Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Review - Η επιστροφή του βασιλιά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμφανισιακά απο όταν το έδειξαν δεν μου αρέσε ως σχεδιασμός,πολύ γαιδούρι είναι και ασύμμετρο, θυμίζει κάποια "αντικείμενα" που δείχνανε σε σειρές το 80 ως μελλοντικά,γιαυτό πιστεύω πως είναι κάπως gringy εμφανισιακά.🤔

Βέβαια το σημαντικό είναι,το τι υπάρχει στο εσωτερικό του και αυτό να δουλεύει χωρίς προβλήματα,ακούγονται βέβαια πράγματα όπως Coil whine κλπ που θα δούμε σύντομα κατά πόσο έχουν βάση,η είναι μεμονωμένα περιστατικά.

Πιστεύω πως δεν θα αργήσει να βγεί πάντος και το Slim που θα ψήσει αρκετό κόσμο για αγορά.

Απο κει και πέρα είμαστε στήν αρχή ακόμη και είναι στο χέρι των Developers,το να αξιοποιήσουν σωστά την κονσόλα και να βγάλουν αξιόλογα παιχνίδια για αυτήν,για τα πραγματικά νέας γενιάς παιχνίδια,μόνο δείγματα θα δούμε απο του χρόνου και πιστεύω πως θα χρειαστεί να περιμένουμε κάνα 2 χρονάκια ακόμη χαλαρά.

Είτε επιλέξει κανείς Ps5 είτε Xbox,εύχομαι να είναι απροβλημάτιστες οι κονσόλες,ώστε να τις ευχαριστηθούν όσοι τις αποκτήσουν. 🕹️

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Kostas1somer είπε

Γιατί να ασχοληθούν; 

Παρα πολλοί δινουν και 300 παραπάνω για να πάρουν ενα playstation 5 σήμερα. Στα 70 ευρώ θα κολλήσουν; 

Εγω ειχα προσφορές να δώσω το δικό μου digital πολύ πιο ακριβά απο ότι το πήρα. 

300 παραπανω γιατι δε μπορουν να κανουν 1 μηνα υπομονη ξερω γω...διπλη καραντινα μας χρειαζεται να βαλουμε μυαλο,και στους αγοραστες και στους πωλητες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά όμορφος σχεδιασμός και δυνατά specs-παιχνίδια. Το μεγαλύτερο αρνητικό που έχει η κονσόλα κατά την γνώμη μου είναι το πολύ μεγάλο μέγεθος της κονσόλας που το κάνει αρκετά δύσκολο στην μεταφορά, σε αντίθεση με την προηγούμενη γενιά ή το series s που είναι πιο μικρά σε μέγεθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τη χαρούν όσοι τρέξανε και τη πήρανε αλλά χωρίς game no thanks θα μείνω με το ps4 .ελπίζω να βγει κάτι ενδιαφέρον στο μέλλον  αλλιώς θα περάσω στην απέναντι πλευρά παρολου πού δεν μα αρέσει το joystick της ms .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι τα παιχνίδια και όχι η κονσόλα αυτή καθ' αυτή. Οι κονσόλες όλα τα χρόνια πουλάνε λόγω των exclusives κυρίως. Οπότε το να κάνουμε review το μηχάνημα σκέτο νομίζω δεν λέει κάτι. Στο μέλλον θα δείξει τι πραγματικά αξίζει, πόσο τελικά next-gen θεωρείται και αν μπορεί να φτάσει τα νούμερα του PS4. Προς το παρών λοιπόν υπομονή κανένα χρόνο και ξαναβλέπουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Ωπα ώπα ώπα, μισό λεπτό, μισό μισό μισό μισό μισό γιατί το έχουμε ξεφτιλίσει πλέον, δηλαδή εάν αυτό είναι πανέμορφο και διαφορετικό, τότε το xbox τι είναι?! 

Η σχεδίαση του playstation παραπέμπει σε εποχές 90' καμία σχέση με το xbox και τον μινιμαλισμό του μέλλοντος!

Βασικά πρέπει να μπείς λίγο και στην φιλοσοφία του Ιάπωνα... όχι οτι έχω μπει εγώ, αλλά αυτοί εκεί έχουν εντελώς διαφορετική κουλτούρα. Πολύ πιθανών το 90% απο αυτούς να το θεωρούνε εντυπωσιακό. Εμείς εδώ στη δύση σιγά σιγά τα θέλουμε πιο... απλά. Ρίξε μια ματιά ας πούμε και στα αυτοκίνητά τους. Τα τελευταία χρόνια τα κάνουν γεμάτα καμπύλες με φουσκωμένα φτερά και φανάρια (π.χ. type r) και στην ευρώπη επικρατούν οι αυστηρές γραμμές. Γούστα είναι αυτά, αλλά επί του θέματος αν κάνει δουλεία το κόλπο με τις τρύπες για τη σκόνη.. έχουν κάνει μεγάλη μαγκιά! Μόνο τα πολύ ακριβά λάπτοπ Asus (rog) στα τελευταία τους μοντέλα έχουν κόλπο με τρύπες για να φεύγει η σκόνη από εκεί.

Επεξ/σία από patentas11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, patentas11 είπε

Βασικά πρέπει να μπείς λίγο και στην φιλοσοφία του Ιάπωνα... όχι οτι έχω μπει εγώ, αλλά αυτοί εκεί έχουν εντελώς διαφορετική κουλτούρα. Πολύ πιθανών το 90% απο αυτούς να το θεωρούνε εντυπωσιακό. Εμείς εδώ στη δύση σιγά σιγά τα θέλουμε πιο... απλά. Ρίξε μια ματιά ας πούμε και στα αυτοκίνητά τους. Τα τελευταία χρόνια τα κάνουν γεμάτα καμπύλες με φουσκωμένα φτερά και φανάρια (π.χ. type r) και στην ευρώπη επικρατούν οι αυστηρές γραμμές. Γούστα είναι αυτά, αλλά επί του θέματος αν κάνει δουλεία το κόλπο με τις τρύπες για τη σκόνη.. έχουν κάνει μεγάλη μαγκιά!

 

Το 90% των Γιαπωνέζων λένε τι μαλακία είναι αυτή.

Το άλλο 10% σκέφτεται πως θα το εκμεταλλευτεί σεξουαλικά.

Fact.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, patentas11 είπε

Βασικά πρέπει να μπείς λίγο και στην φιλοσοφία του Ιάπωνα... όχι οτι έχω μπει εγώ, αλλά αυτοί εκεί έχουν εντελώς διαφορετική κουλτούρα. Πολύ πιθανών το 90% απο αυτούς να το θεωρούνε εντυπωσιακό. Εμείς εδώ στη δύση σιγά σιγά τα θέλουμε πιο... απλά. Ρίξε μια ματιά ας πούμε και στα αυτοκίνητά τους. Τα τελευταία χρόνια τα κάνουν γεμάτα καμπύλες με φουσκωμένα φτερά και φανάρια (π.χ. type r) και στην ευρώπη επικρατούν οι αυστηρές γραμμές. Γούστα είναι αυτά, αλλά επί του θέματος αν κάνει δουλεία το κόλπο με τις τρύπες για τη σκόνη.. έχουν κάνει μεγάλη μαγκιά! Μόνο τα πολύ ακριβά λάπτοπ Asus (rog) στα τελευταία τους μοντέλα έχουν κόλπο με τρύπες για να φεύγει η σκόνη από εκεί.

 

Κι όμως μου κάνει εντύπωση, γιατί το μέσο Ιαπωνικό σπίτι «ξερνάει» απλότητα σε τέτοιο βαθμό που θα μπορούσες να πεις ότι έγινε raid και σήκωσαν ακόμα και τα έπιπλα... Σε αντίθεση με τα δικά μας που έχουμε ράφια γεμάτα με μπιρμπιλόνια, πίνακες, φωτογραφίες σε κάθε δυνατό σημείο κι ένα σκασμό άχρηστα πράγματα που για να τα ξεσκονίσεις γίνεται η ζωή σου μαρτύριο... Όσο για τους Αμερικάνους... άστα το έχουν τερματίσει.

Επεξ/σία από johnpap21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, lactate είπε

Εγώ που θα πάρω ps5 (μη έχοντας κονσόλα μετά το ps2) για να παίξω πολλα παιχνίδια του ps4 και μετα οτι βγει για το 5 κανω λαθος;

Το καλύτερο κάνεις έτσι πρέπει 

Τωρα που τα παιχνίδια τα βρίσκεις 10 30 ευρώ και μέσα στη χρονιά θα,πέσουν και τα νεότερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, squall69 είπε

Έχουν ανεβάσει από καιρό βιντεάκια για το πώς βγαίνουν τα καπάκια και το καθαρίζεις από σκόνη...οπότε δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. 

Λίγο λεμονακι λίγο συρματάκι κι όλα καλά. Λίγο υπομονή και βγηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Ωπα ώπα ώπα, μισό λεπτό, μισό μισό μισό μισό μισό γιατί το έχουμε ξεφτιλίσει πλέον, δηλαδή εάν αυτό είναι πανέμορφο και διαφορετικό, τότε το xbox τι είναι?! 

Η σχεδίαση του playstation παραπέμπει σε εποχές 90' καμία σχέση με το xbox και τον μινιμαλισμό του μέλλοντος!

ρε φιλέ, αλήθεια τώρα, πιστεύω ότι κάνεις πλάκα, έτσι απλά για τη μλκια του console war, γιατί αυτά που λες δεν ισχύουν, καταρχάς δεν μοιάζει καθόλου με σχεδιασμό του ΄90, πήγαινε να δεις πως ήταν του ΄90 οι κονσόλες και το σχέδιο είναι φουτουριστικό δηλαδή στα ελληνικά μελλοντικό και στη τελική είναι σχέδιο, αλλά αν τα εννοείς όπως και να έχει, επειδή στο γούστο σου δεν αρέσει το PS5 δεν θα πεις ότι το κουτί είναι ωραίο, ναι είναι minimal, απλά, δεν υπάρχει μινιμαλισμός του μέλλοντος, ναι μπορεί να ταιριάζει στα περισσότερα έπιπλα αλλά δεν έχει τίποτα που το κάνει ωραίο, χωρίς να το υποτιμώ, λέγετε Χ-κουτί και το έκαναν κουτί, κατανοητό αλλά ως εκεί.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά δεν το περίμενα από την sony να βγάλει τόσο άσχημη και μεγάλη κονσόλα στα 500 ευρώ, μακάρι να βγάλει σύντομα άλλη έκδοση πιο σωστή γτ αυτό είναι κοροϊδία.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lactate είπε

Εγώ που θα πάρω ps5 (μη έχοντας κονσόλα μετά το ps2) για να παίξω πολλα παιχνίδια του ps4 και μετα οτι βγει για το 5 κανω λαθος;

Κ γω είχα πριν δέκα χρόνια πσ2 κ έκτοτε δεν έπαιξα ούτε μια ώρα. Φέτος στην πρώτη καραντίνα πήρα το πσ4 προ. Έχω ακόμα άπειρα παιχνίδια να παίξω. Οπότε εάν δεν είσαι hardcore gamer πάρε καλύτερα το 4 που έχει τρομερό content και θα δώσει ακόμα και άσε να δεις πως ρολαρει το 5 ,να βγεί κ καμια προ έκδοση με περισσότερο αποθηκευτικό χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...