Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, DoMxx199 είπε

Ωχ... Μη μου λες τέτοια ;ρ. Ξέρεις εκείνη τη στιγμή απλά έσπευσα να το τσιμπήσω. Μετά από πόση ώρα στο ακύρωσαν; 

Την επομενη μερα μου εστειλαν μειλ ακυρωσης αλλα τους ειχα στειλει εγω πιο πριν για να επιβεβαιωσω οτι ειναι διαθεσιμο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μάλιστα. Θα περιμένω τότε! Fingers crossed...

1 ώρα πριν, JohnMode είπε

Την επομενη μερα μου εστειλαν μειλ ακυρωσης αλλα τους ειχα στειλει εγω πιο πριν για να επιβεβαιωσω οτι ειναι διαθεσιμο…

Τους πήρα και ένα τηλέφωνο καλού κακού και μου είπαν ότι όλα φαίνονται οκέι με την παραγγελία μου κι οτι προχωράει και πως θα ενημερωθώ εκ νέου όταν είναι έτοιμη. Με όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα δεν μπορώ να χαρώ ;ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω  ειχα κλείσει με παραλαβη απο το καταστημα public το bundle με το κοντρολερ το horizon και το uncharted  669 

Σημερα που πηγα οταν μου εφεραν την παραγγελια μου στο ταμείο   ρωταω την υπάλληλο  μπορω να αφήσω το uncarted γιατι αλλαξα γνωμη και δεν το θελω?  μου λεει ναι κανενα προβλημα, πληρωσα 611 και εφυγα σαν κυριος! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζίφος ο Γερμανός! Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι δεν έχουν απόθεμα και πρότειναν να περιμένω μία μέρα μήπως αλλάξει κάτι, αλλιώς αύριο θα προχωρήσουν σε ακύρωση παραγγελίας κι επιστροφή χρημάτων... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, DoMxx199 είπε

Τζίφος ο Γερμανός! Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα και μου είπαν ότι δεν έχουν απόθεμα και πρότειναν να περιμένω μία μέρα μήπως αλλάξει κάτι, αλλιώς αύριο θα προχωρήσουν σε ακύρωση παραγγελίας κι επιστροφή χρημάτων... 

Πριν λίγο μίλησα με Γερμανό και μου είπαν ότι έχουν απόθεμα σε κονσολες αλλα σε bundle μαζί με 3 παιχνίδια. Οπότε μπορεί όντως να έχουν απόθεμα αλλά θέλουν να κάνουν το γνωστό κόλπο με τα budle 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Itsme.pit είπε

Πριν λίγο μίλησα με Γερμανό και μου είπαν ότι έχουν απόθεμα σε κονσολες αλλα σε bundle μαζί με 3 παιχνίδια. Οπότε μπορεί όντως να έχουν απόθεμα αλλά θέλουν να κάνουν το γνωστό κόλπο με τα budle 

Αυτό δεν μου το είπε η υπάλληλος που μίλησα. Αυτό σημαίνει ότι έχουν εξαντληθεί ή απλά παρέλειψε; Γιατί θα ήθελα να ξέρω και αυτή την επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mε ενημερωσαν και εμενα το πρωι απο τον Γερμανο για bundle διαθεσιμο με Demon Souls, Spiderman και Uncharted στα 679€.

Το θεμα ειναι αν τα παραλαβω ολα κομπλε θα μπορεσω να δωσω επιστροφη τα games?

2 λεπτά πριν, slipwalker είπε

Mε ενημερωσαν και εμενα το πρωι απο τον Γερμανο για bundle διαθεσιμο με Demon Souls, Spiderman και Uncharted στα 679€.

Το θεμα ειναι αν τα παραλαβω ολα κομπλε θα μπορεσω να δωσω επιστροφη τα games?

525€ την κονσολα disk edition και τα υπολοιπα 154€ ειναι για τα games.

Επεξ/σία από slipwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, slipwalker είπε

Mε ενημερωσαν και εμενα το πρωι απο τον Γερμανο για bundle διαθεσιμο με Demon Souls, Spiderman και Uncharted στα 679€.

Το θεμα ειναι αν τα παραλαβω ολα κομπλε θα μπορεσω να δωσω επιστροφη τα games?

525€ την κονσολα disk edition και τα υπολοιπα 154€ ειναι για τα games.

Αυτό ακριβώς 

Μόλις τώρα, Itsme.pit είπε

Αυτό ακριβώς 

Το ρώτησα και μου είπαν δεν γίνεται. Οτι και καλά είναι της sony το budle. Εγώ προσωπικά τους έριξα άκυρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, slipwalker είπε

Mε ενημερωσαν και εμενα το πρωι απο τον Γερμανο για bundle διαθεσιμο με Demon Souls, Spiderman και Uncharted στα 679€.

Το θεμα ειναι αν τα παραλαβω ολα κομπλε θα μπορεσω να δωσω επιστροφη τα games?

525€ την κονσολα disk edition και τα υπολοιπα 154€ ειναι για τα games.

525€ δίνουν την κονσόλα; Κι εδώ scalpers? 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφή των περιφερειακών του bundle γίνεται. Το έχω ήδη κάνει σε πλαίσιο χωρίς πολύ προσπάθεια, απλά χρειάστηκε να μιλήσω με τον υπεύθυνο.

Πήγα να κάνω το ίδιο για λογαριασμό φίλου σε κωτσόβολο και ο υπεύθυνος απλά δεν ήθελε να βοηθήσει, μου έλεγε συνέχεια οτι δε μπορεί να το κάνει και να μιλήσω με τα κεντρικά.

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία, να με βοηθήσει πως συνεχίζουμε από δω και πέρα? Πάμε για καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή? Παίρνουμε στα κεντρικά που δε νομίζω να βοηθήσουν ιδιαιτερα.

Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας στείλει εδώ ή ας μου στείλει pm.

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, prototypegr είπε

525€ δίνουν την κονσόλα; Κι εδώ scalpers? 😂

Ανέβηκε με το πόλεμο λογικά

 Πλαστικό από πετρέλαιο γίνεται συν τα καύσιμα του πλοίου και φορτηγού να στο φέρει.

Δεν θα είναι οι μόνες αυξήσεις.

Logistics

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Ανέβηκε με το πόλεμο λογικά

 Πλαστικό από πετρέλαιο γίνεται συν τα καύσιμα του πλοίου και φορτηγού να στο φέρει.

Δεν θα είναι οι μόνες αυξήσεις.

Logistics

Αν ίσχυε αυτό που γράφεις, τότε θα είχαν αλλάξει την τιμή στο site τους. Όπως επίσης και όλα τα μεγάλα καταστήματα. Απλώς οι τιμές των παιχνιδιών είναι παραπάνω, π.χ. το Demon Souls έχει 79,91€, Spiderman 59,90€ και Uncharted: Legacy of Thieves Collection 49,90€. Σύνολο 189,71€, μόνο τα παιχνίδια. Και Spiderman έβαλα την απλή έκδοση κι όχι την Ultimate που δίνουν συνήθως. Οπότε, όπως βλέπεις μάλλον κάνουν και μια μικρή έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, prototypegr είπε

Αν ίσχυε αυτό που γράφεις, τότε θα είχαν αλλάξει την τιμή στο site τους.

Σιγά μην αλλάζουν τις τιμές στα site για κάτι που είναι μη διαθέσιμο και στην τελική δεν μπορείς να αγοράσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, thagkol είπε

Σιγά μην αλλάζουν τις τιμές στα site για κάτι που είναι μη διαθέσιμο και στην τελική δεν μπορείς να αγοράσεις. 

Δεν αλλάζει η τιμή στο PS5 από πόλεμο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...