Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gdal73 είπε

Είναι οι κλασικές τιμές των πακέτων που κυκλοφορούν εδώ και καιρό. Αν αξίζει είναι άλλο θέμα...

Τιμές δεν είναι scalper, είναι καθαρές λιανικής. Τώρα η πρακτική είναι όντως άλλη συζήτηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Nvidiaman είπε

Έχετε δίκιο παιδιά αλλα ακομη και ετσι μου φαίνονται αρκετά ακριβές οι τιμές 

Είναι, ειδικά σε σύγκριση με Xbox που βρίσκεις σκέτο με καπέλο μόνο 20€ ή με ένα μόνο  παιχνίδι σχεδόν πάντα στα μεγάλα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Nvidiaman είπε

Όχι μόνο προσοχή αλλα οι τιμές ειναι εντελώς scalper 

700 για κονσόλα 2ο controller και 2 καλά games δεν το λες εντελώς scalper.Αν τα πάρεις χωριστά απο το public , controller , GT7 και Horizon πόσο βγαίνει ; Θα μου πείς ως bundle θα έπρεπε να είναι φτηνότερο αλλά μην ξεχνάμε την εποχή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Chocobo είπε

700 για κονσόλα 2ο controller και 2 καλά games δεν το λες εντελώς scalper.Αν τα πάρεις χωριστά απο το public , controller , GT7 και Horizon πόσο βγαίνει ; Θα μου πείς ως bundle θα έπρεπε να είναι φτηνότερο αλλά μην ξεχνάμε την εποχή..

Το είπα έτσι από αντίδραση έχεις δίκιο. Απλά σου φοράνε καπέλο πράγματα που ίσως δεν ήθελες δίχως να έχεις τα χρήματα. 
 

Ωστόσο αγορασα με τιμολόγιο και έπεσε καλούτσικα η τιμή. Μεγάλη υπόθεση το τιμολόγιο παιδιά. 

Επεξ/σία από Nvidiaman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Nvidiaman είπε

Το είπα έτσι από αντίδραση έχεις δίκιο. Απλά σου φοράνε καπέλο πράγματα που ίσως δεν ήθελες δίχως να έχεις τα χρήματα. 
 

Ωστόσο αγορασα με τιμολόγιο και έπεσε καλούτσικα η τιμή. Μεγάλη υπόθεση το τιμολόγιο παιδιά. 

Ζηλεύω όσους πληρώνουν με τιμολόγιο στα ηλεκτρονικά τους :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, feelihipo είπε

Ζηλεύω όσους πληρώνουν με τιμολόγιο στα ηλεκτρονικά τους :(

Η φοροαπαλλαγή δεν ισχύει σε όλα τα ηλεκτρονικά αλλά εκεί που την χρειάστηκα μια χαρά. 
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Nvidiaman είπε

Το είπα έτσι από αντίδραση έχεις δίκιο. Απλά σου φοράνε καπέλο πράγματα που ίσως δεν ήθελες δίχως να έχεις τα χρήματα. 
 

Ωστόσο αγορασα με τιμολόγιο και έπεσε καλούτσικα η τιμή. Μεγάλη υπόθεση το τιμολόγιο παιδιά. 

Ε καλά οτι είναι νταβατζιλίκι τα παιχνίδια κλπ ισχύει.Αλλά παίζει και επιστροφή μερικές φορές αν έχεις όρεξη να μιλήσεις με προϊσταμένους κλπ

Τιμολόγιο είναι cheat :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ψήθηκα μισό χρόνο νωρίτερα απ' όσο έχω δηλώσει ότι θα χρειαστώ για να πάρω PS5 (γιατί θέλω το GT7 και άντε και το δεύτερο χειριστήριο), αλλά όχι και 700€ βρε παιδιά για κονσόλα...

'Αστο, θα περιμένω κάτι πιο κοντά στα 500 έστω κι αν χρειαστεί να περάσει το καλοκαίρι πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Ε καλά οτι είναι νταβατζιλίκι τα παιχνίδια κλπ ισχύει.Αλλά παίζει και επιστροφή μερικές φορές αν έχεις όρεξη να μιλήσεις με προϊσταμένους κλπ

Τιμολόγιο είναι cheat :)

Γιατί μωρέ είναι cheat από την στιγμή που σου δίνουν την δυνατότητα; Για εξήγησε μου. 
 

Ακομη και έτσι να είναι -που δεν το κατανοώ- cheat εκείνοι με το καπέλο cheat εγώ με τιμολόγιο 😅

Επεξ/σία από Nvidiaman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Nvidiaman είπε

Το είπα έτσι από αντίδραση έχεις δίκιο. Απλά σου φοράνε καπέλο πράγματα που ίσως δεν ήθελες δίχως να έχεις τα χρήματα. 
 

Ωστόσο αγορασα με τιμολόγιο και έπεσε καλούτσικα η τιμή. Μεγάλη υπόθεση το τιμολόγιο παιδιά. 

 Γλίτωσες τον φπα μονο στην κονσόλα η στο συνολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ψήθηκα μισό χρόνο νωρίτερα απ' όσο έχω δηλώσει ότι θα χρειαστώ για να πάρω PS5 (γιατί θέλω το GT7 και άντε και το δεύτερο χειριστήριο), αλλά όχι και 700€ βρε παιδιά για κονσόλα...

'Αστο, θα περιμένω κάτι πιο κοντά στα 500 έστω κι αν χρειαστεί να περάσει το καλοκαίρι πρώτα...

Έχεις δίκιο είναι πολλά. Αλλά όποτε και να τα πάρεις δεν θα τα πλήρωνες; Πάλι θα ξεπερνούσες τα 500€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...