Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, Mif89 είπε

Όλοι εσείς που ποστάρετε διαθεσιμότητα στα μεγάλα καταστήματα πως μαθαίνετε τόσο γρήγορα ότι έχουν stock ; Το αποκλείω να στέκεστε μπροστά από τις σελίδες σαν τα σκιάχτρα με τον κένσορα στο refresh page. Έχετε κάποιο addon ;

Και όμως, και όμως... Σε ένα βαθμό τουλάχιστον. Όπως και προείπαν κάποιοι βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/3/2022 στις 3:48 ΜΜ, gaster76 είπε

Παρέλαβα σήμερα το δεύτερο χειριστήριο και το Demon’s Souls. Για την κονσόλα αναμένουν από τον προμηθευτή. Όταν έκανα την παραγγελία (το Σάββατο) είχαν εκτιμώμενη παράδοση από 03 έως 09 Μαρτίου. Για να δούμε 

Παραληφθεί και η κονσόλα την Πέμπτη 03 Μαρτίου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την επιστροφή Forbidden West, ακουστικά, κάμερα και media remote σήμερα στο πλαίσιο Συντάγματος και οι υπάλληλοι ήταν πολύ αρνητικοί με την όλη διαδικασία.

Αρχικά μίλησα με τον άνθρωπο που ήταν στο τμήμα των videogames ο οποίος μου έλεγε ότι είναι μέρος bundle και πρέπει να επιστρέψω και το ps5, και στη συνέχεια όταν μίλησα με τον υπεύθυνο του καταστήματος μου έλεγε την ίδια ιστορία και μετά από επίμονη εκ μέρους μου κοίταξε στον υπολογιστή του και "είδε" ότι δεν είναι εν τέλει bundle της Sony και μπορώ να τα επιστρέψω κανονικά.

Στο ταμείο μετά η κοπέλα πάλι μου είπε την ίδια ιστορία, ότι υποτίθεται είναι μέρος bundle και υπάρχει κάποιο θέμα, αλλά εν τέλει μου έδωσαν το πιστοποιητικό το οποίο μπορώ απλά με μια κλήση στο πλαίσιο να ζητήσω να μου το πιστώσουν στον τραπεζικό λογαριασμό μου.

Παρεμπιπτόντως, τα μέρη του bundle ήταν χρεωμένα ως εξής:

Κάμερα 10€

Media Remote 20€

Pulse 3D 90€

Forbidden West 70€

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tatius94 είπε

Έκανα την επιστροφή Forbidden West, ακουστικά, κάμερα και media remote σήμερα στο πλαίσιο Συντάγματος και οι υπάλληλοι ήταν πολύ αρνητικοί με την όλη διαδικασία.

Αρχικά μίλησα με τον άνθρωπο που ήταν στο τμήμα των videogames ο οποίος μου έλεγε ότι είναι μέρος bundle και πρέπει να επιστρέψω και το ps5, και στη συνέχεια όταν μίλησα με τον υπεύθυνο του καταστήματος μου έλεγε την ίδια ιστορία και μετά από επίμονη εκ μέρους μου κοίταξε στον υπολογιστή του και "είδε" ότι δεν είναι εν τέλει bundle της Sony και μπορώ να τα επιστρέψω κανονικά.

Στο ταμείο μετά η κοπέλα πάλι μου είπε την ίδια ιστορία, ότι υποτίθεται είναι μέρος bundle και υπάρχει κάποιο θέμα, αλλά εν τέλει μου έδωσαν το πιστοποιητικό το οποίο μπορώ απλά με μια κλήση στο πλαίσιο να ζητήσω να μου το πιστώσουν στον τραπεζικό λογαριασμό μου.

Παρεμπιπτόντως, τα μέρη του bundle ήταν χρεωμένα ως εξής:

Κάμερα 10€

Media Remote 20€

Pulse 3D 90€

Forbidden West 70€

 

Ερωτηση: Θα μπορουσες αν ηθελες να επιστρεψεις μόνο το pulse και το forbidden ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panosno1com είπε

Ερωτηση: Θα μπορουσες αν ηθελες να επιστρεψεις μόνο το pulse και το forbidden ετσι?

Ναι εννοείται θα μπορούσα να είχα αλλάξει οποιαδήποτε από τα παρελκόμενα ήθελα, απλά αν τύχεις σε κάποιον που δεν ξέρει πρέπει δυστυχώς ευγενικά να επιμείνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρήγγειλα ένα PS5 standard στα 499€ από Γερμανό! Βλέπω έχει ακόμα χαμηλή διαθεσιμότητα. Εκτιμώμενη παράδοση μου έδωσαν Παρασκευή ή Σάββατο. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ψάχνουν PS5 κάντε κανένα τηλέφωνο στα μαγαζιά και πείτε ότι πληρώνετε με κάρτα. Την προηγούμενη εβδομάδα ενώ στη σελίδα του plaisio έλεγε εξαντλημένο το bundle με τα 679 ευρώ πήρα τηλ και μόλις ανέφερα ότι πληρώνω με κάρτα ξαφνικά βρέθηκε διαθέσιμο κομμάτι. Όντως την επόμενη το πρωί το είχα. Ίσως έτυχε βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να βρεις ετοιμοπαράδοτο, ψάξε σε χώρες στις οποίες τελείωσαν τα μέτρα covid και το green pass.

Στην Ελλάδα υπάρχουν ακόμα πολλοί οι οποίοι δεν μπορούν να βγουν μια βόλτα σαν άνθρωποι για ένα φαγητό ή καφέ οπότε περνάνε την ώρα τους κυρίως στο σπίτι. Ξέρεις πόσοι καραντινιέροι περιμένουν το PS5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, DoMxx199 είπε

Μόλις παρήγγειλα ένα PS5 standard στα 499€ από Γερμανό! Βλέπω έχει ακόμα χαμηλή διαθεσιμότητα. Εκτιμώμενη παράδοση μου έδωσαν Παρασκευή ή Σάββατο. Για να δούμε...

Ήσουν σε λίστα αναμονής φίλε? Γενικά ξέρει κανείς αν τα διάφορα επώνυμα μαγαζιά διατηρούν λίστες αναμονής για το ps5, είτε τηλεφωνικά είτε ηλεκτρονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Iron_Pirate είπε

Ήσουν σε λίστα αναμονής φίλε? Γενικά ξέρει κανείς αν τα διάφορα επώνυμα μαγαζιά διατηρούν λίστες αναμονής για το ps5, είτε τηλεφωνικά είτε ηλεκτρονικά?

Όχι τίποτα. Ούτε newsletter δε μου έστειλαν. Τυχαία μπήκα το πρωί και είχε "ελάχιστη διαθεσιμότητα". Κράτησε περίπου για κανένα 15'

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DoMxx199 είπε

Όχι τίποτα. Ούτε newsletter δε μου έστειλαν. Τυχαία μπήκα το πρωί και είχε "ελάχιστη διαθεσιμότητα". Κράτησε περίπου για κανένα 15'

Επρεπε να παρεις τηλ αρχικα να δεις αν ειναι οντως διαθεσιμο..Και εγω ετσι ελεγα και μου ακυρωσαν την παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JohnMode είπε

Επρεπε να παρεις τηλ αρχικα να δεις αν ειναι οντως διαθεσιμο..Και εγω ετσι ελεγα και μου ακυρωσαν την παραγγελια

Ωχ... Μη μου λες τέτοια ;ρ. Ξέρεις εκείνη τη στιγμή απλά έσπευσα να το τσιμπήσω. Μετά από πόση ώρα στο ακύρωσαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DoMxx199 είπε

Ωχ... Μη μου λες τέτοια ;ρ. Ξέρεις εκείνη τη στιγμή απλά έσπευσα να το τσιμπήσω. Μετά από πόση ώρα στο ακύρωσαν; 

Περίμενε να δεις, μπορεί να είσαι τυχερός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...