κ μάλλον είναι λάθος συστήματος.

Επεξ/σία από mythodeia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, fanatikospredator said:

Μόνο ηλεκτρονικά μπορεί κάποιος να δει τη διαθεσιμότητα κ να παραγγείλει PS5 ή μπορείς και να πας σε οποιαδήποτε καταστημα (public, germanos κτλ.) κ να κάνεις κάποιου είδους προπαραγγελια έτσι ώστε μόλις έρθει το απόθεμα να ειδοποιήσουν κ να το παραλάβεις;

Πριν 2 μέρες είδα εγώ ο ίδιος σε κατάστημα public αρκετές κονσόλες διαθέσιμες ενώ online έδειχνε μη διαθεσιμότητα. Επίσης, πριν λίγο φίλος το παράγγειλε από κατάστημα Κωτσόβολου και του είπαν σε 2 μέρες θα το έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gRim είπε

Πριν 2 μέρες είδα εγώ ο ίδιος σε κατάστημα public αρκετές κονσόλες διαθέσιμες ενώ online έδειχνε μη διαθεσιμότητα. Επίσης, πριν λίγο φίλος το παράγγειλε από κατάστημα Κωτσόβολου και του είπαν σε 2 μέρες θα το έχει. 

Καλημέρα. Θα με ενδιέφερε να μάθω από ποιο κατάστημα το παρήγγειλε και πως έβαλε την παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, prototypegr said:

Καλημέρα. Θα με ενδιέφερε να μάθω από ποιο κατάστημα το παρήγγειλε και πως έβαλε την παραγγελία.

Απλά ρώτησε τον πωλητή και αυτός τους είπε ότι υπάρχει απόθεμα και θα την έχει σε 2 μέρες. Παράγγειλε σκέτη κονσόλα όχι bundle απλά με έξτρα εγγύηση που του την άφησε στα 50 ευρώ. Δεν χρειάστηκε να δώσει προκαταβολή. 

Ξέχασα να αναφέρω ότι ήταν στο κατάστημα Κωτσόβολος στην Κνωσσού Ηράκλειο Κρήτης.

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gRim είπε

Απλά ρώτησε τον πωλητή και αυτός τους είπε ότι υπάρχει απόθεμα και θα την έχει σε 2 μέρες. Παράγγειλε σκέτη κονσόλα όχι bundle απλά με έξτρα εγγύηση που του την άφησε στα 50 ευρώ. Δεν χρειάστηκε να δώσει προκαταβολή. 

Ολίγον τυχερούλης στάθηκε ο μπαγάσας. Καλοφάγωτο.

Απλά για την ιστορία, σε τηλεφώνημά μου στον Κωτσόβολο, μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα κομμάτι (κομμάτι... χε...) διαθέσιμο online ή σε κατάστημα. Από τέλος του μήνα και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, FCastor said:

Ολίγον τυχερούλης στάθηκε ο μπαγάσας. Καλοφάγωτο.

Απλά για την ιστορία, σε τηλεφώνημά μου στον Κωτσόβολο, μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα κομμάτι (κομμάτι... χε...) διαθέσιμο online ή σε κατάστημα. Από τέλος του μήνα και βλέπουμε...

Ακριβώς το ίδιο μου είχαν πει όταν πήρα τηλ στο public και ύστερα από 2-3 μέρες πήγα ο ίδιος και το πήρα από το κατάστημα έτσι απλά και ενώ το εμφάνιζε εξαντλημένο στο site. 

Πραγματικά δε ξέρω γιατί σταμάτησαν να δίνουν στα site. 'Ισως λόγω scalper και για να φέρνουν κόσμο στο φυσικό κατάστημα μήπως και αγοράσουν κι άλλα προϊόντα. Του είπε ότι γενικά υπάρχουν κομμάτια. Ελπίζω οι 2 μέρες να μην είναι κανένας μήνας γιατί τα έκανε κάτι τέτοια ο Κωτσόβολος.  

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας ήθελα να ενημερώσω για μια ιδέα που είχα απλά δεν βρήκα forum με θέμα συζήτησης αυτόυ που θέλω να αναφέρω. Πρόκειται για την σύνδεση του ps4 controller στο ps5.Γνωριζοντας ότι μπορείς να συνδέσεις το κοντρόλ ps4 στο ps5 και λειτουργεί ΜΟΝΟ σε παιχνίδια του ps4 σκέφτηκα μια ιδέα για να παίζεις και του Ps5 με έναν απλό τρόπο.1) Κατεβάζεις την εφαρμογή της sony με όνομα Ps remote και πραγματοποιείς την σύνδεση με το ps5 μέσω psn 2)Έπειτα ανοίγεις το Bluetooth στο κινητό σου και κάνεις pairing στο κοντρόλ του ps4 παύοντας το κουμπί share και το PlayStation button 3) Τέλος μόλις αφού ανακαλύψεις ότι λειτουργεί κανονικοτατα να σε ενημερώσω ότι πρέπει να είσαι μέσα στην εφαρμογή (ps remote )γιατί θα γίνει διακοπή σύνδεσης αλλά δεν υπάρχει θέμα να βγεις και να ξανά μπεις δεν χρειάζεται ξανά όλη αυτή η διαδικασία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gRim είπε

Ακριβώς το ίδιο μου είχαν πει όταν πήρα τηλ στο public και ύστερα από 2-3 μέρες πήγα ο ίδιος και το πήρα από το κατάστημα έτσι απλά και ενώ το εμφάνιζε εξαντλημένο στο site. 

Πραγματικά δε ξέρω γιατί σταμάτησαν να δίνουν στα site. 'Ισως λόγω scalper και για να φέρνουν κόσμο στο φυσικό κατάστημα μήπως και αγοράσουν κι άλλα προϊόντα. Του είπε ότι γενικά υπάρχουν κομμάτια. Ελπίζω οι 2 μέρες να μην είναι κανένας μήνας γιατί τα έκανε κάτι τέτοια ο Κωτσόβολος.  

Από ότι έμαθα, άμα πας σε ένα κατάστημα  πλαίσιο και ζητήσεις να σε έχουν στα υπόψιν σου σε περίπτωση που ακυρωθεί κάποια παραγγελια, έχεις σύντομα κονσόλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν κοσνόλες στα καταστήματα και όχι στις ιστοσελίδες τους? Και αν γνωρίζει κάποιος πότε θα ξανά παραλάβουν τα καταστήματα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GkiokasA είπε

Καλησπέρα σας ήθελα να ενημερώσω για μια ιδέα που είχα απλά δεν βρήκα forum με θέμα συζήτησης αυτόυ που θέλω να αναφέρω. Πρόκειται για την σύνδεση του ps4 controller στο ps5.Γνωριζοντας ότι μπορείς να συνδέσεις το κοντρόλ ps4 στο ps5 και λειτουργεί ΜΟΝΟ σε παιχνίδια του ps4 σκέφτηκα μια ιδέα για να παίζεις και του Ps5 με έναν απλό τρόπο.1) Κατεβάζεις την εφαρμογή της sony με όνομα Ps remote και πραγματοποιείς την σύνδεση με το ps5 μέσω psn 2)Έπειτα ανοίγεις το Bluetooth στο κινητό σου και κάνεις pairing στο κοντρόλ του ps4 παύοντας το κουμπί share και το PlayStation button 3) Τέλος μόλις αφού ανακαλύψεις ότι λειτουργεί κανονικοτατα να σε ενημερώσω ότι πρέπει να είσαι μέσα στην εφαρμογή (ps remote )γιατί θα γίνει διακοπή σύνδεσης αλλά δεν υπάρχει θέμα να βγεις και να ξανά μπεις δεν χρειάζεται ξανά όλη αυτή η διαδικασία 

Για ποιόν λόγο? Το κοντρολλερ του PS5 ειναι κλάσης ανώτερο απο του 4. Εγω πάνω απο μισή ώρα δεν αντεξα το κοντρολλερ του 4 μετα που δοκίμασα του 5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...