Προς το περιεχόμενο

Ιδέες για μείωση θορύβου λόγω τροφοτικού (CX550m)


billyg599

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά με τον συνδετήρα τον έκαναν τον έλεγχο. 

Και αν σου βγει και αυτό προβληματικό σε 2 χρόνια τι πεις τότε? Ότι δεν ξαναπαίρνεις seasonic?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

 Μου έβαλαν τα λεφτά (λίγο λιγότερα από όσο το πήρα αλλά δεν το έκανα θέμα). 

Ποιο κατάστημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leros2004 είπε

Ποιο κατάστημα? 

Sonoshop. Ο τεχνικός ήταν ειλικρινής και ασχολήθηκε με το θέμα και μάλιστα πριν το στείλει μου έδειξε σε βιντεοκλήση ότι δούλευε σε αυτόν.. Τη 2η φορά που του το έστειλα είχε προλάβει να προμηθευτεί έναν ελεγκτή όπου του έδειξε ότι όντως είχε θέμα. Το τροφοδοτικό το πήρα κάπου 75 ευρώ , όταν μου επέστεψαν το ποσό είχε κάπου 71 με 72 στο κατάστημα τους και αυτοί μου έβαλαν στο λογαριασμό 69. Πιστεύω πως δεν έγινε επίτηδες.  Παραθέτω φωτο του ελεγκτή όπως μου την έστειλε ο τεχνικός στο viber.

IMG-975ea688ce0e8869d6c62ede9766d5db-V.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Τελικά με τον συνδετήρα τον έκαναν τον έλεγχο. 

Και αν σου βγει και αυτό προβληματικό σε 2 χρόνια τι πεις τότε? Ότι δεν ξαναπαίρνεις seasonic?

Έλεγχο έκανε σε 2 pc με βιντεοκλήση για να μου δείξει ότι σε αυτόν δουλεύει.Πες το δικό μου κόλλημα που δεν αγοράζω πάλι Corsair αν αυτό σε ευχαριστεί, δεν έχω πρόβλημα. Seasonic έχω ήδη 3 χρόνια χωρίς να κάνει κιχ. Corsair πήρα για πρώτη φορά και δε δούλεψε ούτε ένα μήνα. Αστοχία υλικού μεν αλλά ταλαιπωρήθηκα δε. Στην τελική ως άνθρωπος και ως καταναλωτής έχω δικά μου κολλήματα και προτεραιότητες. Μπορεί π.χ να πας σε ένα καλό μάστορα το αμάξι για πρώτη φορά και να κάνει μια πατάτα. Ένα μεγάλο ποσοστό δεν θα ξαναπατήσει σε αυτόν, δεν το βρίσκω παράλογο.

15 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Δλδ αν σήμερα έκανε 100€ θα σου επέστρεφαν 100 ή τότε θα σου έλεγαν μα 75 το πήρατε. Φυσικά το 2ο. 

 

Η αλήθεια είναι πως σε αυτές τις περιπτώσεις τα μαγαζιά διαλέγουν ό,τι τα βολεύει. Δηλαδή αν κάποιος αγόρασε gpu με 200 ευρώ πριν 5 μήνες και του χαλάσει, θα του δώσουν πίσω 400 αν πωλείται τόσο σήμερα ; Χλωμό το κόβω. Το πολύ πολύ να του στείλουν μια ίδια καινούρια (αν βρουν). Αν ξέρει κανείς τι λέει η νομοθεσία πάντως ας μας διαφωτίσει.

Θα μπορούσαν να μου πουν "θα σας στείλουμε πάλι Corsair το ίδιο μοντέλο" (δεν το ήθελα με τίποτα). Οπότε είπα μέσα μου πάρε 5 ευρώ λιγότερα και πάρε ένα άλλο psu που γουστάρεις.

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μπράβο μην ξανά πάρεις ποτέ corsair.

Ούτε αυτός είναι ο σωστός τρόπος έλεγχος. Χώρια που αυτός ο ελεγκτής φαίνεται παλιός. Δηλ. τι σόι τεχνικός είναι και δεν είχε έως τώρα ένα "ελεγκτή"?

Φάνηκε από την αρχή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BlueBlood7 είπε

Έτσι μπράβο μην ξανά πάρεις ποτέ corsair.

Ούτε αυτός είναι ο σωστός τρόπος έλεγχος. Χώρια που αυτός ο ελεγκτής φαίνεται παλιός. Δηλ. τι σόι τεχνικός είναι και δεν είχε έως τώρα ένα "ελεγκτή"?

Φάνηκε από την αρχή δουλειά.

Δε γνωρίζω τι παίζει με τους ελεγκτές οπότε δεν μπορώ να κρίνω. Οι τεχνικοί υπάλληλοι είναι πάντως, δεν θα βάλει και λεφτά από την τσέπη του για ελεγκτή. Αυτό είναι δουλειά του καταστήματος που έπρεπε να είχε φροντίσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, BlueBlood7 είπε

Έτσι μπράβο μην ξανά πάρεις ποτέ corsair.

Αυτό πως προκύπτει επειδή ένα κατάστημα δεν έχει σωστό service και έλεγχο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Αυτό πως προκύπτει επειδή ένα κατάστημα δεν έχει σωστό service και έλεγχο? 

Ειρωνικά το έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...